wydarzenia

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na „Zaduszki Jazzowe 2020”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na „Zaduszki Jazzowe 2020”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na cykl koncertów w ramach „Zaduszek Jazzowych”!

Na naszych zaduszkowych scenach usłyszymy:

30.10 Szymon Łukowski & Michał Gozdek
Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1
godz. 20.00
Bilet: 25/30 zł*

31.10 Nasi grają jazz

Martyna Puszka-Maziarz – wokal
Marcin Maziarz – piano
Mariusz Godzina – saksofon barytonowy
Marcin Jadach – kontrabas
Leszek Dziarek – perkusja

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1
godz. 20.00
Bilet: 25/30 zł*

06.11 Grażyna Łobaszewska z zespołem
Port Kultury, Portowa 24
godz. 19.00
Bilet: 50 zł**

www.kupbilecik.pl , Centrum Informacji Turystycznej.

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, email:  informacja@sandomierz.travel) oraz w miarę dostępności, bezpośrednio przed koncertem.

Ulgi przysługują posiadaczom karty mieszkańca, karty dużej rodziny, karty seniora oraz dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom.
Ulgi nie łączą się.

**Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, na www.kupbilecik.pl oraz w miarę dostępności, bezpośrednio przed koncertem.

Ilość miejsc ograniczona!

Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych podczas koncertu, zgodnie z wyeksponowanymi komunikatami na terenie wydarzenia.

Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji publiczności, każda osoba zostanie poproszona o wypełnienie stosownego oświadczenia.

***

Szymon Łukowski & Michał Gozdek

Projekt muzyczny Szymon Łukowski / Michał Gozdek został powołany w 2011 roku w celu wykonywania autorskiej muzyki z pogranicza jazzu i swobodnej improwizacji. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje i aranżacje standardów jazzowych w nieczęsto spotykanej obsadzie instrumentalnej – saksofony i fortepian. Minimalistyczna formuła grupy w połączeniu z precyzyjnie zakomponowanymi utworami umożliwia osiągnięcie niespotykanej w innych zespołach przestrzeni brzmieniowej, nawiązującej do stylistyki wytwórni ECM. Zespół tworzą:

Michał Gozdek – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Student fortepianu jazzowego początkowo w klasie B. Hołowni, następnie w klasie A. Żółkosia.

W roku akademickim 2006/2007 był stypendystą Europejskiego Programu Wymiany Studentów ERASMUS na uniwersytecie La Miraille w Tuluzie, gdzie miał okazję czynnie uczestniczyć w warsztatach jazzowych prowadzonych przez wybitnego amerykańskiego saksofonistę W. Witta. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii i Niemczech. Na stałe współpracuje z saksofonistą Sz. Łukowskim oraz grupą Around Jazz Quintet.

Szymon Łukowski – saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego '2011. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i saksofonu w klasie M. Sikały.

Współpracował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako solista, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Eljazz Big Bandem oraz z Capellą Bydgostiensis i Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Współtwórca zespołów Conjunction Trio, Around Jazz Quintet, oraz wielu innych formacji.

Nasi grają jazz

Mariusz Godzina, inicjator projektu muzycznego – stalowowolanin od 12 lat mieszkający w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Saksofonista grający w zespołach Kult, Kazik & Zdunek Ensemble oraz stalowowolskim Orange the Juice.

„Gdy otrzymałem propozycję występu od Sandomierskiego Centrum Kultury i stworzeniu zespołu jazzowego na potrzeby koncertu „Zaduszki jazzowe” w Sandomierzu od razu pomyślałem o moich kolegach oraz koleżance, wspaniałych muzykach wywodzących się z okolic Sandomierza.

Pierwszą osobą był Marcin Maziarz mój ulubiony pianista, z którym często występuję w duecie. Jeżeli Marcin to od razu jego żona, wspaniała wokalistka, pedagog działająca w Sandomierzu i Opatowie .

Kolejną osobą jest Leszek Dziarek perkusista z którym ostatnio grałem chyba 15 lat temu na sandomierskim Rynku z zespołem Stan d’Art.

Kolejną osobą jest mój przyjaciel Marcin Jadach kontrabasista i basista wywodzący się z okolic Tarnobrzega. Marcin obecnie mieszka w Rzeszowie i obecnie gra w zespole Ania Rusowicz Band.

Wieczór ten będzie bardzo sentymentalny, w gronie muzycznych przyjaciół! Repertuarowo sięgniemy po najpiękniejsze i raczej znane standardy Jazzowe.”

Inicjator projektu muzycznego Mariusz Godzina

Skład:

Martyna Puszka-Maziarz – wokal
Marcin Maziarz – piano
Mariusz Godzina – saksofon barytonowy
Marcin Jadach – kontrabas
Leszek Dziarek – perkusja
 

Grażyna Łobaszewska z zespołem

To wyjątkowy przegląd wszystkich artystycznych dokonań Artystki w odświeżonych, zaskakujących i porywających aranżacjach muzyków grupy AJAGORE. W programie koncertu nie zabraknie ponadczasowych utworów takich jak: 'Brzydcy’, Gdybyś, czy Czas nas uczy pogody. Pojawią się też niezwykle dawno nie wykonywane na żywo, . Warto zauważyć, iż utwory te pomimo upływu lat są niestety wciąż aktualne a ich wymowa w dzisiejszych, niespokojnych czasach wydaje się być jeszcze mocniejsza. Z racji wyjątkowego charakteru tych wydarzeń, Artystka postanowiła również oddać hołd niezapomnianemu Czesławowi Niemenowi, pamiętając o przypadającej w 2019 roku 80-tej rocznicy jego urodzin. Koncert zwieńczą utwory z ostatnich płyt Grażyny Łobaszewskiej – Przepływamy i jubileuszowego wydanego w 2017 krążka Sklejam się. Fanów dobrej muzyki nie może najzwyczajniej w świecie na tym koncercie zabraknąć!

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021