W Sandomierzu

Rozmawiali o Tybecie

Rozmawiali o Tybecie

W Lapidarium pod Ratuszem odbyło się kolejne bardzo udane spotkanie podróżnicze z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”, zorganizowane przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną we współpracy z Sandomierskiem Centrum Kultury.

Tytuł spotkania brzmiał egzotycznie i intrygująco – “Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas”. Naszym gościem był niezwykły człowiek – nauczyciel i podróżnik – Dariusz Czerniak, który na co dzień jest konstruktorem maszyn i wykładowcą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Do Sandomierza pan Darek przybył wraz z żoną Grażyną, która jest jego nieodłączną towarzyszką podczas licznych podróży po Polsce i poza jej granicami. Wyprawę do Tybetu zalicza do „podróży życia” i wyjątkowo odbył ją samotnie.

Prelekcja pana Darka była niezwykłą okazją poznania odległej i bardzo odmiennej kultury tybetańskiej. Autor przedstawił licznie zgromadzonej publiczności piękne fotografie, ilustrujące każdy etap tej fascynującej podróży. W barwny i ciekawy sposób opowiedział o tym, jak przemierzył koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów, zwiedzając niezwykły kraj na Dachu Świata.

Na zakończenie spotkania pan Darek oraz pani Grażyna ofiarowali wszystkim zgromadzonym pamiątkowe serduszka z namalowanymi motywami folklorystycznymi. Takie same serduszka nasz podróżnik rozdawał napotkanym Tybetańczykom, dziękując w ten sposób za pomoc  i gościnę. Uczestnicy spotkania podróżniczego w Lapidarium pod Ratuszem z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali tej niezwykle ciekawej, pełnej zabawnych dygresji relacji  z podróży do Tybetu.

Serdeczne dziękujemy Dariuszowi i Grażynie Czerniakom za to wspaniałe i inspirujące spotkanie. Życzymy im spełnienia podróżniczych marzeń i planów m.in. przepłynięcia kajakiem wszystkich rzek Pomorza Zachodniego.

IMG_1573 (Kopiowanie)

IMG_1584 (Kopiowanie)

IMG_1593 (Kopiowanie)

IMG_1596 (Kopiowanie)

IMG_1600 (Kopiowanie)

IMG_1606 (Kopiowanie)

IMG_1619 (Kopiowanie)

IMG_1623 (Kopiowanie)

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021