W Sandomierzu

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Podczas IV Międzynarodowej Konferencji jaka odbyła się 26 sierpnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu, prowadzono dyskusję dotyczącą sandomierskiego handlu i eksportu.

2

Konferencja „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego” była czwartym spotkaniem zorganizowanym dla regionalnych sadowników. Przedstawiciele z Indii są zainteresowani handlem z sandomierskimi sadownikami, podczas wizyty badali parametry i technikę, analizowali także ścieżki współpracy z naszymi sadownikami.

1

Spotkanie otworzyli główni gospodarze- Burmistrz Sandomierza- Marek Bronkowski, Starosta Powiatu Sandomierskiego- Stanisław Masternak i Marek Szczepanik- członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Wśród gości byli m.in. posłowie na Sejm RP, wicewojewoda świętokrzyski-, regionalni sadownicy i przedsiębiorcy, ale również przedstawiciele samorządu terytorialnego, wspierający rozwój branży spożywczej na terenie województwa. Nie zabrakło przedstawicieli zagranicznych: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Iranu, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Algierii, Ukrainy, a nawet Indii. Jest to okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz promocji lokalnych produktów na zagranicznym rynku. Wydarzenie ważne nie tylko dla Sandomierza i powiatu sandomierskiego ale także całego województwa świętokrzyskiego.

6

Jak podkreśla Grzegorz Orawiec- Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego- Pragniemy stworzyć dla naszych rolników szansę na zdobywanie rynków zagranicznych. Przykładowo: rynek egipski wymaga jabłek jednokolorowych, nie czerwono-zielonych, jakie są popularne w naszym regionie. Egipcjanie są bardzo wymagający, każdy rynek jest inny. Dlatego konferencje są tak ważne, dają bowiem możliwość rozwoju poprzez zdobywanie nowego doświadczenia. Chcemy pomóc sadownikom wejść na trudny zachodni rynek, stąd też goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Musimy pamiętać, że embargo nałożone przez Rosję odbiło się negatywnie na tutejszym handlu, rolnicy muszą szukać nowych odbiorców.

3

4

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021