W Sandomierzu

Promowali Sandomierz na targach turystycznych

Promowali Sandomierz na targach turystycznych

Pracownicy Centrum Informacji Turystycznej prezentowali ofertę turystyczną Sandomierza na targach w Expo-Łódź. W ubiegły weekend w Łodzi odbyły się jedne z największych targów turystycznych w Polsce.

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje, czy też krótsze weekendowe wyjazdy.  W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji pomagało ponad 160 wystawców z kraju i ze świata, którzy przygotowali dla gości swoich stoisk atrakcyjną ofertę wypoczynku oraz zaplanowali wiele atrakcyjnych niespodzianek. W tym roku organizatorzy „Międzynarodowych Targów Łódź” połączyli targi turystyczne z dniami urody i estetyki „Pure Beauty”, co przełożyło się na jeszcze większą liczbę uczestników tej imprezy.

Z szerokim wachlarzem turystycznych możliwości królewskiego miasta można było zapoznać się na stoisku województwa świętokrzyskiego. Oprócz sandomierskiej oferty w tym samym miejscu prezentowały się również 4 inne podmioty. Wśród nich byli przedstawiciele: Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej oraz hotelu „Słoneczny Zdrój” w Busko-Zdroju. Każdy, kto odwiedził sandomierskie stoisko otrzymywał zestawy map, informatorów
i wiele innych ulotek, stanowiących niezbędnik turysty, który planuje podróż w nasze strony. Mógł też zaczerpnąć fachowej porady od profesjonalistów w tej dziedzinie.

Pracownicy CIT zapraszając do nadwiślańskiego grodu odpowiadali na szereg pytań z tego zakresu. Z uwagi na fakt, iż odwiedzający byli w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, sandomierscy przedstawiciele musieli wykazywać się dużą wiedzą, kompetencjami oraz elastycznością, by móc zaprezentować ofertę spełniającą oczekiwania zainteresowanych.

Dużą radość wciąż budziła oferta poznania miasta trasą „Śladami Ojca Mateusza”. Zainteresowanie wzbudzała również informacja o powstającej Galerii Ojca Mateusza. Propozycja sandomierskich imprez, akcja „100% Sandomierza za 50% ceny”, trasy qestingowe, czy Sandomierski Szlak Winiarski, to kolejne z magnesów przyciągających turystów do Sandomierza. Podczas wielu przeprowadzonych rozmów okazało się, że Sandomierz nadal cieszy się wielkim uznaniem i zainteresowaniem. Mnóstwo osób było już w królewskim mieście, ale deklaruje chęć ponownego przyjazdu. Wielu uczestników targów wykazało się również ogromną wiedzą na temat nadwiślańskiego grodu. Chętnie brali udział w konkursach, odpowiadając bez wahania na pytania dotyczące znajomości historii miasta. Ci, którzy przysłuchiwali się pytaniom mogli jednocześnie zapoznać się z walorami turystycznymi i przyrodniczymi regionu. Zwycięzcy otrzymywali nagrody a każdy, kto odwiedził stoisko dodatkowo otrzymywał sandomierski słodki upominek.

Dla zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu przygotowano ogrom przydatnych materiałów dostępnych również na stoisku „Green Velo”. Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” ma długość 2000 km. Odcinek 210 km biegnie przez województwo świętokrzyskie. Na trasie nie mogło zabraknąć Sandomierza. Wiele osób wyrażało duże zadowolenie z powstania tego szlaku jak również z konkretnych terminów przyjazdu do naszego miasta. Dla tych, którzy chcieli poznać walory trasy, czekał niezwykły jednoślad, na którym można było sprawdzić swoje możliwości.

Udział Sandomierza w targach turystycznych to bez wątpienia duża promocja naszego miasta. Kolejna z imprez targowych, gdzie będzie można zapoznać się również z ofertą królewskiego miasta odbędzie się w dn. 7-9 kwietnia 2017 w Kielcach. Już dziś zapraszamy do udziału w niej.

IMG_1502 (Kopiowanie)

dav

dav

dav

dav

davŹródło: Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021