sport

Puchar dla Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów

Puchar dla Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów

Sandomierska Akademia Młodych Orłów PZPN zajęła III miejsce w kategorii UM – 8 w finale wojewódzkim XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Twoje dziecko też może dołączyć do najlepszych, wystarczy wziąć udział w Dniach Talentu. 

Trenerzy Tomasz Dzieciuch i Dariusz Łuczak przekazali dziś Burmistrzowi Sandomierza puchar, który młodzież zdobyła podczas wojewódzkich eliminacji. Było to  wyrazem podziękowania za wsparcie finansowe jakie grupa otrzymuje od miasta.

-Zależy nam, by ten puchar znalazł się w Urzędzie Miejskim, ponieważ chcemy wspólnie z dziećmi podziękować za pomoc jaką otrzymujemy. Miasto zapewnia nam nie tylko wsparcie finansowe ale również miejsce do ćwiczeń  – powiedział Tomasz Dzieciuch , trener koordynator Akademii Młodych Orłów PZPN w Sandomierzu.

Dni Talentu, czyli egzamin Akademii Młodych Orłów

Wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat  mają szansę wstąpić do Akademii. Obecnie w sandomierskim ośrodku trenuje 90 zawodników podzielonych na 6 kategorii wiekowych. Każda grupa liczy 16 osób. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku “Orlik” w prawobrzeżnej części Sandomierza.  Najmłodsza grupa pięciolatków nazywa się „Skrzat”, Żaczki” to grupa dzieci 8 letnich.  Do najstarszej grupy nazywanej „Orlikiem” nalezą zawodnicy w wieku 10 lat.

Zajęcia w Akademii są bezpłatne, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów oprócz dowozu dzieci na treningi. Zawodnicy otrzymują od akademii strój do ćwiczeń i sprzęt oraz okolicznościowe prezenty np. z okazji Dnia Dziecka czy Mikołaja. Wśród sandomierskich Orłów są dzieci z innych pobliskich miejscowości m.in. Zawichostu, Wilczyc, Koprzywnicy i Osieka. Zdaniem trenera Tomasza Dzieciucha największym talentem w grupie „Orlik” jest Jakub Maj z Osieka.

Egzamin do sandomierskiej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w dniach 2-4 czerwca oraz 7-10 czerwca. Warunkiem wstąpienia do grupy jest zdanie egzaminu sprawnościowego składającego się z kilku etapów, m.in. testu żonglerki piłki nogą, testu zwinności, biegu z piłką oraz prowadzenia piłki. W tym roku Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej zniósł obowiązek testu żonglerki dla dzieci w wieku 5-6 lat, ponieważ jest to zbyt trudna umiejętność jak na ten wiek.

-Liczymy, że trafi do nas wielu adeptów piłki nożnej z całego województwa. Naszą ideą jest wspieranie sportowców z małych ośrodków, aby mieli możliwość trenowania na najwyższym poziomie. Jesteśmy w stanie przyjąć wszystkie dzieci, które przejdą test sprawnościowy – dodał trener Dzieciuch.

O projekcie

Akademia Młodych Orłów to projekt, który powstał dwa lata temu z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej. W Polsce funkcjonuje 25 Akademii, w województwie świętokrzyskim taki ośrodek powstał w Kielcach i w Sandomierzu. Program realizowany w każdej Akademii jest monitorowany przez trenera wyznaczonego przez PZPN.

-Szkolimy dzieci tylko i wyłącznie w zakresie taktyki i techniki indywidualnej. Akademia nie rywalizuje z innymi klubami. Zawodnicy AMO biorą udział w meczach tylko z innymi zawodnikami Akademii.

Ogólnopolski finał XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dziś na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznamy zwycięzców XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tuż przed finałem Pucharu Polski, wyłonieni zostaną mistrzowie Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców. Triumfatorzy w nagrodę zagwarantują sobie wyjazd na czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Rumunią. Tegoroczny Wielki Finał będzie historyczny, ponieważ wszystkie mecze finałowe są transmitowane na żywo w telewizji na kanałach Super Polsat i Polsat Sport.

Finał ogólnopolski rozpoczął się 29 kwietnia paradą finalistów, która poprzedziła Wielkie Otwarcie Turnieju i losowanie grup przed stadionem PGE Narodowym. Przez następne dwa dni, czyli 30 kwietnia i 1 maja, na boiskach treningowych Legii Warszawa oraz Agrykoli, rozegrane zostały mecze fazy grupowej i pucharowej, które wyłoniły uczestników spotkań finałowych odbywających się dziś  2 maja na stadionie PGE Narodowym.

IMG_20170502_091938 (Kopiowanie)

IMG_20170502_092021 (Kopiowanie)

Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów gratulujemy zwycięstwa i zajęcie III miejsca na szczeblu wojewódzkim. Poniżej prezentujemy zdjęcia wszystkich sandomierskich drużyn AMO.

Orlik I 2006 (Kopiowanie)

Orlik II 2007 (Kopiowanie)

Skrzaty II 2011 (Kopiowanie)

Skrzaty I 2010 (Kopiowanie)

Żaki I 2008 (Kopiowanie)

Żaki II 2009 (Kopiowanie)

Tekst: K.K. Palińska

Fot. K.K. Palińska / Akademia Młodych Orłów Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

tsa24.com21 kwietnia 2021

Aleksandra Skubida ze srebrem

tsa24.com15 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020