W Sandomierzu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Konsultacje ze specjalistami, prezentacje pomocy sensorycznych, zabawy terapeutyczne, ścieżki sensoryczne oraz wiele innych atrakcji przygotowało Stowarzyszenie PaNaCeUm. Obchody Światowego Dnia autyzmu, który przypada na 2 kwietnia, będą w Sandomierzu obchodzone 31 marca na Runku Starego Miasta.

Od godziny 11.00 do 15.00 organizator Dnia Autyzmu jakim jest Stowarzyszenie PaNaCeUm zaprasza na konsultacje ze specjalistami oraz prezentacje pomocy dydaktycznych. Do dyspozycji rodziców będą m.in. pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi i różnego rodzaju terapeuci. Dla dzieci zaplanowano gry i zabawy terapeutyczne oraz doświadczenia i ścieżki sensoryczne. PaNaCeUm zaprasza do współpracy wszystkie szkoły z terenu powiatu sandomierskiego.

– Zależy nam, by zwykli ludzie mogli zauważyć jak na co dzień czują się osoby z zaburzeniami autystycznymi, jak widzą, jak słyszą, jakie mają doznania. Często nie zdajemy sobie sprawy jak trudne jest życie autystów wśród nas – powiedziała Katarzyna Duda, Prezes Stowarzyszenia PaNaCeUm.

Na świecie Dzień świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia, który przypada w niedzielę. PaNaCeUm celowo zorganizowało sandomierskie obchody w piątek, 31 marca, aby mogli wziąć w nim udział również uczniowie szkół.

-Chcemy pokazać mieszkańcom Sandomierza i okolic, że dzieci dotknięte autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu są wśród nas, że powinny być traktowane na równi z innymi dziećmi. Rodzice dzieci autystycznych cały czas poszukują wiadomości na temat terapii, informacji i kontaktu ze specjalistami oraz porad z jakimi instytucjami należy współpracować – dodała Katarzyna Duda.

Dzień Autyzmu organizowany jest w ramach projektu „Trójstronna koalicja, czyli warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli w trosce o przyszłość młodych pokoleń”. Dofinansowywany jest on ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza.

plakat autyzm 1-page-001

Tekst: K. K. Palińska

Fot. UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021