W Sandomierzu

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Już po raz drugi miasto Sandomierz prezentowało się na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie, które mają miejsce w Parku Śląskim. Od 13 do 15 maja br., mieszkańcy całego Śląska licznie odwiedzali stanowiska targowe.

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów zorganizowane w Parku Śląskim w Chorzowie po raz czwarty promowały wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Za ich pośrednictwem wystawcy mogli zaprezentować znane i mniej znane atrakcje turystyczne. Wyjątkowość targów polegała na tym, że odbyły się one w miejscu, gdzie oferty wystawców zobaczyła bardzo liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska. Impreza odbyła się w samym sercu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

targi_sandomierz (1)

Park Śląski to ogromny obszar rekreacyjny usytuowany na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki miejskiej i wiejskiej oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego promowali miasto na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Sandomierskie stanowisko było zasobne w szereg materiałów promocyjnych (m.in. folderów, ulotek, informatorów i gadżetów promocyjnych) prezentujących bogactwo atrakcji turystycznych, którymi poszczycić się może miasto. Przedstawiciele Sandomierza odpowiadali również na wiele pytań dotyczących zarówno wydarzeń kulturalnych planowanych w bieżącym roku, jak również o zaplecze gastronomiczne i noclegowe na terenie miasta. Mieszkańcy Śląska interesowali się aktywną turystyką rowerową, zabytkami Sandomierza a także wyjątkowym w skali kraju szlakiem winiarskim. Wiele osób pytało o możliwość pobytu w Sandomierzu nie tylko na weekend, ale na kilka wakacyjnych dni.

targi_sandomierz (3)

Stanowisko Sandomierza odwiedziła bardzo liczna grupa osób, które już kiedyś zwiedziły Królewskie Miasto i mimo tego deklarowały kolejny przyjazd.

Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami między innymi: biur podróży, hoteli, pensjonatów, schronisk, ośrodków wczasowych i rekreacyjnych, uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków SPA – kierowane zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Można było również nabyć wyjątkowe produkty regionalne. Podczas targów transmitowany był popularny program telewizji regionalnej „Rączka gotuje”, a wszyscy zainteresowani podróżami mogli posłuchać Beaty Pawlikowskiej, która prezentowała uczestnikom swoją najnowszą książkę i opowiadała o „cieniach i blaskach” pracy podróżnika oraz chętnie odpowiadała na pytania uczestników targów.

targi_sandomierz (4)

Urząd Miasta Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021