W Sandomierzu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Konsultacje ze specjalistami, prezentacje pomocy sensorycznych, zabawy terapeutyczne, ścieżki sensoryczne oraz wiele innych atrakcji przygotowało Stowarzyszenie PaNaCeUm. Obchody Światowego Dnia autyzmu, który przypada na 2 kwietnia, będą w Sandomierzu obchodzone 31 marca na Runku Starego Miasta.

Od godziny 11.00 do 15.00 organizator Dnia Autyzmu jakim jest Stowarzyszenie PaNaCeUm zaprasza na konsultacje ze specjalistami oraz prezentacje pomocy dydaktycznych. Do dyspozycji rodziców będą m.in. pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi i różnego rodzaju terapeuci. Dla dzieci zaplanowano gry i zabawy terapeutyczne oraz doświadczenia i ścieżki sensoryczne. PaNaCeUm zaprasza do współpracy wszystkie szkoły z terenu powiatu sandomierskiego.

– Zależy nam, by zwykli ludzie mogli zauważyć jak na co dzień czują się osoby z zaburzeniami autystycznymi, jak widzą, jak słyszą, jakie mają doznania. Często nie zdajemy sobie sprawy jak trudne jest życie autystów wśród nas – powiedziała Katarzyna Duda, Prezes Stowarzyszenia PaNaCeUm.

Na świecie Dzień świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia, który przypada w niedzielę. PaNaCeUm celowo zorganizowało sandomierskie obchody w piątek, 31 marca, aby mogli wziąć w nim udział również uczniowie szkół.

-Chcemy pokazać mieszkańcom Sandomierza i okolic, że dzieci dotknięte autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu są wśród nas, że powinny być traktowane na równi z innymi dziećmi. Rodzice dzieci autystycznych cały czas poszukują wiadomości na temat terapii, informacji i kontaktu ze specjalistami oraz porad z jakimi instytucjami należy współpracować – dodała Katarzyna Duda.

Dzień Autyzmu organizowany jest w ramach projektu “Trójstronna koalicja, czyli warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli w trosce o przyszłość młodych pokoleń”. Dofinansowywany jest on ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza.

plakat autyzm 1-page-001

Tekst: K. K. Palińska

Fot. UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021