Bez kategorii

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Z przyjemnością informujemy, iż Centrum Informacji Turystycznej otrzymało certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo w kategorii „Centrum Informacji Turystycznej”.

Oznacza to, iż działające przy Sandomierskim Centrum Kultury CIT jest profesjonalnie przygotowane do przyjmowania turystów podróżujących rowerami po jedynym w swoim rodzaju, liczącym ponad 2000 km szlaku Green Velo. Na szlaku prowadzącym przez malownicze tereny pięciu województw Polski Wschodniej znajduje się 546 obiektów noclegowych, gastronomicznych, atrakcji turystycznych, punktów informacji turystycznej, które sprawdzono pod względem „przyjazności dla rowerzystów”. Każdy z podmiotów otrzymujących rekomendację MPR spełnił szereg kryteriów określonych w regulaminie Organizatora Systemu Rekomendacji.

certyfikat

Przyznanie certyfikatu dla sandomierskiego CIT zweryfikowane zostało przez audytorów zewnętrznych: drogą mailową, telefoniczną, a także osobiście,
w wyniku czego CIT osiągnął bardzo wysokie noty. Ocenie poddano również dokumenty przekazane wykwalifikowanej kadrze, która oceniała zgłoszenie pod względem autentyczności. Dobre notowania osiągnięte przez Centrum Informacji Turystycznej na każdej z kontrolowanych płaszczyzn umożliwiły zakwalifikowanie go do tego ważnego systemu.

W roku 2015 rekomendacje MPR przyznawano po raz pierwszy.
W województwie świętokrzyskim otrzymało je 74 obiekty, z czego 4 zlokalizowane są w Sandomierzu. Należą do nich: Centrum Informacji Turystycznej, Hotel „Basztowy”, Hotel „Sarmata” oraz obiekt noclegowy „Agro”. Wysoki standard takich miejsc z pewnością przełoży się na wzrost zadowolenia wśród podróżujących jednośladami, co jak liczymy w przyszłości przyczyni się do zwiększenia liczby turystów odwiedzających nasze magiczne miasto.

źródło: SCK/M.Maj

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

tsa24.com30 września 2021

Szpital w Sandomierzu – „Całkowity zakaz odwiedzin”

tsa24.com20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

„Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Sukces matematyczny na szczeblu międzynarodowym Julii i Krystiana

tsa24.com15 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Zagłosuj na podwórko NIVEA w Sandomierzu

tsa24.com25 maja 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021