Kronika Policyjna

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Dzisiaj o godzinie 11.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odbył się uroczysty apel, podczas którego Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor Paweł Dzierżak powołał inspektora Ryszarda Komańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu.

Uroczysta apel  rozpoczął się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinsp. Pawłowi Dzierżakowi. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście: Biskup Sandomierski Jego Ekscelencja Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Pan Tomasz Huk wraz z Członkiem Zarządu Panią Grażyną Szklarską, Prokurator Rejonowy w Sandomierzu Pani Jolanta Religa, Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec, kapelan sandomierskich policjantów ks. Wiesław Surma oraz pracownicy cywilni, policjantki i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Podczas uroczystości odczytano rozkaz personalny podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinspektor Pawła Dzierżaka o powołaniu z dniem 26 sierpnia 2020 r.  na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w  Sandomierzu inspektora Ryszarda Komańskiego.

Nadinspektor Paweł Dzierżak przedstawił ścieżkę zawodową insp. Ryszarda Komańskiego. Podkreślając jego wiedzę i doświadczenie, dające gwarancję właściwej realizacji zadań na tym stanowisku życzył jednocześnie dalszych sukcesów w pokonywaniu codziennych planów i zamierzeń.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Ryszard Komański podziękował za wyróżnienie i okazane mu zaufanie. Wyraził nadzieję, że razem z policjantami sandomierskiej komendy będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i tworzyć Policję skuteczną, zasługującą na społeczny szacunek i zaufanie.

Swoje gratulacje i podziękowania oraz życzenia dla nowego szefa sandomierskiej Policji złożyli również: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Tomasz Huk, Prokurator Rejonowy Pani Jolanta Religa oraz Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec.

Inspektor Ryszard Komański służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. W ostatnich latach pełnił funkcję m.in. Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Staszowie, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie i Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W 2013 roku otrzymał srebrna odznakę Zasłużony Policjant, a 2019 roku odznaczony został srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Na nowej drodze życzymy nowemu Komendantowi wszelkiej pomyślności wielu sukcesów.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021