W Sandomierzu

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

W Ratuszu miejskim odbyło się uroczyste nadanie Sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu. W wydarzeniu wziął udział Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Gospodarz Miasta w swoim przemówieniu docenił pracę pszczelarzy i podziękował za kultywowanie tradycji pszczelarskich oraz trud, jakiego podejmują się w prowadzeniu pasiek.

-Jest mi niezmiernie miło i poczytuję sobie to za zaszczyt, że dzisiaj uczestniczę w tak ważnej dla państwa Okręgu uroczystości. Cieszę się bardzo, że od tej chwili macie swój sztandar, który już na zawsze będzie stanowił o Waszej tożsamości. Pszczelarstwo to przede wszystkim pasja – pszczelarz musi kochać pszczoły, musi lubić to, co robi. Dla prawdziwego pszczelarza praca w pasiece jest przyjemnością i zamiłowaniem, które często przejmuje od poprzednich pokoleń. I choć dzisiejsze pszczelarstwo ma do dyspozycji wiele, nowych zdobyczy techniki i innowacyjnych metod, to bez tradycyjnych sposobów nie można prowadzić pasieki- mówił Burmistrz Miasta.

Następnie głos zabrał Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu lek. Wet. Henryk Bażant, który przybliżył uczestnikom uroczystości historię Koła. Okazją do nadania sztandaru był obchodzony w tym roku jubileusz 35-lecia działalności Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu, do którego należy obecnie 100 członków.

Po oficjalnym przekazaniu sztandaru, poczet sztandarowy złożył przysięgę. Sztandar na jednej stronie zawiera wizerunek patrona pszczelarzy Św. Ambrożego, na drugiej Herb Miasta Sandomierza.

Zakończeniem uroczystości była msza święta w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył bp. Krzysztof Nitkiewicz. Pszczelarze dziękowali Bogu za tegoroczne miodobranie oraz za 35-letnią działalność rejonowego koła w Sandomierzu, w ofierze złożyli świecę paschalną oraz miód z tegorocznych zbiorów.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021