W Sandomierzu

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Sandomierskie jabłka w Indiach?

Podczas IV Międzynarodowej Konferencji jaka odbyła się 26 sierpnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu, prowadzono dyskusję dotyczącą sandomierskiego handlu i eksportu.

2

Konferencja „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego” była czwartym spotkaniem zorganizowanym dla regionalnych sadowników. Przedstawiciele z Indii są zainteresowani handlem z sandomierskimi sadownikami, podczas wizyty badali parametry i technikę, analizowali także ścieżki współpracy z naszymi sadownikami.

1

Spotkanie otworzyli główni gospodarze- Burmistrz Sandomierza- Marek Bronkowski, Starosta Powiatu Sandomierskiego- Stanisław Masternak i Marek Szczepanik- członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Wśród gości byli m.in. posłowie na Sejm RP, wicewojewoda świętokrzyski-, regionalni sadownicy i przedsiębiorcy, ale również przedstawiciele samorządu terytorialnego, wspierający rozwój branży spożywczej na terenie województwa. Nie zabrakło przedstawicieli zagranicznych: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Iranu, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Algierii, Ukrainy, a nawet Indii. Jest to okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz promocji lokalnych produktów na zagranicznym rynku. Wydarzenie ważne nie tylko dla Sandomierza i powiatu sandomierskiego ale także całego województwa świętokrzyskiego.

6

Jak podkreśla Grzegorz Orawiec- Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego- Pragniemy stworzyć dla naszych rolników szansę na zdobywanie rynków zagranicznych. Przykładowo: rynek egipski wymaga jabłek jednokolorowych, nie czerwono-zielonych, jakie są popularne w naszym regionie. Egipcjanie są bardzo wymagający, każdy rynek jest inny. Dlatego konferencje są tak ważne, dają bowiem możliwość rozwoju poprzez zdobywanie nowego doświadczenia. Chcemy pomóc sadownikom wejść na trudny zachodni rynek, stąd też goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Musimy pamiętać, że embargo nałożone przez Rosję odbiło się negatywnie na tutejszym handlu, rolnicy muszą szukać nowych odbiorców.

3

4

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021