W Sandomierzu

Przyłącz swoją działkę do kanalizacji sanitarnej

Przyłącz swoją działkę do kanalizacji sanitarnej

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu zachęca mieszkańców do zgłoszenia swojego udziału w projekcie budowy przyłączy kanalizacyjnych do istniejących sieci wybudowanych w latach 2012-2016. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na przyłącze i złożą wniosek do 4 sierpnia, mają szansę uzyskania 2 tys. zł. bezzwrotnego dofinansowania oraz rozłożenia spłaty pozostałej kwoty na raty.

W latach 2012-2016 spółka PGKiM wybudowała ponad 25 km kanalizacji sanitarnej, inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł. Zarówno nasze prawo jak i dyrektywy unijne nakładają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.

Budowa przyłącza kanalizacyjnego i podłączenie się do sieci jest obowiązkiem każdego właściciela posesji, z której można odprowadzić ścieki do kanalizacji sanitarnej.

PGKiM w porozumieniu z władzami miasta podjęło inicjatywę udzielania pomocy właścicielom nieruchomości, które mają możliwość podłączenia się do sieci kanalizacji sanitarnej.

-Czystość miasta nie jest taka jak powinna być. Jedni mieszkańcy zadbali już o przyłącze kanalizacyjne, a inni wciąż z tym zwlekają i odprowadzają ścieki na różne sposoby, a takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Z tego powodu podjęliśmy inicjatywę, która ma ułatwić mieszkańcom budowę przyłączy –powiedział Ryszard Latawiec, Prezes Spółki PGKiM w Sandomierzu.

Wysokość dotacji wynosi 50% poniesionych i udokumentowanych kosztów inwestycji, nie może jednak przekroczyć 2 tys. brutto. PGKiM oferuje również pomoc w postaci spłaty w ustalonych ratach całkowitych kosztów budowy przyłącza. Oferta ta jest możliwa dzięki środkom finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

-Jest to bardzo ważna sprawa i dobra oferta dla mieszkańców, chciałbym aby jak najwięcej Sandomierzan skorzystało z tego wsparcia – powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

W ubiegłym tygodniu w Sandomierzu odbyły się dwa spotkania z mieszkańcami zainteresowanymi uzyskaniem wsparcia finansowego na budowę przyłączy kanalizacyjnych. Na spotkania zostali zaproszeni mieszkańcy ulic: Lubelskiej, Długiej, Ogrodniczej, Pogodnej, Miodowej, Spokojnej, Kwiatkowskiego, Jasminowej, Chwałeckiej, Głębokiej, Górnej, Lipowej, Warzywnej, Krakowskiej, Rokitek, Partyzantów i Krętej, którzy mają techniczną możliwość przyłączenia swojej nieruchomości do sieci kanalizacji.

Wnioski o skorzystanie z pomocy w finansowaniu budowy przyłączy w ramach tego projektu można składać w biurze obsługi klienta PGKiM do 4 sierpnia.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021