Kronika Policyjna

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Ryszard Komański nowym szefem sandomierskich policjantów

Dzisiaj o godzinie 11.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odbył się uroczysty apel, podczas którego Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor Paweł Dzierżak powołał inspektora Ryszarda Komańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu.

Uroczysta apel  rozpoczął się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinsp. Pawłowi Dzierżakowi. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście: Biskup Sandomierski Jego Ekscelencja Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Pan Tomasz Huk wraz z Członkiem Zarządu Panią Grażyną Szklarską, Prokurator Rejonowy w Sandomierzu Pani Jolanta Religa, Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec, kapelan sandomierskich policjantów ks. Wiesław Surma oraz pracownicy cywilni, policjantki i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Podczas uroczystości odczytano rozkaz personalny podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinspektor Pawła Dzierżaka o powołaniu z dniem 26 sierpnia 2020 r.  na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w  Sandomierzu inspektora Ryszarda Komańskiego.

Nadinspektor Paweł Dzierżak przedstawił ścieżkę zawodową insp. Ryszarda Komańskiego. Podkreślając jego wiedzę i doświadczenie, dające gwarancję właściwej realizacji zadań na tym stanowisku życzył jednocześnie dalszych sukcesów w pokonywaniu codziennych planów i zamierzeń.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Ryszard Komański podziękował za wyróżnienie i okazane mu zaufanie. Wyraził nadzieję, że razem z policjantami sandomierskiej komendy będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i tworzyć Policję skuteczną, zasługującą na społeczny szacunek i zaufanie.

Swoje gratulacje i podziękowania oraz życzenia dla nowego szefa sandomierskiej Policji złożyli również: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Tomasz Huk, Prokurator Rejonowy Pani Jolanta Religa oraz Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec.

Inspektor Ryszard Komański służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. W ostatnich latach pełnił funkcję m.in. Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Staszowie, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie i Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
W 2013 roku otrzymał srebrna odznakę Zasłużony Policjant, a 2019 roku odznaczony został srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Na nowej drodze życzymy nowemu Komendantowi wszelkiej pomyślności wielu sukcesów.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Senior zamiast zysku odnotował straty

tsa24.com2 marca 2021

Kompendium – jak nie dać się oszukać w internecie

tsa24.com2 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021