wydarzenia

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na “Zaduszki Jazzowe 2020”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na “Zaduszki Jazzowe 2020”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na cykl koncertów w ramach „Zaduszek Jazzowych”!

Na naszych zaduszkowych scenach usłyszymy:

30.10 Szymon Łukowski & Michał Gozdek
Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1
godz. 20.00
Bilet: 25/30 zł*

31.10 Nasi grają jazz

Martyna Puszka-Maziarz – wokal
Marcin Maziarz – piano
Mariusz Godzina – saksofon barytonowy
Marcin Jadach – kontrabas
Leszek Dziarek – perkusja

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1
godz. 20.00
Bilet: 25/30 zł*

06.11 Grażyna Łobaszewska z zespołem
Port Kultury, Portowa 24
godz. 19.00
Bilet: 50 zł**

www.kupbilecik.pl , Centrum Informacji Turystycznej.

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, email:  informacja@sandomierz.travel) oraz w miarę dostępności, bezpośrednio przed koncertem.

Ulgi przysługują posiadaczom karty mieszkańca, karty dużej rodziny, karty seniora oraz dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom.
Ulgi nie łączą się.

**Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, na www.kupbilecik.pl oraz w miarę dostępności, bezpośrednio przed koncertem.

Ilość miejsc ograniczona!

Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych podczas koncertu, zgodnie z wyeksponowanymi komunikatami na terenie wydarzenia.

Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji publiczności, każda osoba zostanie poproszona o wypełnienie stosownego oświadczenia.

***

Szymon Łukowski & Michał Gozdek

Projekt muzyczny Szymon Łukowski / Michał Gozdek został powołany w 2011 roku w celu wykonywania autorskiej muzyki z pogranicza jazzu i swobodnej improwizacji. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje i aranżacje standardów jazzowych w nieczęsto spotykanej obsadzie instrumentalnej – saksofony i fortepian. Minimalistyczna formuła grupy w połączeniu z precyzyjnie zakomponowanymi utworami umożliwia osiągnięcie niespotykanej w innych zespołach przestrzeni brzmieniowej, nawiązującej do stylistyki wytwórni ECM. Zespół tworzą:

Michał Gozdek – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Student fortepianu jazzowego początkowo w klasie B. Hołowni, następnie w klasie A. Żółkosia.

W roku akademickim 2006/2007 był stypendystą Europejskiego Programu Wymiany Studentów ERASMUS na uniwersytecie La Miraille w Tuluzie, gdzie miał okazję czynnie uczestniczyć w warsztatach jazzowych prowadzonych przez wybitnego amerykańskiego saksofonistę W. Witta. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii i Niemczech. Na stałe współpracuje z saksofonistą Sz. Łukowskim oraz grupą Around Jazz Quintet.

Szymon Łukowski – saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ‘2011. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i saksofonu w klasie M. Sikały.

Współpracował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako solista, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Eljazz Big Bandem oraz z Capellą Bydgostiensis i Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Współtwórca zespołów Conjunction Trio, Around Jazz Quintet, oraz wielu innych formacji.

Nasi grają jazz

Mariusz Godzina, inicjator projektu muzycznego – stalowowolanin od 12 lat mieszkający w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Saksofonista grający w zespołach Kult, Kazik & Zdunek Ensemble oraz stalowowolskim Orange the Juice.

„Gdy otrzymałem propozycję występu od Sandomierskiego Centrum Kultury i stworzeniu zespołu jazzowego na potrzeby koncertu „Zaduszki jazzowe” w Sandomierzu od razu pomyślałem o moich kolegach oraz koleżance, wspaniałych muzykach wywodzących się z okolic Sandomierza.

Pierwszą osobą był Marcin Maziarz mój ulubiony pianista, z którym często występuję w duecie. Jeżeli Marcin to od razu jego żona, wspaniała wokalistka, pedagog działająca w Sandomierzu i Opatowie .

Kolejną osobą jest Leszek Dziarek perkusista z którym ostatnio grałem chyba 15 lat temu na sandomierskim Rynku z zespołem Stan d’Art.

Kolejną osobą jest mój przyjaciel Marcin Jadach kontrabasista i basista wywodzący się z okolic Tarnobrzega. Marcin obecnie mieszka w Rzeszowie i obecnie gra w zespole Ania Rusowicz Band.

Wieczór ten będzie bardzo sentymentalny, w gronie muzycznych przyjaciół! Repertuarowo sięgniemy po najpiękniejsze i raczej znane standardy Jazzowe.”

Inicjator projektu muzycznego Mariusz Godzina

Skład:

Martyna Puszka-Maziarz – wokal
Marcin Maziarz – piano
Mariusz Godzina – saksofon barytonowy
Marcin Jadach – kontrabas
Leszek Dziarek – perkusja
 

Grażyna Łobaszewska z zespołem

To wyjątkowy przegląd wszystkich artystycznych dokonań Artystki w odświeżonych, zaskakujących i porywających aranżacjach muzyków grupy AJAGORE. W programie koncertu nie zabraknie ponadczasowych utworów takich jak: ‘Brzydcy’, Gdybyś, czy Czas nas uczy pogody. Pojawią się też niezwykle dawno nie wykonywane na żywo, . Warto zauważyć, iż utwory te pomimo upływu lat są niestety wciąż aktualne a ich wymowa w dzisiejszych, niespokojnych czasach wydaje się być jeszcze mocniejsza. Z racji wyjątkowego charakteru tych wydarzeń, Artystka postanowiła również oddać hołd niezapomnianemu Czesławowi Niemenowi, pamiętając o przypadającej w 2019 roku 80-tej rocznicy jego urodzin. Koncert zwieńczą utwory z ostatnich płyt Grażyny Łobaszewskiej – Przepływamy i jubileuszowego wydanego w 2017 krążka Sklejam się. Fanów dobrej muzyki nie może najzwyczajniej w świecie na tym koncercie zabraknąć!

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021