Kronika Policyjna

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Dzisiaj o godzinie 11.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odbył się uroczysty apel, podczas którego Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor Paweł Dzierżak powołał inspektora Ryszarda Komańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu.

Uroczysta apel  rozpoczął się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinsp. Pawłowi Dzierżakowi. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście: Biskup Sandomierski Jego Ekscelencja Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Pan Tomasz Huk wraz z Członkiem Zarządu Panią Grażyną Szklarską, Prokurator Rejonowy w Sandomierzu Pani Jolanta Religa, Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec, kapelan sandomierskich policjantów ks. Wiesław Surma oraz pracownicy cywilni, policjantki i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Podczas uroczystości odczytano rozkaz personalny podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinspektor Pawła Dzierżaka o powołaniu z dniem 26 sierpnia 2020 r.  na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w  Sandomierzu inspektora Ryszarda Komańskiego.

Nadinspektor Paweł Dzierżak przedstawił ścieżkę zawodową insp. Ryszarda Komańskiego. Podkreślając jego wiedzę i doświadczenie, dające gwarancję właściwej realizacji zadań na tym stanowisku życzył jednocześnie dalszych sukcesów w pokonywaniu codziennych planów i zamierzeń.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Ryszard Komański podziękował za wyróżnienie i okazane mu zaufanie. Wyraził nadzieję, że razem z policjantami sandomierskiej komendy będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i tworzyć Policję skuteczną, zasługującą na społeczny szacunek i zaufanie.

Swoje gratulacje i podziękowania oraz życzenia dla nowego szefa sandomierskiej Policji złożyli również: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Tomasz Huk, Prokurator Rejonowy Pani Jolanta Religa oraz Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec.

Inspektor Ryszard Komański służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. W ostatnich latach pełnił funkcję m.in. Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Staszowie, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie i Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W 2013 roku otrzymał srebrna odznakę Zasłużony Policjant, a 2019 roku odznaczony został srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Na nowej drodze życzymy nowemu Komendantowi wszelkiej pomyślności wielu sukcesów.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021