kultura i rozrywka

Profilaktyka dla seniorów

Profilaktyka dla seniorów

Seniorzy otrzymali “Koperty życia”, zapoznali się z profilaktyką przeciwpożarową i sposobami uniknięcia kradzieży “na wnuczka”. Z inicjatywy Sandomierskiej Rady Seniorów odbyło się wczoraj pierwsze spotkanie dla mieszkańców miasta. 

St. post. Beata Lipiarz z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu podczas spotkania przestrzegła seniorów przed oszustami podającymi się za wnuczka czy innego członka rodziny, pracownika administracji, hydraulika, elektryka czy osoby wykonujące zawody zaufania publicznego. Poinformowała aby pod żadnym pozorem nie przelewać pieniędzy telefonującym i informować policje o wszystkich niepokojących telefonach. W ubiegłym roku na terenie powiatu sandomierskiego policja zarejestrowała 6 prób takich wyłudzeń, z czego dwie osoby uległy manipulacji oszustów i przekazały im swoje oszczędności.

Następnie Kpt. Sylwester Kochanowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu omówił zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, czyli inaczej czad. Opowiedział o tym, jak należy zachować się w przypadku awarii awariami instalacji grzewczych oraz zapoznał seniorów z profilaktyką przeciwpożarową.

sandomierz-naklejka-7x7cm (Kopiowanie)

Podczas spotkania burmistrz Marek Bronkowski wręczył wszystkim uczestnikom  “Koperty Życia” z kartą zawierającą formularz z krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego, a także danymi kontaktowymi najbliższych członków rodziny. Posiadanie tej karty w domu to ogromna pomoc w podjęciu natychmiastowej pomocy medycznej przez ratowników i lekarzy, którzy przyjeżdżają na interwencję do chorego. To szczególnie ważne w przypadku seniorów, którzy mieszkają sami. Kartę należy przechowywać ją np. w lodówce oznaczonej charakterystyczną naklejką lub w innym, łatwo dostępnym miejscu. Naklejka jest dołączona do koperty.

Seniorzy, którzy ukończyli 60 lat i nie byli obecni podczas pierwszego spotkania mogą odebrać “Karty Życia” w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, po okazaniu dowodu tożsamości, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Spotkania będą odbywały się cyklicznie w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w Ratuszu Miejskim w Sandomierzu. Kolejnym tematem będzie ekologia.

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021