sport

Puchar dla Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów

Puchar dla Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów

Sandomierska Akademia Młodych Orłów PZPN zajęła III miejsce w kategorii UM – 8 w finale wojewódzkim XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Twoje dziecko też może dołączyć do najlepszych, wystarczy wziąć udział w Dniach Talentu. 

Trenerzy Tomasz Dzieciuch i Dariusz Łuczak przekazali dziś Burmistrzowi Sandomierza puchar, który młodzież zdobyła podczas wojewódzkich eliminacji. Było to  wyrazem podziękowania za wsparcie finansowe jakie grupa otrzymuje od miasta.

-Zależy nam, by ten puchar znalazł się w Urzędzie Miejskim, ponieważ chcemy wspólnie z dziećmi podziękować za pomoc jaką otrzymujemy. Miasto zapewnia nam nie tylko wsparcie finansowe ale również miejsce do ćwiczeń  – powiedział Tomasz Dzieciuch , trener koordynator Akademii Młodych Orłów PZPN w Sandomierzu.

Dni Talentu, czyli egzamin Akademii Młodych Orłów

Wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat  mają szansę wstąpić do Akademii. Obecnie w sandomierskim ośrodku trenuje 90 zawodników podzielonych na 6 kategorii wiekowych. Każda grupa liczy 16 osób. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku „Orlik” w prawobrzeżnej części Sandomierza.  Najmłodsza grupa pięciolatków nazywa się „Skrzat”, Żaczki” to grupa dzieci 8 letnich.  Do najstarszej grupy nazywanej „Orlikiem” nalezą zawodnicy w wieku 10 lat.

Zajęcia w Akademii są bezpłatne, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów oprócz dowozu dzieci na treningi. Zawodnicy otrzymują od akademii strój do ćwiczeń i sprzęt oraz okolicznościowe prezenty np. z okazji Dnia Dziecka czy Mikołaja. Wśród sandomierskich Orłów są dzieci z innych pobliskich miejscowości m.in. Zawichostu, Wilczyc, Koprzywnicy i Osieka. Zdaniem trenera Tomasza Dzieciucha największym talentem w grupie „Orlik” jest Jakub Maj z Osieka.

Egzamin do sandomierskiej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w dniach 2-4 czerwca oraz 7-10 czerwca. Warunkiem wstąpienia do grupy jest zdanie egzaminu sprawnościowego składającego się z kilku etapów, m.in. testu żonglerki piłki nogą, testu zwinności, biegu z piłką oraz prowadzenia piłki. W tym roku Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej zniósł obowiązek testu żonglerki dla dzieci w wieku 5-6 lat, ponieważ jest to zbyt trudna umiejętność jak na ten wiek.

-Liczymy, że trafi do nas wielu adeptów piłki nożnej z całego województwa. Naszą ideą jest wspieranie sportowców z małych ośrodków, aby mieli możliwość trenowania na najwyższym poziomie. Jesteśmy w stanie przyjąć wszystkie dzieci, które przejdą test sprawnościowy – dodał trener Dzieciuch.

O projekcie

Akademia Młodych Orłów to projekt, który powstał dwa lata temu z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej. W Polsce funkcjonuje 25 Akademii, w województwie świętokrzyskim taki ośrodek powstał w Kielcach i w Sandomierzu. Program realizowany w każdej Akademii jest monitorowany przez trenera wyznaczonego przez PZPN.

-Szkolimy dzieci tylko i wyłącznie w zakresie taktyki i techniki indywidualnej. Akademia nie rywalizuje z innymi klubami. Zawodnicy AMO biorą udział w meczach tylko z innymi zawodnikami Akademii.

Ogólnopolski finał XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dziś na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznamy zwycięzców XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tuż przed finałem Pucharu Polski, wyłonieni zostaną mistrzowie Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców. Triumfatorzy w nagrodę zagwarantują sobie wyjazd na czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Rumunią. Tegoroczny Wielki Finał będzie historyczny, ponieważ wszystkie mecze finałowe są transmitowane na żywo w telewizji na kanałach Super Polsat i Polsat Sport.

Finał ogólnopolski rozpoczął się 29 kwietnia paradą finalistów, która poprzedziła Wielkie Otwarcie Turnieju i losowanie grup przed stadionem PGE Narodowym. Przez następne dwa dni, czyli 30 kwietnia i 1 maja, na boiskach treningowych Legii Warszawa oraz Agrykoli, rozegrane zostały mecze fazy grupowej i pucharowej, które wyłoniły uczestników spotkań finałowych odbywających się dziś  2 maja na stadionie PGE Narodowym.

IMG_20170502_091938 (Kopiowanie)

IMG_20170502_092021 (Kopiowanie)

Sandomierskiej Akademii Młodych Orłów gratulujemy zwycięstwa i zajęcie III miejsca na szczeblu wojewódzkim. Poniżej prezentujemy zdjęcia wszystkich sandomierskich drużyn AMO.

Orlik I 2006 (Kopiowanie)

Orlik II 2007 (Kopiowanie)

Skrzaty II 2011 (Kopiowanie)

Skrzaty I 2010 (Kopiowanie)

Żaki I 2008 (Kopiowanie)

Żaki II 2009 (Kopiowanie)

Tekst: K.K. Palińska

Fot. K.K. Palińska / Akademia Młodych Orłów Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021