W Sandomierzu

Sandomierz bez barier

Sandomierz bez barier

Miasto staje się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Małymi krokami znikają kolejne bariery. Na Rynku Starego Miasta pojawiła się specjalna platforma. W Gimnazjum Nr 2 zamontowano windę, która pozwoli niepełnosprawnym uczniom poruszać się po terenie szkoły.

Sandomierzanie w szczególny sposób będą obchodzić w tym roku Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji 3 grudnia o godz. 14.00 zostanie oddana do użytku platforma przy ul. Krótkiej, która ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do „Kina Starówka”, Rynku Starego Miasta oraz zejścia w kierunku skarpy. Na ul. Krótkiej zakończył się również remont schodów. Po oficjalnym otwarciu zaplanowano krótkie spotkanie w „Kinie Starówka”  w  Sandomierskim Centrum Kultury. Podczas spotkania poruszona zostanie niezwykle ważna dla społeczności lokalnej tematyka osób niepełnosprawnych. W programie przewidziano również:

– wystąpienie Marka Bronkowskiego Burmistrza Sandomierza, podczas którego odbędzie się prezentacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego,

– prezentacja projektu „Przyjazny Sandomierz”– miejsca przyjazne dla niepełnosprawnych, inicjatywy podjętej przez uczniów I LO Collegium Gostomianum,

– tematyczny program artystyczny przygotowany przez uczennice I LO Collegium Gostomianum.

 Spotkanie będzie okazją do rozmowy o kolejnych inicjatywach, które są niezbędne w procesie zmian w przestrzeni miejskiej dokonywanych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Koszt  tej inwestycji wyniósł blisko 74 tys. zł. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na wniosek uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum. Licealiści wraz z nauczycielem Waldemarem Białouszem zgłosili wniosek o zamontowanie takiej platformy w ubiegłym roku.  Pracownicy Sandomierskiego Centrum Kultury uczestniczyli dziś w szkoleniu obsługi platformy.

W Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w Sandomierzu zakończyły się prace przy montażu windy. Będzie ona dużym ułatwieniem dla uczniów niepełnosprawnych,  którzy będą mogli poruszać się bez problemów po terenie całej szkoły i w pełni korzystać z jej wyposażenia. Do tej pory nie wszystkie pracownie były dla nich dostępne. Inwestycja kosztowała 214 tys. zł. i podobnie jak  poprzednia inwestycja , została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziś odbył się odbiór techniczny windy.

Kinga Kędziora Palińska

Fot. Archiwum UM Sandomierz

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021