W powiecie

Rekord WOŚP w Zawichoście

Rekord WOŚP w Zawichoście

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby w całej Polsce zliczają wszystkie datki, a część z nich już może ogłosić rekordowe zebrane sumy. Sztab w Zawichoście zebrał w tym roku 17 595, 47 zł. Kwestowało 60 wolontariuszy, zlicytowano ponad 200 gadżetów.

Komisja licząca zarejestrowała o 4960, 82zł więcej pieniędzy niż rok temu. Taki wynik to zasługa wspaniałych wolontariuszy – uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, Szkoły Podstawowej im. płka Jana Pokrzywy w Czyżowie Szlacheckim oraz przyjaciół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Sztab serdecznie dziękuje również nauczycielom zaangażowanym w tegoroczny finał: Dorocie Grzesiak, Magdalenie Gubernat, Iwonie Obarskiej, Małgorzacie Kędziorze.

W tym roku w czasie kwesty wolontariusze zebrali 9 963,65 zł ( i garść obcej waluty). Najwięcej pieniędzy zebrali: Magdalena Góras (Gimnazjum w ZSO w Zawichoście) – 473, 17 zł+ garstka obcej waluty; Natalia Gwóźdź (SP w Zawichoście)- 415,82 zł; Maja Mroczek (SP w Czyżowie Szlacheckim)- 392, 88 zł + garstka obcej waluty.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się również akcje towarzyszące imprezie. Już po raz trzeci uczniowie z zawichojskich szkół stworzyli na ten wyjątkowy dzień kawiarenkę „Owsianka”, w której sprzedawali domowe smakołyki. W tym roku dzięki słodkościom w puszkach WOŚP znalazło się 1 424,41 zł.

Po raz pierwszy w sztabie w Zawichoście odbył się kiermasz zabawek „Maskoteczki za złotóweczki”, którego pomysłodawczyniami oraz opiekunkami były Anna i Agata Mazur, a także wiernie im pomagająca Amelka Wajs. W ciągu minionego tygodnia w MGOK, dzięki życzliwości wielu osób, udało się zgromadzić ogromną ilość pluszaków, które przeszły „drobne zabiegi kosmetyczne” i czekały na nowych właścicieli, którzy mogli je kupić za symboliczną złotówkę. Dzięki zaangażowaniu i pracy Ani i jej córki Agatki w stoisku udało się zgromadzić 687,69 zł.

Nieodłącznym i najbardziej emocjonującym elementem każdego finału są aukcje! W tym roku licytowaliśmy ponad 200 gadżetów m.in: koszulkę Klubu MOTO-Sandomierz w pakiecie z przejażdżką motocyklem Harley Davidson, gry planszowe, kosmetyki, biżuterię, voucher na nagranie w profesjonalnym studio, obrazy lokalnych artystów, książki, zabawki, akcesoria komputerowe, voucher na trening personalny i wiele innych, bardzo ciekawych przedmiotów.
Najcenniejszymi fantami okazały się: koszulka 26. Finału WOŚP wylicytowana za 960 zł, obraz lokalnego artysty – Szymona Stępnia- 300 zł, koszulka Klubu MOTO – Sandomierz i przejażdżka Harleyem- 270 zł.

Sztab w Zawichoście przeprowadził ponad 20 aukcji, w których gadżety były kupione powyżej 100 zł (dużo powyżej!). Łącznie z licytacji udało się nam zebrać 5 519, 72 zł.

Jak co roku Finał prowadziła niezastąpiona Małgorzata Czajkowska– to między innymi jej charyzmie sztab zawdzięcza tak świetny wynik finansowy.

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są występy artystyczne. W tym roku na scenie wystąpili: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Gminie Zawichost, Sekcja wokalna MGOK, Zespół folklorystyczny MGOK- „Mała Zielona Dolina”, Chór Gimnazjalny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, Katarzyna Góras laureatka IX edycji programu „The Voice of Poland”- Katarzyna Góras, grupa taneczna MGOK „Nadzieja”, „Love Dance” i „Just Dance”, laureatka wielu prestiżowych konkursów, wokalistka Alicja Śmielak reprezentująca MGOK im. A. Patkowskiego w Ożarowie, niezwykle utalentowane artystka wywodząca się z Domu Kultury w Koprzywnicy – Karolina Kołodziej, Zespół Art Of Nothing– podopieczni MGOK w Zawichoście.

Symbolicznym zwieńczeniem tego wspaniałego dnia było tradycyjne Światełko do Nieba.

Źródło: Sztab WOŚP w Zawichoście – Karolina Tomaszewska
fot. Patrycja Sus-Lutyńska, Marcel Rosiński

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021