W powiecie

Sandomierscy strażacy wyjeżdzali 941 razy

Sandomierscy strażacy wyjeżdzali 941 razy

941 zdarzeń w tym 21 alarmów fałszywych odnotowała w ubiegłym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Najwięcej wyjazdów bo aż 510 było do pożarów. To dane, które przedstawili strażacy na corocznej naradzie, która podsumowała ich pracę. 

Najwięcej pożarów było spowodowanych wypalaniem traw, których było 318, co jak zauważył st. bryg. Andrzej Raczyński pożary traw są zmorą nie tylko powiatu sandomierskiego lecz całego regionu świętokrzyskiego.

Strażacy uczestniczą także w udzielaniu pomocy przy różnego rodzaju miejscowych zagrożeniach, których w ubiegłym roku było 410, takich jak np. wypadki drogowe, lokalne podtopienia, skutki burz. Do podstawowej działaności straży pożarnej oprócz ratowania i usuwania skutków różnych nieprzewidzianych zdarzeń jest również prewencja, czyli działania kontrolno – rozpoznawcze polegające przede wszystkim na prowadzeniu kontroli, których w roku 2015 przeprowadzono 106. Po wykonanych kontrolach wydano 15 decyzji administracyjnych, 12 opinii przeciwpożarowych, wystosowano 16 wystąpień do innych organów oraz nałożono 9 mandatów karnych. W ubiegłym roku kładziono bardo duży nacisk na profilaktykę pożarową, m. in. wdrożono program ograniczenia liczby ofiar pożarów „Zgaś ryzyko”, „Nie dla czadu”, organizowano eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W celu polepszenia stanu funkcjonalności obiektów komendy powiatowej oraz poprawy warunków pełnienia służby w roku 2015 zrealizowano:

– przebudowę sytemu ogrzewania obiektów PSP w Sandomierzu i zaopatrzenia ich w ciepłą wodę użytkową – obecnie media te dostarcza PEC w Sandomierzu;
– przebudowę wewnętrznej instalacji wodnej;
– remont i przebudowę dwóch pomieszczeń w części warsztatowej budynku komendy,
co pozwoliło na urządzenie nowej szatni odzieży specjalnej i ekwipunku oraz pomieszczenia do czyszczenia i odkażania tej odzieży;
– zakup nowego wyposażenia pomieszczeń (m.in. kuchnia gazowa i lodówki do jadalni, pralka do pomieszczenia pralni, wyposażenie sali sportowej).

KPPSP Sandomierz/Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Informacja dotycząca szczepienia przeciw COVID-1

tsa24.com18 czerwca 2021

Burmistrz Zawichostu z absolutorium za wykonanie budżetu

tsa24.com17 czerwca 2021

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

tsa24.com17 czerwca 2021

Sukces Martyny Sygnet w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS

tsa24.com16 czerwca 2021

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Sukces matematyczny na szczeblu międzynarodowym Julii i Krystiana

tsa24.com15 czerwca 2021

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

tsa24.com14 czerwca 2021

W Kielcach działa maszyna do zamiany monet. Zamień drobne na wakacje

tsa24.com14 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu w na moście w Samborcu w ciągu drogi krajowej nr 79

tsa24.com10 czerwca 2021