W Sandomierzu

Sandomierska Mistrzyni Świata nie ma gdzie trenować

Sandomierska Mistrzyni Świata nie ma gdzie trenować

Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej promuje talenty z Sandomierza. Gościem wczorajszego spotkania była Katarzyna Dudek – Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym i zwyciężczyni kategorii „Open” podczas Mistrzostw Świata ,,World Fitness Championships” 2016. Wiemy co je i jak trenuje Mistrzyni oraz z jakimi problemami się boryka, znamy też jej plany na ten sezon.

Mistrzyni w tym roku koncentruje się wyłącznie na jesiennych startach. Ukończony niedawno 35 rok życia uprawnia ją do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranek. Priorytetem dla Katarzyny Dudek są Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranek, które odbędą się 9-12 listopada w Rumunii.

Trzeci rok nieustannych treningów był dużym obciążeniem dla organizmu Kasi, dlatego potrzebowała chwili odpoczynku. W ostatnich tygodniach skupiła się na regeneracji. Teraz czas na powrót do regularnych treningów, dbanie o formę i kondycję. Mistrzyni trenuje obecnie 4 razy w tygodniu, wkrótce będzie trenowała przez 6 dni. Na razie jej ćwiczenia są skierowane pod kątem kontuzjowanych w poprzednim sezonie kolan.

-Postawiłam sobie poprzeczkę dość wysoko. Poprzedni sezon był dość intensywny i długi, dlatego zdecydowałam się na przerwę. Postanowiłam wydłużyć okres przygotowań, chcę łagodniej potraktować mój organizm w tym sezonie, muszę brać pod uwagę także mój wiek. W razie ewentualnej kontuzji muszę mieć czas na regenerację – powiedziała Katarzyna Dudek.

Przygotowania do mistrzostw w Rumunii będą trwały blisko pół roku. Kasia będzie łączyła ze sobą trening siłowy i aerobowy. Mistrzyni Świata przyznaje, że ma problemy z organizacją treningów, które komplikuje popsuta bieżnia. Warunki panujące na siłowni Ludowego Klubu Sportowego nazwała „spartańskimi”. Prezes klubu Karol Bury poinformował nas, że siłownia otrzymuje bardzo niskie dotacje od miasta i zarząd klubu nie ma pieniędzy na remont pomieszczenia oraz zakup nowego sprzętu.

-Kobiety, które pierwszy raz przychodzą na siłownię zrażają się jej wyglądem oraz jakością sprzętu. Podobnie jest z młodzieżą – dodała mistrzyni.

Zdaniem prezesa Burego zły stan techniczny sprzętu oraz całej siłowni są spowodowane niskimi dotacjami ze strony miasta. Uważa, że klubu nie stać jest na remont i nowy sprzęt.

– Sukces pani Katarzyny jest przede wszystkim sukcesem Sandomierza, mamy w naszym mieście mistrzynię świata. O sukcesie naszej zawodniczki pisały media z całego świata, ponieważ w kategorii fitness sylwetkowym zdobyła nagrodę najwyższej rang. Przykro mi, że nikt nie zainteresował się naszym klubem, gdzie trenuje Katarzyna. Nie mamy możliwości stworzenia jej dobrych warunków treningowych. To już nie jest czas na siłownię z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. LKS ma taką starą, klimatyczną pakownię, która oczywiście ma swój urok ale chcielibyśmy się rozwijać. Szkoda, że sukcesowi Kasi nie towarzyszyło finansowe wsparcie klubu i siłowni ze strony miasta – powiedział Karol Bury, Prezes LKS Sandomierz.

Ćwiczenia to jednak tylko połowa sukcesu, zawodniczka LKS musi przestrzegać również rygorystycznej, zbilansowanej diety składającej się białka, węglowodanów i tłuszczów. Często jada indyka i ryby, ryż, kasze i warzywa. W jej jadłospisie rzadko pojawia się kurczak, ziemniaki czy makarony. Kasia sporadycznie je przetworzoną żywność.

Katarzyna Dudek rozważa rozpoczęcie działalności zawodowej, swoje doświadczenie chce wykorzystać w pracy trenera personalnego fitness. W ostatnim czasie ukończyła kurs organizowany przez Polski Związek Kulturystyki,Fitness i Trójboju Siłowego w Mińsku Mazowieckim  otrzymała dyplom.

– Chodzi mi to po głowie. Chciałabym zarażać swoją pasją inne kobiety. Sport przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia jak i samopoczucia – powiedziała Kasia.

Karol Bury przyznał, że chciałby zatrudnić Katarzynę Dudek jako trenera, by zajęła się szkoleniem kobiet i młodzieży, jednak ze względu na złą kondycję finansową klubu jest to niemożliwe.

IMG_2276 (Kopiowanie)

IMG_2277 (Kopiowanie)

IMG_6389_DxO (Kopiowanie)

IMG_7593_DxO (Kopiowanie)

IMG_7642_DxO (Kopiowanie)

IMG_7653_DxO (Kopiowanie)

18051906_729934123856117_597977008_n

Tekst: K.K. Palińska

Fot. tsa24.com / M.Jakóbczyk

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021