kultura i rozrywka

Ratuj się kto rodzi!

Ratuj się kto rodzi!

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. „Ratuj się, Kto Rodzi!”. Jest to lekka komedia teatralna w wykonaniu aktorów: Marka Pitucha i Jakuba Wonsa. Scenografia: Adam Grządziel, reżyseria: Grupa Wsparcia, produkcja: Old Times Garage & Grupa Wsparcia.

Spektakl zostanie zagrany 16 października br. o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w ramach przedsprzedaży oraz w dniu spektaklu.

RSKR rskr-16_10_2016_www

***

O twórcach spektaklu:

Marek Pituch – aktor, na ekranie zadebiutował w serialu „Egzamin z życia”. Miał to być drobny epizod, ale dzięki zaangażowaniu i talentowi Marka – losy Jego bohatera znacznie się rozwinęły. Podobna sytuacja miała miejsce w serialu „Dwie strony medalu”. Bo Marek Pituch ceniony jest za pracowitość i wprowadzanie dobrej atmosfery na planie. Można go było również zobaczyć w innych produkcjach jak: „Na wspólnej”, „Plebania” czy „Ojciec Mateusz”. Uwielbiany przez mistrzów światła za plastyczną twarz. Każdą rolę buduje precyzyjnie w najdrobniejszych szczegółach, uważa, że to właśnie te drobne elementy tworzą filmowy świat. Wielbiciel Ch. Bukowskiego, M. Hłaski i J. Himilsbacha. Odpowiedzialny, uważny i pełen inwencji twórczej. Jak sam mówi: jestem samotnikiem uwielbiającym życie w stadzie. Podpatruje ludzi wokół siebie i bezlitośnie wykorzystuje to w kreowanych przez siebie rolach na scenie, czy w filmie.

W 2010 zdał egzamin eksternistyczny uzyskując tytuł aktora dramatycznego. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce jak: Teatr Druga Strefa (spektakle m. in.: „Mąż i żona” reż. Biraga, „Jubileusz” reż. Biraga, „Dialogi Penisa II” reż. Foulkes), Teatr WARSawy (spektakl „Kontrabanda” reż. Sajnuk), Teatr K.T.O (spektakl „Ja, Salome” reż. Grabowiecka).

Jakub Wons – wieloletni aktor Teatru Druga Strefa, w którym zagrał w ponad 20 spektaklach m. in. „Wariat i zakonnica”, „Matka”, „Sonata Belzebuba” Witkacego, „Iwona księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza”, Mąż i żona” A. Fredry, „Ciocia” R. Wojasińskiego, „Ja córka Rasputina” i „Gdy w dzień przeleci nocny ptak” R. Akobdżaniana, „Pętla” M. Hłaski, „Mieszczanin Szlachcicem” Moliera, „Jubileusz” G. Taboriego, „Fin” S. Biragi, „Dialogi Penisa” P.H. Theronda. W latach 2010-2012 pracował w Teatrze Imka w Warszawie jako producent. W tym czasie produkował lub współprodukował spektakle: „Sprzedawcy Gumek” H. Levina, „Ja” M. Siegoczyńskiego, „Wodzirej” na podst. F. Falka, „Generał” J. Jakubowskiego, „Bohater Osama” D. Kelly, „Henryk Sienkiewicz Greatest Hits” K. Materny, „Król Dramatu” M. Modzelewskiego.

W telewizji i filmie staje po obu stronach kamery. Jako aktor wystąpił w serialach i filmach: „Na dobre i na złe” (2001), „Ojciec Mateusz” (2008), „Zwerbowana Miłość” (2010), „Wałęsa” (2012), „Piąty Stadion” (2012). Jako II reżyser pracował przy produkcjach: 2009 – „Zwerbowana miłość”, 2006-2007 – „Dwie strony medalu”, 2006 – „Dylematu 5”, 2006 – „Volpone albo lis”, 2005-2006 – „Okazja”, 2004 – „Dziki”.

W 2011 roku zdał Egzamin Eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu. Obecnie gra w spektaklach „Halo Penis?” i „Żona do adopcji” w Old Timers Garage w Katowicach oraz w spektaklu „Okolice bikini” Macieja Kowalewskiego w Klubie Chwila w Warszawie.

źródło: SCK 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021