W powiecie

Rekord WOŚP w Zawichoście

Rekord WOŚP w Zawichoście

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby w całej Polsce zliczają wszystkie datki, a część z nich już może ogłosić rekordowe zebrane sumy. Sztab w Zawichoście zebrał w tym roku 17 595, 47 zł. Kwestowało 60 wolontariuszy, zlicytowano ponad 200 gadżetów.

Komisja licząca zarejestrowała o 4960, 82zł więcej pieniędzy niż rok temu. Taki wynik to zasługa wspaniałych wolontariuszy – uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, Szkoły Podstawowej im. płka Jana Pokrzywy w Czyżowie Szlacheckim oraz przyjaciół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Sztab serdecznie dziękuje również nauczycielom zaangażowanym w tegoroczny finał: Dorocie Grzesiak, Magdalenie Gubernat, Iwonie Obarskiej, Małgorzacie Kędziorze.

W tym roku w czasie kwesty wolontariusze zebrali 9 963,65 zł ( i garść obcej waluty). Najwięcej pieniędzy zebrali: Magdalena Góras (Gimnazjum w ZSO w Zawichoście) – 473, 17 zł+ garstka obcej waluty; Natalia Gwóźdź (SP w Zawichoście)- 415,82 zł; Maja Mroczek (SP w Czyżowie Szlacheckim)- 392, 88 zł + garstka obcej waluty.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się również akcje towarzyszące imprezie. Już po raz trzeci uczniowie z zawichojskich szkół stworzyli na ten wyjątkowy dzień kawiarenkę „Owsianka”, w której sprzedawali domowe smakołyki. W tym roku dzięki słodkościom w puszkach WOŚP znalazło się 1 424,41 zł.

Po raz pierwszy w sztabie w Zawichoście odbył się kiermasz zabawek „Maskoteczki za złotóweczki”, którego pomysłodawczyniami oraz opiekunkami były Anna i Agata Mazur, a także wiernie im pomagająca Amelka Wajs. W ciągu minionego tygodnia w MGOK, dzięki życzliwości wielu osób, udało się zgromadzić ogromną ilość pluszaków, które przeszły „drobne zabiegi kosmetyczne” i czekały na nowych właścicieli, którzy mogli je kupić za symboliczną złotówkę. Dzięki zaangażowaniu i pracy Ani i jej córki Agatki w stoisku udało się zgromadzić 687,69 zł.

Nieodłącznym i najbardziej emocjonującym elementem każdego finału są aukcje! W tym roku licytowaliśmy ponad 200 gadżetów m.in: koszulkę Klubu MOTO-Sandomierz w pakiecie z przejażdżką motocyklem Harley Davidson, gry planszowe, kosmetyki, biżuterię, voucher na nagranie w profesjonalnym studio, obrazy lokalnych artystów, książki, zabawki, akcesoria komputerowe, voucher na trening personalny i wiele innych, bardzo ciekawych przedmiotów.
Najcenniejszymi fantami okazały się: koszulka 26. Finału WOŚP wylicytowana za 960 zł, obraz lokalnego artysty – Szymona Stępnia- 300 zł, koszulka Klubu MOTO – Sandomierz i przejażdżka Harleyem- 270 zł.

Sztab w Zawichoście przeprowadził ponad 20 aukcji, w których gadżety były kupione powyżej 100 zł (dużo powyżej!). Łącznie z licytacji udało się nam zebrać 5 519, 72 zł.

Jak co roku Finał prowadziła niezastąpiona Małgorzata Czajkowska– to między innymi jej charyzmie sztab zawdzięcza tak świetny wynik finansowy.

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są występy artystyczne. W tym roku na scenie wystąpili: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Gminie Zawichost, Sekcja wokalna MGOK, Zespół folklorystyczny MGOK- „Mała Zielona Dolina”, Chór Gimnazjalny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, Katarzyna Góras laureatka IX edycji programu „The Voice of Poland”- Katarzyna Góras, grupa taneczna MGOK „Nadzieja”, „Love Dance” i „Just Dance”, laureatka wielu prestiżowych konkursów, wokalistka Alicja Śmielak reprezentująca MGOK im. A. Patkowskiego w Ożarowie, niezwykle utalentowane artystka wywodząca się z Domu Kultury w Koprzywnicy – Karolina Kołodziej, Zespół Art Of Nothing– podopieczni MGOK w Zawichoście.

Symbolicznym zwieńczeniem tego wspaniałego dnia było tradycyjne Światełko do Nieba.

Źródło: Sztab WOŚP w Zawichoście – Karolina Tomaszewska
fot. Patrycja Sus-Lutyńska, Marcel Rosiński

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021