Rozrywka

Sandomierska katastrofa śmieciowa.

Sandomierska katastrofa śmieciowa.

Jak wiadomo, przez ostatnie tygodnie trwa w naszym mieście mała wojna. Radni i burmistrz, próbują ustalić, jaką kwotę i jak naliczaną mamy zapłacić za śmiecie.

Burmistrz zaproponował nowatorskie w naszym regionie rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w innych turystycznych miejscowościach, aby powiązać cenę śmieci z ceną 1m3 wody co jego zdaniem uszczelni system, ponieważ wiele mieszkań jest wynajmowanych na weekendy dla turystów. Radni natomiast stoją na stanowisku, iż lepiej będzie płacić „od łebka”. Dziś odbyła się w tej sprawie komisja i wygląda na to, że w Sandomierzu będzie system mieszany. Domki jednorodzinne zapłacą „od łebka” natomiast spółdzielnie i bloki wielorodzinne od metrów zużytej wody. Zaskoczeniem może być postawa Radnego Bolewskiego, prezesa spółdzielni, który był przeciw rozliczaniu spółdzielni w nowy sposób, czyżby spółdzielnia miała coś na sumieniu, iż boi się nowego rozwiązania ? Czy to wiek radnego i stare przyzwyczajenia nie pozwalają radnemu otworzyć oczu, w myśl starego polskiego przysłowia „Głowa pusta jak kapusta”?

Radni powinni też zauważyć, iż dziś cenę za śmieci, którą przyjmą do przelicznika jednego czy drugiego systemu, reguluje tak naprawdę przetarg, który musi ogłosić burmistrz, ale jeśli cenę ustalą na bardzo niskim poziomie, aby przypodobać się mieszkańcom, może okazać się nieadekwatną do przetargu, i za kilka tygodni czeka nas kolejna podwyżka, a wtedy mieszkańcy kolejnej podwyżki radnym już nie darują. A prezesów zwyczajowo wywiozą na taczkach.

A czy to ostateczne rozwiązanie dowiemy się na najbliższej sesji Rady Miasta.

Weronika Przestój

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Wianki w Ciszycy – tradycji stało się zadość!

tsa24.com6 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021