W Sandomierzu

Sandomierscy nauczyciele nie stracą pracy

Sandomierscy nauczyciele nie stracą pracy

Burmistrz miasta Marek Bronkowski zapewnia, że w najbliższym roku nauczyciele nie stracą pracy w wyniku wprowadzenia reformy oświaty.

Magistrat poinformował, że arkusze związane z zatrudnieniem nauczycieli zostały już zatwierdzone. W najbliższym roku szkolnym żaden z nauczycieli nie straci pracy. W kolejnym roku pojawi się duże wyzwanie dla samorządu, jednak urzędnicy zapewniają, że dołożą wszelkich starań aby uniknąć zwolnień. Wyjściem z tej sytuacji będzie organizowanie mniej licznych klas, po to by tworzyć więcej oddziałów w szkołach podstawowych. W przyszłości prawdopodobnie część nauczycieli będzie pracowało w niepełnym wymiarze godzin.

-Odbyłem spotkania z kadrą nauczycielską i dyrektorami wszystkich szkół. Apelowałem o inicjatywę i podjęcie działań w kierunku profilowania szkół podstawowych. Od września ruszy klasa sportowa i artystyczna w Szkole Podstawowej nr 4, „Jedynka” będzie szkołą integracyjną, w której również planujemy stworzenie klasy sportowej. Nauczyciele chcą wziąć na siebie ciężar profilowania klas, tak aby szkoły mogły się miedzy sobą wyróżniać – powiedział Marek Bronkowski, Burmistrz Sandomierza.

Zdaniem burmistrza  profilowanie sandomierskich szkół podstawowych ma na celu zwiększenie ich atrakcyjności oraz pozyskanie uczniów z zewnątrz, czyli z pobliskich gmin. Miasto poniesie koszty wprowadzenia reformy oświaty, ponieważ musi zabezpieczyć środki m.in. na wynagrodzenia dla zwiększonej liczby nauczycieli czy wyposażenia placówek. Profilowanie i związanie z tym inwestycje przyniesie ze sobą kolejne koszty, jednak zdaniem burmistrza wprowadzenie takich zmian do szkół przyniesie w przyszłości wiele korzyści.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021