Fotorelacje

Sandomierscy tancerze świętowali swój jubileusz

Sandomierscy tancerze świętowali swój jubileusz

Jubileusz 10-lecia Formacji Tanecznych Paradox działających przy Sandomierskim Centrum Kultury oraz jubileusz 35-lecia z tańcem Moniki Magdy – instruktorki i choreografki zespołów Paradox, odbył się 4 i 5 lutego 2017 roku w Porcie Kultury przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu.

Galowe występy młodych tancerek w kilku kategoriach wiekowych, osadzone w ciekawych choreografiach scenicznych, widzowie podziwiali z niesłabnącą uwagą. Poszczególne bloki taneczne przeplatane były projekcją krótkich filmików obrazujących historię grup Paradox na przełomie ostatnich 10 lat oraz przebieg kariery artystycznej Moniki Magdy. Na scenie wystąpiła również Dorota Koprowska – podopieczna trenerki, obecnie licencjonowany fizjoterapeuta i certyfikowany instruktor tańca, a także tancerka Teatru Tańca INOJ. Wielokrotnie brała udział w oprawie artystycznej produkcji telewizyjnych (m.in „Dancing with the Stars”, „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu” – wraz z grupą VOLT). Obecnie występuje w spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Gościem specjalnym gali była Anija Bogen – instruktor tańca w Emmendingen (miasta partnerskiego Sandomierza), która przybyła specjalnie na ten jubileusz w towarzystwie dwóch swoich tancerek. Grupy taneczne z Sandomierza i Emmendingen utrzymują stały kontakt i współpracują w zakresie wymiany kulturalnej.

Po zakończonym występnie przyszedł czas na podziękowania. Słowa uznania i okolicznościowy – pamiątkowy grawerton na ręce Moniki Magdy złożył Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, podkreślając jednocześnie swoje zadowolenie, z rozwoju jej kariery w Sandomierzu.
Organizatorem jubileuszowej gali było Sandomierskie Centrum Kultury.

Tekst: UM Sandomierz
Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019