W Sandomierzu

Problemy wychowawcze? Żaden kłopot! Rusza uniwersytet dla rodziców

Problemy wychowawcze? Żaden kłopot! Rusza uniwersytet dla rodziców

Zastanawiasz się jak zachęcić dziecko do samodzielności albo współpracy? Może masz wrażenie, że dziecko nie słucha tego, co do niego mówisz? Uniwersytet Rodziców rozwiąże Twoje problemy.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza stworzyła Uniwersytet Rodziców. To oferta edukacyjna skierowana nie tylko do rodziców ale także wychowawców w celu rozwiązywania problemów wychowawczych. “Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami.”, „Zamiast karania”, „Pochwały” i „Uwalnianie dzieci od grania” to tylko niektóre tematy jakie będą poruszane podczas spotkań.

Zajęcia będą prowadzone wg scenariuszy Adele Faber i Elaine Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły.”Autorki dzielą się wiedzą oraz własnym doświadczeniem na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych, wskazują sposoby jak ich uniknąć.

Jednym z największych problemów dziecka są jego emocje. Rodzice nie zawsze wiedzą jak na nie reagować. Autorki radzą:

– Użyj słowa określając uczucia dziecka w zdaniu, okazując, ze rozumiesz te uczucia (nie zadawaj pytań i nie dawaj rad). „Wygląda na to, że jesteś wściekły”. „Widzę , że jesteś rozgoryczony z powodu tych lekcji”. „Och, to musiało być frustrujące”. „Musiało to być dla ciebie przykre”.

Program poświęcony jest rozterkom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci, a szczególną zaletą tego programu jest pokazanie wychowawcom jak wprowadzić teorie w życie. Ćwiczenia i wskazówki zdobyte podczas zajęć mają na celu poprawę komunikacji rodziców z dziećmi oraz budowanie lepszych relacji.

-Mamy nadzieję, że ten projekt będzie pączkował i rozrastał się również w innych szkołach. Zachęcamy wszystkich rodziców i wychowawców do korzystania z tej oferty. Dzięki takim spotkaniom radzenie sobie z problemami wychowawczymi może być prostsze. To autorski projekt pani Justyny Kowalskiej skierowany do wszystkich rodziców uczniów w Sandomierzu. Tematyka jest dostosowana do potrzeb rodziców, jakie wyłoniono na podstawie badań- powiedziała Katarzyna Zioło, zastępca burmistrza.

Program obejmuje 6 spotkań warsztatowych poświęconych różnorodnej tematyce. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy: mgr Justyna Kowalska – z – ca dyrektora, pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr4 w Sandomierzu oraz mgr Anna Piotrowska pedagog Poradni Psychologiczno– Pedagogicznej w Sandomierzu. Zapisy do Szkoły dla Rodziców prowadzą wychowawcy klas oraz pedagodzy szkolni.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 października o godz.16.00 w sali nr 7 w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu przy ul. Mickiewicza 39.

Kinga Kędziora- Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021