kultura i rozrywka

„Psie troski” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

„Psie troski” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie – Świętokrzyskie miasta i wioski czytają „Psie troski”. Patronat nad konkursem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

„Psie troski” Toma Justyniarskiego to szkolna lektura, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP Ministerstwa Edukacji.

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie empatii, szacunku do innych, miłości i odpowiedzialności. Jest adresowany do dzieci z klas I – III oraz IV – VI.

Konkurs jest rywalizacją zespołową, czyli każdą klasę reprezentuje najlepsza praca. Przebiega w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Po przeczytaniu książki, uczniowie przygotowują pracę w dowolnej technice w rozmiarze A4. Każda klasa ma za zadanie wyłonić jedną pracę do etapu szkolnego konkursu. Następnie przeprowadzane są eliminacje szkolne, które mają na celu wyłonienie 2 zwycięskich rysunków (jeden w kategorii klas I-III, drugi w kategorii klas VI-VI). Prace te reprezentują szkołę w etapie wojewódzkim konkursu. Tylko dwie prace z jednej szkoły przechodzą dalej!

Przedmiotem oceny w II etapie konkursu będą nadesłane przez szkoły rysunki ze zwycięskimi pracami przedstawiającymi najciekawszą scenę z książki „Psie troski”.

Prace należy nadsyłać do 30 maja 2016 r. na adres: Fundacja Akademia Kompetencji, ul. Kościuszki 11 25-310 Kielce, z dopiskiem Konkurs “Psie troski”. Każda praca powinna być opatrzona następującymi danymi: imię i nazwisko autora, tytuł, klasa, szkoła, opiekun, telefon kontaktowy.

Finał konkursu: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca o godzinie 11 w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym w Podzamczu.

Fundatorem nagród w konkursie jest marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021