wydarzenia

Rolnicze targi Agrotech 2016 największe w historii

Rolnicze targi Agrotech 2016 największe w historii

Niemal 700 firm z kilkunastu krajów, najwięksi gracze rolniczego rynku, eksperci ośrodków doradczych, specjaliści z funduszy unijnych, fachowcy od innowacyjnego rolnictwa oraz najnowocześniejsze sprzęty i rozwiązania w branży, w tym dwie światowe premiery firmy Ursus i Farmtrac – Targi Agrotech w Kielcach 18 – 20 marca odbywają się na ponad 62,5 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni i są największymi w historii. Obok rolniczej wystawy trwają także XVI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. – Aby te targi były inspiracją dla tych, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwa – mówił marszałek Adam Jarubas podczas uroczystego otwarcia dwóch ekspozycji. W inauguracji targów uczestniczyli także: wicemarszałek Jan Maćkowiak, wiceprzewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś i radny Sejmiku Tomasz Zbróg.

XXII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XVI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO odbywają się w Kielcach w dniach 18 – 20 marca. Agrotech w tym roku są rekordowe, bo zajmują największą powierzchnię hal targowych – 62, 5 tysięcy metrów kwadratowych, a swoje ekspozycje prezentuje 700 wystawców z kilkunastu krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 60 tysięcy gości (podobnie jak w roku ubiegłym – 61,5 tysiąca).

– Te targi pokazują jak innowacyjne i rozwojowe jest rolnictwo oraz polska wieś. Aby dzisiejsze spotkania branżowe stały się inspiracją dla rolników, którzy przyjechali tu, by rozwijać swoje gospodarstwa – mówił marszałek Adam Jarubas, który podkreślił możliwości korzystania przez rolników z unijnych dofinansowań. – Jesteśmy regionem, który w swoich inteligentnych specjalizacjach, kluczowych do rozwoju województwa, posiada nowoczesne rolnictwo i przetwórstwo spożywcze. I w ramach tej specjalizacji można starać się o dofinansowania – podkreślił.

Targi obfitowały w wiele nowinek, ciekawostek oraz innowacyjnych rozwiązań w branży. Swoją światową premierę miał najnowszy ciągnik Farmtrac 9120 DTN, firma John Deere zaprezentowała nowość w postaci cztero- i sześciocylindrowych modeli ciągników serii 6M, a najbardziej zaawansowane technologicznie i elektroniczne rozwiązania związane z precyzyjnym rolnictwem i systemem ISOBUS oraz wiele nowych maszyn pokazuje w Kielcach firma Kverneland Group Polska Sp. z o.o. Wśród wystawców po raz pierwszy pojawiła się firma Aquamitech Polska, która oferuje profesjonalne systemy zamgławiające coolq i systemy neutralizacji przykrych zapachów controdor.

Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi, są okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technikami związanymi z przemyłem drzewnym. Zwiedzający mogą obejrzeć narzędzia oraz maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środków ochrony lasu oraz zaawansowanych systemów informatycznych.

Podczas targów zostaną wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Oto lista laureatów.

Obok firm z Polski zobaczyć można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii.

– Targi się rozwijają. Jesienią tego roku zorganizujemy nową wystawę rolniczą Euro Agro we Lwowie, wspólnie z ukraińską firmą Gal-Expo i Ministerstwem Rolnictwa Ukrainy. Targi te mają pomóc polskim firmom wejść na rynek ukraiński – poinformował Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021