W Sandomierzu

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

W Ratuszu miejskim odbyło się uroczyste nadanie Sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu. W wydarzeniu wziął udział Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Gospodarz Miasta w swoim przemówieniu docenił pracę pszczelarzy i podziękował za kultywowanie tradycji pszczelarskich oraz trud, jakiego podejmują się w prowadzeniu pasiek.

-Jest mi niezmiernie miło i poczytuję sobie to za zaszczyt, że dzisiaj uczestniczę w tak ważnej dla państwa Okręgu uroczystości. Cieszę się bardzo, że od tej chwili macie swój sztandar, który już na zawsze będzie stanowił o Waszej tożsamości. Pszczelarstwo to przede wszystkim pasja – pszczelarz musi kochać pszczoły, musi lubić to, co robi. Dla prawdziwego pszczelarza praca w pasiece jest przyjemnością i zamiłowaniem, które często przejmuje od poprzednich pokoleń. I choć dzisiejsze pszczelarstwo ma do dyspozycji wiele, nowych zdobyczy techniki i innowacyjnych metod, to bez tradycyjnych sposobów nie można prowadzić pasieki- mówił Burmistrz Miasta.

Następnie głos zabrał Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu lek. Wet. Henryk Bażant, który przybliżył uczestnikom uroczystości historię Koła. Okazją do nadania sztandaru był obchodzony w tym roku jubileusz 35-lecia działalności Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu, do którego należy obecnie 100 członków.

Po oficjalnym przekazaniu sztandaru, poczet sztandarowy złożył przysięgę. Sztandar na jednej stronie zawiera wizerunek patrona pszczelarzy Św. Ambrożego, na drugiej Herb Miasta Sandomierza.

Zakończeniem uroczystości była msza święta w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył bp. Krzysztof Nitkiewicz. Pszczelarze dziękowali Bogu za tegoroczne miodobranie oraz za 35-letnią działalność rejonowego koła w Sandomierzu, w ofierze złożyli świecę paschalną oraz miód z tegorocznych zbiorów.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021