W Sandomierzu

Przyłącz swoją działkę do kanalizacji sanitarnej

Przyłącz swoją działkę do kanalizacji sanitarnej

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu zachęca mieszkańców do zgłoszenia swojego udziału w projekcie budowy przyłączy kanalizacyjnych do istniejących sieci wybudowanych w latach 2012-2016. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na przyłącze i złożą wniosek do 4 sierpnia, mają szansę uzyskania 2 tys. zł. bezzwrotnego dofinansowania oraz rozłożenia spłaty pozostałej kwoty na raty.

W latach 2012-2016 spółka PGKiM wybudowała ponad 25 km kanalizacji sanitarnej, inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł. Zarówno nasze prawo jak i dyrektywy unijne nakładają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.

Budowa przyłącza kanalizacyjnego i podłączenie się do sieci jest obowiązkiem każdego właściciela posesji, z której można odprowadzić ścieki do kanalizacji sanitarnej.

PGKiM w porozumieniu z władzami miasta podjęło inicjatywę udzielania pomocy właścicielom nieruchomości, które mają możliwość podłączenia się do sieci kanalizacji sanitarnej.

-Czystość miasta nie jest taka jak powinna być. Jedni mieszkańcy zadbali już o przyłącze kanalizacyjne, a inni wciąż z tym zwlekają i odprowadzają ścieki na różne sposoby, a takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Z tego powodu podjęliśmy inicjatywę, która ma ułatwić mieszkańcom budowę przyłączy –powiedział Ryszard Latawiec, Prezes Spółki PGKiM w Sandomierzu.

Wysokość dotacji wynosi 50% poniesionych i udokumentowanych kosztów inwestycji, nie może jednak przekroczyć 2 tys. brutto. PGKiM oferuje również pomoc w postaci spłaty w ustalonych ratach całkowitych kosztów budowy przyłącza. Oferta ta jest możliwa dzięki środkom finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

-Jest to bardzo ważna sprawa i dobra oferta dla mieszkańców, chciałbym aby jak najwięcej Sandomierzan skorzystało z tego wsparcia – powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

W ubiegłym tygodniu w Sandomierzu odbyły się dwa spotkania z mieszkańcami zainteresowanymi uzyskaniem wsparcia finansowego na budowę przyłączy kanalizacyjnych. Na spotkania zostali zaproszeni mieszkańcy ulic: Lubelskiej, Długiej, Ogrodniczej, Pogodnej, Miodowej, Spokojnej, Kwiatkowskiego, Jasminowej, Chwałeckiej, Głębokiej, Górnej, Lipowej, Warzywnej, Krakowskiej, Rokitek, Partyzantów i Krętej, którzy mają techniczną możliwość przyłączenia swojej nieruchomości do sieci kanalizacji.

Wnioski o skorzystanie z pomocy w finansowaniu budowy przyłączy w ramach tego projektu można składać w biurze obsługi klienta PGKiM do 4 sierpnia.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021