W Sandomierzu

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Sandomierz na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie

Już po raz drugi miasto Sandomierz prezentowało się na Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie, które mają miejsce w Parku Śląskim. Od 13 do 15 maja br., mieszkańcy całego Śląska licznie odwiedzali stanowiska targowe.

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów zorganizowane w Parku Śląskim w Chorzowie po raz czwarty promowały wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Za ich pośrednictwem wystawcy mogli zaprezentować znane i mniej znane atrakcje turystyczne. Wyjątkowość targów polegała na tym, że odbyły się one w miejscu, gdzie oferty wystawców zobaczyła bardzo liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska. Impreza odbyła się w samym sercu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

targi_sandomierz (1)

Park Śląski to ogromny obszar rekreacyjny usytuowany na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki miejskiej i wiejskiej oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego promowali miasto na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Sandomierskie stanowisko było zasobne w szereg materiałów promocyjnych (m.in. folderów, ulotek, informatorów i gadżetów promocyjnych) prezentujących bogactwo atrakcji turystycznych, którymi poszczycić się może miasto. Przedstawiciele Sandomierza odpowiadali również na wiele pytań dotyczących zarówno wydarzeń kulturalnych planowanych w bieżącym roku, jak również o zaplecze gastronomiczne i noclegowe na terenie miasta. Mieszkańcy Śląska interesowali się aktywną turystyką rowerową, zabytkami Sandomierza a także wyjątkowym w skali kraju szlakiem winiarskim. Wiele osób pytało o możliwość pobytu w Sandomierzu nie tylko na weekend, ale na kilka wakacyjnych dni.

targi_sandomierz (3)

Stanowisko Sandomierza odwiedziła bardzo liczna grupa osób, które już kiedyś zwiedziły Królewskie Miasto i mimo tego deklarowały kolejny przyjazd.

Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami między innymi: biur podróży, hoteli, pensjonatów, schronisk, ośrodków wczasowych i rekreacyjnych, uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków SPA – kierowane zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Można było również nabyć wyjątkowe produkty regionalne. Podczas targów transmitowany był popularny program telewizji regionalnej „Rączka gotuje”, a wszyscy zainteresowani podróżami mogli posłuchać Beaty Pawlikowskiej, która prezentowała uczestnikom swoją najnowszą książkę i opowiadała o “cieniach i blaskach” pracy podróżnika oraz chętnie odpowiadała na pytania uczestników targów.

targi_sandomierz (4)

Urząd Miasta Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021