W powiecie

Rozmawiano o przemyśle spożywczo-przetwórczym w naszym województwie

Rozmawiano o przemyśle spożywczo-przetwórczym w naszym województwie

VIII edycja międzynarodowej konferencji promującej potencjał eksportowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego odbyła się 24 września 2021 r. w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Organizatorem wydarzenia był Oddział ds. Promocji Gospodarczej Regionu działający w strukturach Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Udział w konferencji wzięli m.in.: przedstawiciele władz województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele izb bilateralnych, a także regionalni przedsiębiorcy, parlamentarzyści, europosłowie ziemi świętokrzyskiej i sandomierscy samorządowcy, w tym Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.

Celem tegorocznego wydarzenia było nawiązanie kolejnych kontaktów handlowych z kontrahentami zagranicznymi, intensyfikacja istniejącej współpracy oraz promocja regionalnej produkcji sektora spożywczo-przetwórczego na rynkach zagranicznych. W wydarzeniu odbyły się również m.in. wystąpienia przedsiębiorców zagranicznych, a także  spotkania o charakterze biznesowym oraz wizyty w regionalnych grupach producenckich i zakładach przetwórczych.

Międzynarodowa konferencja połączona była z przyjazdową misją gospodarczą  przedstawicieli przedsiębiorców z Chorwacji, Rumunii, Gruzji, Serbii oraz Węgier. Była to doskonała okazja do promowania oferty eksportowej regionalnych producentów i jednocześnie wzmocnienia rozpoznawalności marki świętokrzyskich produktów na rynkach międzynarodowych. Oba wydarzenia finansowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020, z projektu promocji gospodarczej województwa świętokrzyskiego: „Świętokrzyskie – hard to pronunce, easy to do business in”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Treść: Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

Odbiór nowych wodociągów

tsa24.com6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021

Inauguracja akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje

tsa24.com29 września 2021

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

tsa24.com28 września 2021