W Sandomierzu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Sandomierski Dzień Autyzmu

Konsultacje ze specjalistami, prezentacje pomocy sensorycznych, zabawy terapeutyczne, ścieżki sensoryczne oraz wiele innych atrakcji przygotowało Stowarzyszenie PaNaCeUm. Obchody Światowego Dnia autyzmu, który przypada na 2 kwietnia, będą w Sandomierzu obchodzone 31 marca na Runku Starego Miasta.

Od godziny 11.00 do 15.00 organizator Dnia Autyzmu jakim jest Stowarzyszenie PaNaCeUm zaprasza na konsultacje ze specjalistami oraz prezentacje pomocy dydaktycznych. Do dyspozycji rodziców będą m.in. pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi i różnego rodzaju terapeuci. Dla dzieci zaplanowano gry i zabawy terapeutyczne oraz doświadczenia i ścieżki sensoryczne. PaNaCeUm zaprasza do współpracy wszystkie szkoły z terenu powiatu sandomierskiego.

– Zależy nam, by zwykli ludzie mogli zauważyć jak na co dzień czują się osoby z zaburzeniami autystycznymi, jak widzą, jak słyszą, jakie mają doznania. Często nie zdajemy sobie sprawy jak trudne jest życie autystów wśród nas – powiedziała Katarzyna Duda, Prezes Stowarzyszenia PaNaCeUm.

Na świecie Dzień świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia, który przypada w niedzielę. PaNaCeUm celowo zorganizowało sandomierskie obchody w piątek, 31 marca, aby mogli wziąć w nim udział również uczniowie szkół.

-Chcemy pokazać mieszkańcom Sandomierza i okolic, że dzieci dotknięte autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu są wśród nas, że powinny być traktowane na równi z innymi dziećmi. Rodzice dzieci autystycznych cały czas poszukują wiadomości na temat terapii, informacji i kontaktu ze specjalistami oraz porad z jakimi instytucjami należy współpracować – dodała Katarzyna Duda.

Dzień Autyzmu organizowany jest w ramach projektu “Trójstronna koalicja, czyli warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli w trosce o przyszłość młodych pokoleń”. Dofinansowywany jest on ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza.

plakat autyzm 1-page-001

Tekst: K. K. Palińska

Fot. UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021