W Sandomierzu

Promowali Sandomierz na targach turystycznych

Promowali Sandomierz na targach turystycznych

Pracownicy Centrum Informacji Turystycznej prezentowali ofertę turystyczną Sandomierza na targach w Expo-Łódź. W ubiegły weekend w Łodzi odbyły się jedne z największych targów turystycznych w Polsce.

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje, czy też krótsze weekendowe wyjazdy.  W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji pomagało ponad 160 wystawców z kraju i ze świata, którzy przygotowali dla gości swoich stoisk atrakcyjną ofertę wypoczynku oraz zaplanowali wiele atrakcyjnych niespodzianek. W tym roku organizatorzy „Międzynarodowych Targów Łódź” połączyli targi turystyczne z dniami urody i estetyki „Pure Beauty”, co przełożyło się na jeszcze większą liczbę uczestników tej imprezy.

Z szerokim wachlarzem turystycznych możliwości królewskiego miasta można było zapoznać się na stoisku województwa świętokrzyskiego. Oprócz sandomierskiej oferty w tym samym miejscu prezentowały się również 4 inne podmioty. Wśród nich byli przedstawiciele: Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej oraz hotelu „Słoneczny Zdrój” w Busko-Zdroju. Każdy, kto odwiedził sandomierskie stoisko otrzymywał zestawy map, informatorów
i wiele innych ulotek, stanowiących niezbędnik turysty, który planuje podróż w nasze strony. Mógł też zaczerpnąć fachowej porady od profesjonalistów w tej dziedzinie.

Pracownicy CIT zapraszając do nadwiślańskiego grodu odpowiadali na szereg pytań z tego zakresu. Z uwagi na fakt, iż odwiedzający byli w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, sandomierscy przedstawiciele musieli wykazywać się dużą wiedzą, kompetencjami oraz elastycznością, by móc zaprezentować ofertę spełniającą oczekiwania zainteresowanych.

Dużą radość wciąż budziła oferta poznania miasta trasą „Śladami Ojca Mateusza”. Zainteresowanie wzbudzała również informacja o powstającej Galerii Ojca Mateusza. Propozycja sandomierskich imprez, akcja „100% Sandomierza za 50% ceny”, trasy qestingowe, czy Sandomierski Szlak Winiarski, to kolejne z magnesów przyciągających turystów do Sandomierza. Podczas wielu przeprowadzonych rozmów okazało się, że Sandomierz nadal cieszy się wielkim uznaniem i zainteresowaniem. Mnóstwo osób było już w królewskim mieście, ale deklaruje chęć ponownego przyjazdu. Wielu uczestników targów wykazało się również ogromną wiedzą na temat nadwiślańskiego grodu. Chętnie brali udział w konkursach, odpowiadając bez wahania na pytania dotyczące znajomości historii miasta. Ci, którzy przysłuchiwali się pytaniom mogli jednocześnie zapoznać się z walorami turystycznymi i przyrodniczymi regionu. Zwycięzcy otrzymywali nagrody a każdy, kto odwiedził stoisko dodatkowo otrzymywał sandomierski słodki upominek.

Dla zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu przygotowano ogrom przydatnych materiałów dostępnych również na stoisku „Green Velo”. Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” ma długość 2000 km. Odcinek 210 km biegnie przez województwo świętokrzyskie. Na trasie nie mogło zabraknąć Sandomierza. Wiele osób wyrażało duże zadowolenie z powstania tego szlaku jak również z konkretnych terminów przyjazdu do naszego miasta. Dla tych, którzy chcieli poznać walory trasy, czekał niezwykły jednoślad, na którym można było sprawdzić swoje możliwości.

Udział Sandomierza w targach turystycznych to bez wątpienia duża promocja naszego miasta. Kolejna z imprez targowych, gdzie będzie można zapoznać się również z ofertą królewskiego miasta odbędzie się w dn. 7-9 kwietnia 2017 w Kielcach. Już dziś zapraszamy do udziału w niej.

IMG_1502 (Kopiowanie)

dav

dav

dav

dav

davŹródło: Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021