W Sandomierzu

Sandomierz na targach turystycznych w Łodzi

Sandomierz na targach turystycznych w Łodzi

W dniach 26-28 lutego br. pracownicy sandomierskiego Centrum Informacji Turystycznej oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego brali aktywny udział w XXII Targach Turystycznych NA STYKU KULTUR. W Hali Expo Międzynarodowych Targów Łódzkich sandomierscy przedstawiciele prezentowali bogaty wachlarz turystycznych możliwości naszego miasta.

1_11,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje czy też krótsze weekendowe wyjazdy. W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji pomagało ponad 140 wystawców z kraju i ze świata, którzy przygotowali dla gości swoich stoisk bogatą ofertę wypoczynku oraz zaplanowali wiele atrakcyjnych niespodzianek.

2_6,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

Każdy zainteresowany królewskim miastem otrzymywał od sandomierskich przedstawicieli różnorodne materiały informacyjne w postaci map, folderów, ulotek, itp. Jednocześnie mógł zaczerpnąć fachowej porady w planowaniu podróży do nadwiślańskiego grodu, dowiadując się przy tym o aktualnej ofercie imprez kulturalnych, rekreacyjnych oraz zasobach bazy noclegowej i gastronomicznej.

Sandomierskie stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wywierając jednocześnie mnóstwo pozytywnych wrażeń wśród osób, które gościły już w naszym pięknym mieście. Wiele osób deklarowało ponowny przyjazd. Nieustanie dużym zainteresowaniem cieszyła się propozycja zwiedzania miasta śladami Ojca Mateusza. Odwiedzający stoisko poszukiwali również informacji o nowych produktach turystycznych. Szlak Kulinarny „Świętokrzyska Kuźnia Smaku” czy Sandomierski Szlak Winiarski to tylko kilka z propozycji pozwalających zostać dłużej w mieście. Mnóstwo pytań dot. również szlaków pieszych i rowerowych.

3_3,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

Na zwolenników podróżowania jednośladami czekały komplety materiałów dot. Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, które dostępne były zarówno na stoisku Sandomierza jak i na samodzielnym stoisku poświęconym najdłuższemu w Polsce, liczącemu ponad 2000 km, szlakowi rowerowemu.

Na fanów królewskiego miasta czekały różne sandomierskie gadżety. Odwiedzający mieli również możliwość umilenia sobie rozmowy słodką sandomierską niespodzianką.

4_3,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

Udział Sandomierza w targach turystycznych to cykliczne narzędzie promocji miasta, które bez wątpienia przekłada się na liczbę odwiedzających nadwiślański gród. Kolejnymi imprezami targowymi o profilu turystycznym, na których prezentowana będzie również oferta miasta Sandomierza będą: Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOB 2016 w Katowicach, Targi Turystyki i Wypoczynki w Warszawie oraz Targi Turystyki Weekendowej w Chorzowie.

6_5,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021