W Sandomierzu

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu ma swój sztandar

W Ratuszu miejskim odbyło się uroczyste nadanie Sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu. W wydarzeniu wziął udział Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Gospodarz Miasta w swoim przemówieniu docenił pracę pszczelarzy i podziękował za kultywowanie tradycji pszczelarskich oraz trud, jakiego podejmują się w prowadzeniu pasiek.

-Jest mi niezmiernie miło i poczytuję sobie to za zaszczyt, że dzisiaj uczestniczę w tak ważnej dla państwa Okręgu uroczystości. Cieszę się bardzo, że od tej chwili macie swój sztandar, który już na zawsze będzie stanowił o Waszej tożsamości. Pszczelarstwo to przede wszystkim pasja – pszczelarz musi kochać pszczoły, musi lubić to, co robi. Dla prawdziwego pszczelarza praca w pasiece jest przyjemnością i zamiłowaniem, które często przejmuje od poprzednich pokoleń. I choć dzisiejsze pszczelarstwo ma do dyspozycji wiele, nowych zdobyczy techniki i innowacyjnych metod, to bez tradycyjnych sposobów nie można prowadzić pasieki- mówił Burmistrz Miasta.

Następnie głos zabrał Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu lek. Wet. Henryk Bażant, który przybliżył uczestnikom uroczystości historię Koła. Okazją do nadania sztandaru był obchodzony w tym roku jubileusz 35-lecia działalności Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu, do którego należy obecnie 100 członków.

Po oficjalnym przekazaniu sztandaru, poczet sztandarowy złożył przysięgę. Sztandar na jednej stronie zawiera wizerunek patrona pszczelarzy Św. Ambrożego, na drugiej Herb Miasta Sandomierza.

Zakończeniem uroczystości była msza święta w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył bp. Krzysztof Nitkiewicz. Pszczelarze dziękowali Bogu za tegoroczne miodobranie oraz za 35-letnią działalność rejonowego koła w Sandomierzu, w ofierze złożyli świecę paschalną oraz miód z tegorocznych zbiorów.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021