W powiecie

“”Przedsiębiorca to na pewno jest kombinator”-nie ma zgody aby go tak traktować!

“”Przedsiębiorca to na pewno jest kombinator”-nie ma zgody aby go tak traktować!

Sławek Gągorowski
Witam państwa , dziękuję za przybycie . Miejsce naszego spotkania nie ma nic wspólnego z przypadkiem ,znajdujemy się w miejscowości Koćmierzów ,jest to miejscowość przez którą przebiega granica dwóch powiatów dwóch województw. Po jednej stronie mamy powiat tarnobrzeski woj. podkarpackie  po drugiej stronie ulicy jest powiat sandomierski woj. świętokrzyskie. Także nie powiedziałbym , że jest to miejscowość która dzieli , natomiast taka, która łączy ponieważ mamy wspólne problemy, wspólnie żyjemy . Dużo osób z Sandomierza pracuje w  Tarnobrzegu i odwrotnie . Mamy tu przedstawicieli dwóch regionów pani poseł Krystyna Skowrońska, która działa dla Podkarpacia, i  Bartłomiej Sienkiewicz lider listy Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim.

Krystyna Skowrońska

Chcę powiedzieć , że pan minister Sienkiewicz liderując liście a Sławek Gągorowski jako ostatni na liście pokazują , że walczymy w tych wyborach . Ja jestem reprezentantką okręgu sąsiadującego , czyli północnej części województwa podkarpackiego , ale  tak jak wspomniano łączy nas bardzo wiele. Potrzebujemy dobrego rozwoju komunikacji ale umówiliśmy się że to pan minister Sienkiewicz będzie mówił o komunikacji i połączeniu, albo będziemy wzajemnie się uzupełniać .
Chciałam powiedzieć o dwóch rzeczach . Państwo  dzisiaj słyszycie o mafiach lekowych o tym ,że brakuje leków. Możemy powiedzieć ,że w 2009 roku rząd Platformy obywatelskiej zrobił ustawę ,która zrównywała finansowanie pacjentów w poszczególnych regionach. Wtedy , zlikwidowaliśmy tą różnicę dobrego finansowania dla Warszawy , a woj. świętokrzyskie od 2009  zyskało 3 miliardy złotych, to jest jeden budżet każdego szpitala , jeden budżet każdej jednostki , która opiekuje się pacjentami .Podkarpacie 4,5 miliarda ,ale to wynika z tego , że po prostu jest obszarowo większe , jesteśmy zadowoleni z tego równego finansowania . Nie możemy się pogodzić , że dzisiaj przez te cztery lata  rząd PiS nie zrobił nic aby finansowanie w tym zakresie , to znaczy, aby leki były dostępne dla pacjentów , nie zrobił nic, a mafie zajmujące się wywozem leków hulały po kraju . To rzecz pierwsza i najważniejsza , chcemy by w tym zakresie , zarówno w woj. Świętokrzyskim jak i podkarpackim zadbać o finansowanie ochrony zdrowia na poziomie 6 procent w najbliższym roku , a nie tak jak w 2024 obecnie rządzący mówią , że dopiero do tego wskażnika będą dochodzić . Życie Polaków i opieka nad ich życiem jest dla nas najważniejsza .
Drugą rzeczą  państwo doskonale wiedzą ,zarówno droga czy współfinansowanie budowy dróg jest rzeczą niezwykle ważną . Nam zależy aby samorządy miały dobre finansowanie , a nie kosztem samorządów realizowano różne przedsięwzięcia  tz. między innymi podwyżki dla nauczycieli i inne zadania które przypisuje się samorządom. Samorządy muszą mieć środki na realizowanie  i zabezpieczenie potrzeb dla mieszkańców. Taką inwestycją  będziemy o tym mówić jest między innymi  droga S74,ale najistotniejsze zależy nam  ,na zrównoważonym rozwoju kraju , a czwór-miasto jak się ją pisze w tą koncepcje między innym Sandomierz i Tarnobrzeg oraz Stalowa Wola i Nisko są niezwykle ważne dla podkarpacia duże miasta nie powinny wysysać mieszkańców którzy wyjeżdżają ,czy ludzi młodych, nie powinni emigrować do innych.  Zależy nam na tym aby na terenie kraju, był ten zrównoważony rozwój czego przykładem jest między innymi w poprzedniej perspektywie finansowej tej europejskiej  polska wschodnia to są pieniądze dla woj.. świetokrzyskiego i podkarpackiego i innych na wschodzie ,ale zaniedbania w zakresie dróg mamy , o tym pan minister Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz
Proszę państwa ja chciałem wrócić do drogi S74 ,która powinna łączyć Piotrków Trybunalski woj.. Łódzkie. Przez całą kieleczyznie powinna iść aż do woj. Podkarpackiego . To jest droga życia i rozwoju . Życia dlatego , że nie ma tygodnia żeby ktoś nie giną na tej drodze i rozwoju ponieważ bez tej drogi bez skrzyżowania tej drogi z S7 północ południe, świętokrzyskie będzie skazane zawsze na ułomny rozwój . Bez tej drogi nie da się normalnie poruszać po naszym regionie i budowa jest absolutnie niezbędna nawet nie, ze względów komunikacyjnych ale absolutnie życiowych mieszkańców świętokrzyskiego .Chcę przypomnieć , że obecny rząd cztery lata temu odziedziczył pełną infrastrukturę prawną i projektową do wykonania tej drogi .Gdyby wtedy tych papierów nie wyrzucono do kosza i nie przesunięto środków gdzie indziej ,dzisiaj pan Mateusz Morawiecki być może z panem Jarosławem Kaczyńskim otwierali by drogę i przecinali wstęgi na drodze S74 która by szła przez całe woj. Az do województw sąsiednich .Ale ponieważ tego nie zrobiono , stracono cztery lata, a w tej chwili jest mowa o tym że być może ta droga uzyska zgodę środowiskową w 2022 co znaczy, że zaczyna się budowa 2023 – 2024 roku, odsunięto tę drogę o lata . Tak samo z koleją ,właśnie powstaje projekt kolei która ma łączyć Rzeszów z centralnym portem komunikacyjnym w łódzkim. Ta kolej będzie koleją dużych prędkości i będzie łączyła cały południowo- wschodni  obszar z centralnym  .Dobrze państwo wiedzą jak wygląda kolej w regionie w którym jesteśmy a szczególnie w okolicach Sandomierza. Do Sandomierza przybywa okazyjnie raz dziennie pociąg z rowerami i turystami po czym wraca .Tarnobrzeg nie jest podłączony do żadnej poważnej linii kolejowej  ,to wykluczenie kolejowe w tym miejscu w którym jesteśmy widać najwyrazniej . Jeśli nie zbudujemy łącznika z Tarnobrzega do tej nowo projektowanej trasy, to znowu ten region i ta część regionu będzie kompletnie wykluczona z połączeń kolejowych.
Nie chcę wspominać o ostatniej wizycie, przed wczoraj pana Mateusza Morawieckiego w naszym regionie . Mówił o tym  ze poprzednicy ukradli pieniądze ,  a ponieważ  rząd te pieniądze odzyskał to Polska się rozwija.  Pamiętam jak cztery lata temu pan Morawiecki obiecywał obwodnicę wschodnią Kielc ,gdzie jest ta obwodnica? Ma jeszcze dwadzieścia parę dni na dokończenie zgodnie z obietnicami , gdzie jest S74 ? Gdzie są połączenia kolejowe szybkiej prędkości z Kielc do innych centrów ?Kiedy ojczyzna jest skazana przez rządzących na marginalizację ,nie ma porozumień między wojewódzkich z Łodzią, z podkarpackim , Obecny sejmik wojewódzki nie  jest kompletnie  zainteresowany . Teraz w kampanii wyborczej słyszymy kolejne obietnice ,gdzie byli posłowie PiS kiedy kasowano drogę S74? Gdzie byli posłowie PiS kiedy w tym roku odebrano połącznenia kolejowe na tak zwaną ósemkę prowadzącą do Radomia odebrano województwu świętokrzyskiemu 572 mln na rozwój tego połączenia kolejowego, gdzie wtedy był Mateusz Morawiecki ? Gdzie wtedy był pan Zbigniew Ziobro , pan Lipiec i pani Krupka? Protestowali podnieśli rękę ? walczyli o  województwo ? Nie ! Teraz kiedy mają wybory i nóż na szyi ,to zaczyna się rozmowa o tym  , że na pewno zrobimy to w następnym roku .Proszę państwa z rozmów jakie ja mam z ludzmi  co dziennie , którzy się martwią o ZUS czy nie będzie podwyżek ,martwią się o to jak będzie wyglądała sytuacja w bezrobociu jeśli dojdzie do podwyższenia pensji minimalnej  i część przedsiębiorców nie uniesie tej kwoty . Ostatnio rządzący nas zapewniają , że wszystko będzie w porządku i że najmniejsi przedsiębiorcy nie stracą na ZUS-ie a jeszcze zyskają . Ja na jednym, ze spotkań na bazarku usłyszałem bardzo dobrą opinie , że oni obiecywali że Antoni Macierewicz  nie będzie ministrem Obrony Narodowej , a potem został i tak samo będzie z ZUS. Ta nie pewność jest  cały czas obecna i PiS tą lawiną obietnic próbuje w ostatnim momencie kampanii przechylić ta szale na swoją korzyść . Ale brak dróg , brak kolei ,brak połączeń , lekceważenie przez cztery lata mieszkańców świętokrzyskiego jest tym co jest już faktem i żadne obietnice nie są już w stanie tego zmienić. Proszę i wzywam mieszkańców świętokrzyskiego żeby obecną ekipę i obecnych kandydatów na tym terenie rozliczyli za to co się stało za te ostatnie cztery lata , nie  w drobiazgach ,ale w tych podstawowych sprawach które będą decydowały , czy  region będzie wreszcie zasługiwał na przyszłość na jaką zasługuje ze względu na historią ze względu na obecność i żeby ludzie przestali uciekać ze świętokrzyskiego .

Krystyna Skowrońska
Chciałam ostatnia rzecz dodać jeżeli mamy rozliczać  rządzących ,chciałabym aby państwo i przedsiębiorcy rozliczyli przede wszystkim , za ustawę o zamówieniach publicznych ,jeżeli podwyższać się chce najniższe wynagrodzenie , jeżeli są dodatkowe większe koszty dla przedsiębiorców ,to nie zrobiono rzeczy najważniejszej o którą prosił klub Platformy Obywatelskiej . Nie wprowadzono waloryzacji. Nie wprowadzono  w związku z tym jeżeli rosną koszty a za tym pokazuje się że wygrany przetarg może doprowadzić  prowadzącego inwestycje  czyli wykonawcę do bankructwa . Jeżeli chcemy mówić że odrabiać opóznienia o których mówiliśmy wcześniej ,czyli budowę dróg między innymi S74 i walkę z wykluczeniem kolejowym , to powinniśmy również o to zadbać żeby przedsiębiorcy mogli bezpiecznie realizować swoje kontrakty, żeby przedsiębiorców nie narażać i nie mówić tak jak mówi prezes Kaczyński,  że jeżeli ktoś nie potrafi prowadzić działalności to powinien ją zamknąć . Nie  jest to  takie proste , może dla prezesa Kaczyńskiego , bo on nigdy takiej działalności nie prowadził  .Ale, dla przedsiębiorcy któremu zależy na tej działalności , który zatrudnia pracowników , to jest rzecz niezwykle istotna i między bajki włożyć informacje o tych drogach lokalnych , czyli dawniej tak zwanych “Schetynówkach” a dziś drogach gminnych i powiatowych . To prawda , będą promesy, teraz , ale przez ten okres zapowiedzi większych pieniędzy , tych pieniędzy po prostu w budżecie  ,były zapisane na papierze nie realizowano tych przedsięwzięć , a to jest rzecz niezwykle istotna dla wszystkich przedsiębiorców którzy muszą dowieść swój towar , ale również dla nas korzystających z dróg, bo drugim elementem jest ochrona środowiska . Koszty dla przedsiębiorcy  jazdy po złej drodze,  to kolega Sławek ewentualnie  wam opowie.  Z drugiej strony to emisja spalin  .  Jeżeli mamy dobre drogi i zainwestujemy w dobre drogi to będziemy mieć czyściejsze środowisko .

Bartłomiej Sienkiewicz
Ja jeszcze chciałem powiedzieć o takiej maszynie propagandowej , którą uruchomił PiS. Gdyż człowiek , który nigdy nie pracował Jarosław Kaczyński, będzie teraz decydował i mówił przedsiębiorcom jak mają pracować . Nagle  rząd odkrył , że połączenia autobusowe poumierały w Polsce , tak to prawda , to wykluczenie transportowe  jest wielopłaszyznowe i ogłosił ,że oni przywracają PKS do Polski. Proszę państwa , proszę się zainteresować jak wyglądała dosłownie parę tygodni temu zamykana procedura,  gdzie gminy miały zgłaszać swoją gotowość do udziału w projekcie przywracania linii autobusowych . W środku roku budżetowego , mała wiejska gmina dla której 100 tys. Jest olbrzymim wydatkiem miała się w przeciągu tygodnia czy dwóch opowiedzieć natychmiast za tym jakie pieniądze jest w stanie włożyć do tego koszyka , żeby w przyszłości mógł kursować współfinansowany PKS do Kielc . To było dokładnie tak jak z prądem , nie będą mieli podwyżki ci którzy zdążą , po to żeby wszyscy mieli podwyżki i tak samo stało się z autobusami , przywracamy autobusy , tylko przywracamy w ten sposób , że tylko część gmin była w stanie się zgłosić.  Bo dla małej wiejskiej gminy , deklaracja miliona złotych a to są takie  obciążenia płacona w przyszłym  roku  na tego rodzaju połączenia , jest niemożliwa w środku roku budżetowego , ale ogłoszono że właśnie przywracają PKS. Kto widział te PKS-y ? Proszę porozmawiać z samorządami czy ich stać na coś takiego . Natomiast Jacek Kurski i maszyna propagandowa ogłosiła ,że już właściwie te PKS-y jadą , w ten sposób zaczynamy żyć w wirtualnej rzeczywistości ,w ten sposób powstanie 100 obwodnic w ten sposób dowiemy się że mamy drogę S74 tyle, że jej nie mamy i dowiemy się , że cała kielecczyzna jest skomunikowana PKS-ami . Przecież , to jest opowiadanie bajek . Tu mieszkają mądrzy ludzie i nie dadzą się nabrać na zabiegi propagandowe , bo to już zaczyna być na pograniczu śmieszności . Już nie mówię o tym , że pan premier Morawiecki przy swojej wizycie  starannie pominął te wszystkie kłopoty i pominął to o czym mówiła pani poseł Krystyna Skowrońska a mianowicie problem szpitali . Proszę państwa polska służba    zdrowia staje się w sytuacji przed zawałowej i na kielecczyznie ten zawał polskiej służby zdrowia będzie dramatycznie odczuwalny , nie usłyszeliśmy nic w niedziel w Staszowie o problemach służby zdrowia . Natomiast usłyszeliśmy wypowiedzianą przez Mateusza Morawieckiego sentencję w  Kielcach że ” my czasami  się potykamy , ale zawsze przepraszamy” . Kto przeprosił za gang hejterów w ministerstwie sprawiedliwości , bo ani Minister sprawiedliwości ani premier . Kto przeprosił za obietnice niespełnione? czy ktoś przeprosił rodziców za koszmar połączonych roczników w liceach , może to nie było potknięcie w takim razie ,tylko wielki tryumf . Czy ktoś przeprosił Polaków za to co się stało z polską służbą zdrowia ?i to ma być ta pokora i to ma być ta praca ? To jest to co chciałem powiedzieć takim najmocniejszym  językiem jakim mnie stać , ale emocjonalnie podobnie jak wiele posłów opozycji czy ludzi  których spotykam w kielecczyznie , po prostu wszyscy jesteśmy oburzeni tym absolutnym kłamstwem jaki się dzieje za pomocą propagandy a z drugiej strony rzeczywistości . Jeśli zdecydujemy się na kontynuację tego rządu , to kłamstwo urośnie do niebotycznych wymiarów.

Sławomir Gągorowski
Wracając do jeszcze do tematu przedsiębiorców . Jest to problem , który akurat dotyczy mnie osobiści , ponieważ sam jestem przedsiębiorcą. Ciężko pracowałem aby firmę stworzyć i utrzymać ,natomiast w tym  momencie nie jest to takie łatwe  . Narracja rządu jest taka , że przedsiębiorca to na pewno jest kombinator i na pewno coś ukradł . Takie przesłanie idzie do zwykłych ludzi , nie ma na to zgody . Przedsiębiorca jest to człowiek , który musi się zmagać z zawiłymi nie jasnymi  przepisami i  całą biurokracją . Który nie ma pewności czy przepis teraz obowiązujący tak samo będzie czytany za miesiąc za dwa. Także nie ma zgody aby przedsiębiorca był tak szykanowany jak jest w tym momencie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021