kultura i rozrywka

Profilaktyka dla seniorów

Profilaktyka dla seniorów

Seniorzy otrzymali „Koperty życia”, zapoznali się z profilaktyką przeciwpożarową i sposobami uniknięcia kradzieży „na wnuczka”. Z inicjatywy Sandomierskiej Rady Seniorów odbyło się wczoraj pierwsze spotkanie dla mieszkańców miasta. 

St. post. Beata Lipiarz z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu podczas spotkania przestrzegła seniorów przed oszustami podającymi się za wnuczka czy innego członka rodziny, pracownika administracji, hydraulika, elektryka czy osoby wykonujące zawody zaufania publicznego. Poinformowała aby pod żadnym pozorem nie przelewać pieniędzy telefonującym i informować policje o wszystkich niepokojących telefonach. W ubiegłym roku na terenie powiatu sandomierskiego policja zarejestrowała 6 prób takich wyłudzeń, z czego dwie osoby uległy manipulacji oszustów i przekazały im swoje oszczędności.

Następnie Kpt. Sylwester Kochanowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu omówił zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, czyli inaczej czad. Opowiedział o tym, jak należy zachować się w przypadku awarii awariami instalacji grzewczych oraz zapoznał seniorów z profilaktyką przeciwpożarową.

sandomierz-naklejka-7x7cm (Kopiowanie)

Podczas spotkania burmistrz Marek Bronkowski wręczył wszystkim uczestnikom  „Koperty Życia” z kartą zawierającą formularz z krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego, a także danymi kontaktowymi najbliższych członków rodziny. Posiadanie tej karty w domu to ogromna pomoc w podjęciu natychmiastowej pomocy medycznej przez ratowników i lekarzy, którzy przyjeżdżają na interwencję do chorego. To szczególnie ważne w przypadku seniorów, którzy mieszkają sami. Kartę należy przechowywać ją np. w lodówce oznaczonej charakterystyczną naklejką lub w innym, łatwo dostępnym miejscu. Naklejka jest dołączona do koperty.

Seniorzy, którzy ukończyli 60 lat i nie byli obecni podczas pierwszego spotkania mogą odebrać „Karty Życia” w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, po okazaniu dowodu tożsamości, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Spotkania będą odbywały się cyklicznie w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w Ratuszu Miejskim w Sandomierzu. Kolejnym tematem będzie ekologia.

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021