kultura i rozrywka

„Psie troski” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

„Psie troski” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie – Świętokrzyskie miasta i wioski czytają „Psie troski”. Patronat nad konkursem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

„Psie troski” Toma Justyniarskiego to szkolna lektura, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP Ministerstwa Edukacji.

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie empatii, szacunku do innych, miłości i odpowiedzialności. Jest adresowany do dzieci z klas I – III oraz IV – VI.

Konkurs jest rywalizacją zespołową, czyli każdą klasę reprezentuje najlepsza praca. Przebiega w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Po przeczytaniu książki, uczniowie przygotowują pracę w dowolnej technice w rozmiarze A4. Każda klasa ma za zadanie wyłonić jedną pracę do etapu szkolnego konkursu. Następnie przeprowadzane są eliminacje szkolne, które mają na celu wyłonienie 2 zwycięskich rysunków (jeden w kategorii klas I-III, drugi w kategorii klas VI-VI). Prace te reprezentują szkołę w etapie wojewódzkim konkursu. Tylko dwie prace z jednej szkoły przechodzą dalej!

Przedmiotem oceny w II etapie konkursu będą nadesłane przez szkoły rysunki ze zwycięskimi pracami przedstawiającymi najciekawszą scenę z książki „Psie troski”.

Prace należy nadsyłać do 30 maja 2016 r. na adres: Fundacja Akademia Kompetencji, ul. Kościuszki 11 25-310 Kielce, z dopiskiem Konkurs „Psie troski”. Każda praca powinna być opatrzona następującymi danymi: imię i nazwisko autora, tytuł, klasa, szkoła, opiekun, telefon kontaktowy.

Finał konkursu: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca o godzinie 11 w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym w Podzamczu.

Fundatorem nagród w konkursie jest marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

tsa24.com13 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

100 lat Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021