W Sandomierzu

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Podczas IV Międzynarodowej Konferencji jaka odbyła się 26 sierpnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu, prowadzono dyskusję dotyczącą sandomierskiego handlu i eksportu.

2

Konferencja „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego” była czwartym spotkaniem zorganizowanym dla regionalnych sadowników. Przedstawiciele z Indii są zainteresowani handlem z sandomierskimi sadownikami, podczas wizyty badali parametry i technikę, analizowali także ścieżki współpracy z naszymi sadownikami.

1

Spotkanie otworzyli główni gospodarze- Burmistrz Sandomierza- Marek Bronkowski, Starosta Powiatu Sandomierskiego- Stanisław Masternak i Marek Szczepanik- członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Wśród gości byli m.in. posłowie na Sejm RP, wicewojewoda świętokrzyski-, regionalni sadownicy i przedsiębiorcy, ale również przedstawiciele samorządu terytorialnego, wspierający rozwój branży spożywczej na terenie województwa. Nie zabrakło przedstawicieli zagranicznych: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Iranu, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Algierii, Ukrainy, a nawet Indii. Jest to okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz promocji lokalnych produktów na zagranicznym rynku. Wydarzenie ważne nie tylko dla Sandomierza i powiatu sandomierskiego ale także całego województwa świętokrzyskiego.

6

Jak podkreśla Grzegorz Orawiec- Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego- Pragniemy stworzyć dla naszych rolników szansę na zdobywanie rynków zagranicznych. Przykładowo: rynek egipski wymaga jabłek jednokolorowych, nie czerwono-zielonych, jakie są popularne w naszym regionie. Egipcjanie są bardzo wymagający, każdy rynek jest inny. Dlatego konferencje są tak ważne, dają bowiem możliwość rozwoju poprzez zdobywanie nowego doświadczenia. Chcemy pomóc sadownikom wejść na trudny zachodni rynek, stąd też goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Musimy pamiętać, że embargo nałożone przez Rosję odbiło się negatywnie na tutejszym handlu, rolnicy muszą szukać nowych odbiorców.

3

4

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021