W Sandomierzu

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Już po raz drugi miasto Sandomierz prezentowało się na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie, które mają miejsce w Parku Śląskim. Od 13 do 15 maja br., mieszkańcy całego Śląska licznie odwiedzali stanowiska targowe.

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów zorganizowane w Parku Śląskim w Chorzowie po raz czwarty promowały wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Za ich pośrednictwem wystawcy mogli zaprezentować znane i mniej znane atrakcje turystyczne. Wyjątkowość targów polegała na tym, że odbyły się one w miejscu, gdzie oferty wystawców zobaczyła bardzo liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska. Impreza odbyła się w samym sercu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

targi_sandomierz (1)

Park Śląski to ogromny obszar rekreacyjny usytuowany na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki miejskiej i wiejskiej oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego promowali miasto na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Sandomierskie stanowisko było zasobne w szereg materiałów promocyjnych (m.in. folderów, ulotek, informatorów i gadżetów promocyjnych) prezentujących bogactwo atrakcji turystycznych, którymi poszczycić się może miasto. Przedstawiciele Sandomierza odpowiadali również na wiele pytań dotyczących zarówno wydarzeń kulturalnych planowanych w bieżącym roku, jak również o zaplecze gastronomiczne i noclegowe na terenie miasta. Mieszkańcy Śląska interesowali się aktywną turystyką rowerową, zabytkami Sandomierza a także wyjątkowym w skali kraju szlakiem winiarskim. Wiele osób pytało o możliwość pobytu w Sandomierzu nie tylko na weekend, ale na kilka wakacyjnych dni.

targi_sandomierz (3)

Stanowisko Sandomierza odwiedziła bardzo liczna grupa osób, które już kiedyś zwiedziły Królewskie Miasto i mimo tego deklarowały kolejny przyjazd.

Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami między innymi: biur podróży, hoteli, pensjonatów, schronisk, ośrodków wczasowych i rekreacyjnych, uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków SPA – kierowane zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Można było również nabyć wyjątkowe produkty regionalne. Podczas targów transmitowany był popularny program telewizji regionalnej „Rączka gotuje”, a wszyscy zainteresowani podróżami mogli posłuchać Beaty Pawlikowskiej, która prezentowała uczestnikom swoją najnowszą książkę i opowiadała o “cieniach i blaskach” pracy podróżnika oraz chętnie odpowiadała na pytania uczestników targów.

targi_sandomierz (4)

Urząd Miasta Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Akcja “Biegiem do Przytuliska”

tsa24.com7 sierpnia 2020

Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

tsa24.com7 sierpnia 2020

Zbiórka “Postawmy Kingę na nogi”

tsa24.com6 sierpnia 2020

Zapominamy o pandemii ?

tsa24.com5 sierpnia 2020

Andrzej Kozicki zwycięzcą konkursu “Wakacje na wsi”

tsa24.com4 sierpnia 2020

Sytuacja epidemiologiczna w OPS w Sandomierzu

tsa24.com3 sierpnia 2020

Uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego w Sandomierzu

tsa24.com1 sierpnia 2020

Przedłużona ważność kart parkingowych

tsa24.com31 lipca 2020

Sandomierzanin Andrzej Sarwa odznaczony Medalem Stulecia Niepodległości

tsa24.com31 lipca 2020