Kronika Policyjna

Sandomierscy policjanci zatrzymali 12 praw jazdy podczas weekendu

Sandomierscy policjanci zatrzymali 12 praw jazdy podczas weekendu

Sandomierscy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Dębicy, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 89 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dokumenty straciło również 11 innych kierowców. 

Mimo zaostrzenia przepisów wobec kierujących, którzy dopuszczają się rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, w dalszym ciągu wielu z nich prezentuje lekceważący stosunek do obowiązującego na drodze prawa. Tylko podczas minionego weekendu sandomierscy policjanci zatrzymali 12 kierowców, którym w związku z przekroczeniem prędkości odebrane zostało prawo jazdy.

W piątek (08.04) najwięcej bo 139 km/h jechał drogą krajową nr 9 w gminie Klimontów 48- latek z województwa podkarpackiego. Kierowca na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy i dodatkowo został ukarany mandatem.

O wiele za szybko jechał również 26-latek z województwa podkarpackiego. W piątkowe popołudnie, kierując Citroenem w miejscowości Łoniów przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h. Jemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandatem. Tego dnia stróże prawa zatrzymali jeszcze sześciu innych kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W sobotę w miejscowości Łoniów Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu, około godziny 18:20 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. 32- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 118km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. W tym samym miejscu prawo jazdy straciła również 52- letnia kobieta, która rozwinęła prędkość do 107 km/h.

Następne dwie osoby do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali w Trzebiesławicach. Kierujący Alfą Romea, 29- letni mężczyzna, dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Drugi pojazd marki Citroen, kierowany przez 25- latka poruszał się z prędkością 111km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe. Ponadto zderzenie się samochodów przy dużej prędkości, zwiększy odrzut pojazdów, co może spowodować dodatkowe uwikłanie w wypadek innych osób np. pieszego znajdującego się na chodniku.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021