W powiecie

Sandomierscy strażacy wyjeżdzali 941 razy

Sandomierscy strażacy wyjeżdzali 941 razy

941 zdarzeń w tym 21 alarmów fałszywych odnotowała w ubiegłym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Najwięcej wyjazdów bo aż 510 było do pożarów. To dane, które przedstawili strażacy na corocznej naradzie, która podsumowała ich pracę. 

Najwięcej pożarów było spowodowanych wypalaniem traw, których było 318, co jak zauważył st. bryg. Andrzej Raczyński pożary traw są zmorą nie tylko powiatu sandomierskiego lecz całego regionu świętokrzyskiego.

Strażacy uczestniczą także w udzielaniu pomocy przy różnego rodzaju miejscowych zagrożeniach, których w ubiegłym roku było 410, takich jak np. wypadki drogowe, lokalne podtopienia, skutki burz. Do podstawowej działaności straży pożarnej oprócz ratowania i usuwania skutków różnych nieprzewidzianych zdarzeń jest również prewencja, czyli działania kontrolno – rozpoznawcze polegające przede wszystkim na prowadzeniu kontroli, których w roku 2015 przeprowadzono 106. Po wykonanych kontrolach wydano 15 decyzji administracyjnych, 12 opinii przeciwpożarowych, wystosowano 16 wystąpień do innych organów oraz nałożono 9 mandatów karnych. W ubiegłym roku kładziono bardo duży nacisk na profilaktykę pożarową, m. in. wdrożono program ograniczenia liczby ofiar pożarów „Zgaś ryzyko”, „Nie dla czadu”, organizowano eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W celu polepszenia stanu funkcjonalności obiektów komendy powiatowej oraz poprawy warunków pełnienia służby w roku 2015 zrealizowano:

– przebudowę sytemu ogrzewania obiektów PSP w Sandomierzu i zaopatrzenia ich w ciepłą wodę użytkową – obecnie media te dostarcza PEC w Sandomierzu;
– przebudowę wewnętrznej instalacji wodnej;
– remont i przebudowę dwóch pomieszczeń w części warsztatowej budynku komendy,
co pozwoliło na urządzenie nowej szatni odzieży specjalnej i ekwipunku oraz pomieszczenia do czyszczenia i odkażania tej odzieży;
– zakup nowego wyposażenia pomieszczeń (m.in. kuchnia gazowa i lodówki do jadalni, pralka do pomieszczenia pralni, wyposażenie sali sportowej).

KPPSP Sandomierz/Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Klimontów

tsa24.com3 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Urząd Gminy w Samborcu włącza się w akcję #applechallenge

tsa24.com3 marca 2021

W Samborcu wybudowany zostanie nowy most w ciągu drogi krajowej nr 79

tsa24.com2 marca 2021

Pożar budynku w miejscowości Trzebiesławice

tsa24.com2 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021