W Sandomierzu

Sandomierz bez barier

Sandomierz bez barier

Miasto staje się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Małymi krokami znikają kolejne bariery. Na Rynku Starego Miasta pojawiła się specjalna platforma. W Gimnazjum Nr 2 zamontowano windę, która pozwoli niepełnosprawnym uczniom poruszać się po terenie szkoły.

Sandomierzanie w szczególny sposób będą obchodzić w tym roku Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji 3 grudnia o godz. 14.00 zostanie oddana do użytku platforma przy ul. Krótkiej, która ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do „Kina Starówka”, Rynku Starego Miasta oraz zejścia w kierunku skarpy. Na ul. Krótkiej zakończył się również remont schodów. Po oficjalnym otwarciu zaplanowano krótkie spotkanie w „Kinie Starówka”  w  Sandomierskim Centrum Kultury. Podczas spotkania poruszona zostanie niezwykle ważna dla społeczności lokalnej tematyka osób niepełnosprawnych. W programie przewidziano również:

– wystąpienie Marka Bronkowskiego Burmistrza Sandomierza, podczas którego odbędzie się prezentacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego,

– prezentacja projektu „Przyjazny Sandomierz”– miejsca przyjazne dla niepełnosprawnych, inicjatywy podjętej przez uczniów I LO Collegium Gostomianum,

– tematyczny program artystyczny przygotowany przez uczennice I LO Collegium Gostomianum.

 Spotkanie będzie okazją do rozmowy o kolejnych inicjatywach, które są niezbędne w procesie zmian w przestrzeni miejskiej dokonywanych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Koszt  tej inwestycji wyniósł blisko 74 tys. zł. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na wniosek uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum. Licealiści wraz z nauczycielem Waldemarem Białouszem zgłosili wniosek o zamontowanie takiej platformy w ubiegłym roku.  Pracownicy Sandomierskiego Centrum Kultury uczestniczyli dziś w szkoleniu obsługi platformy.

W Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w Sandomierzu zakończyły się prace przy montażu windy. Będzie ona dużym ułatwieniem dla uczniów niepełnosprawnych,  którzy będą mogli poruszać się bez problemów po terenie całej szkoły i w pełni korzystać z jej wyposażenia. Do tej pory nie wszystkie pracownie były dla nich dostępne. Inwestycja kosztowała 214 tys. zł. i podobnie jak  poprzednia inwestycja , została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziś odbył się odbiór techniczny windy.

Kinga Kędziora Palińska

Fot. Archiwum UM Sandomierz

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021