W Sandomierzu

Punkt Diagnostyki Mobilnej dla mieszkańców

Punkt Diagnostyki Mobilnej dla mieszkańców

Centrum Medyczne Corten Medic wraz z Urzędem Miejskim w Sandomierzu w trosce o zdrowie mieszkańców organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19. Punkt będzie czynny codziennie w godzinach 13:00-17:30 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. Test na koronawirusa można wykonać odpłatnie oraz na zlecenie NFZ lub Sanepidu. Na test można umówić się dzwoniąc pod numer tel. 226 020 997.

W dobie pandemii koronawirusa oraz zbliżającego się sezonu grypowego Urząd Miejski w Sandomierzu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców. Zorganizowany we współpracy z Corten Medic Punkt Diagnostyki Mobilnej zlokalizowany jest przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (MOSiR) ul. Zielna 6. Dostępne są w nim dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie:

  • Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach.
  • Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę oficjalną COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia.

Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Rozwija dla Pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl). Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach. To odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie czasie rosnącej liczby zakażeń SARS-CoV-2.

Umawianie wizyt na badania w kierunku COVID-19

Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:

ul. Zielna 6

(przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji – MOSiR)

27-600 Sandomierz

Umawianie wizyt: tel. 226 020 997

Testy Corten Medic – diagnostyka i edukacja Pacjenta

Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów. Personel chętnie odpowiada na na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19. Do dyspozycji Pacjentów jest także dedykowana infolinia.

Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie: www.cortenmedic.pl

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021