Bez kategorii

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Z przyjemnością informujemy, iż Centrum Informacji Turystycznej otrzymało certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo w kategorii „Centrum Informacji Turystycznej”.

Oznacza to, iż działające przy Sandomierskim Centrum Kultury CIT jest profesjonalnie przygotowane do przyjmowania turystów podróżujących rowerami po jedynym w swoim rodzaju, liczącym ponad 2000 km szlaku Green Velo. Na szlaku prowadzącym przez malownicze tereny pięciu województw Polski Wschodniej znajduje się 546 obiektów noclegowych, gastronomicznych, atrakcji turystycznych, punktów informacji turystycznej, które sprawdzono pod względem „przyjazności dla rowerzystów”. Każdy z podmiotów otrzymujących rekomendację MPR spełnił szereg kryteriów określonych w regulaminie Organizatora Systemu Rekomendacji.

certyfikat

Przyznanie certyfikatu dla sandomierskiego CIT zweryfikowane zostało przez audytorów zewnętrznych: drogą mailową, telefoniczną, a także osobiście,
w wyniku czego CIT osiągnął bardzo wysokie noty. Ocenie poddano również dokumenty przekazane wykwalifikowanej kadrze, która oceniała zgłoszenie pod względem autentyczności. Dobre notowania osiągnięte przez Centrum Informacji Turystycznej na każdej z kontrolowanych płaszczyzn umożliwiły zakwalifikowanie go do tego ważnego systemu.

W roku 2015 rekomendacje MPR przyznawano po raz pierwszy.
W województwie świętokrzyskim otrzymało je 74 obiekty, z czego 4 zlokalizowane są w Sandomierzu. Należą do nich: Centrum Informacji Turystycznej, Hotel „Basztowy”, Hotel „Sarmata” oraz obiekt noclegowy „Agro”. Wysoki standard takich miejsc z pewnością przełoży się na wzrost zadowolenia wśród podróżujących jednośladami, co jak liczymy w przyszłości przyczyni się do zwiększenia liczby turystów odwiedzających nasze magiczne miasto.

źródło: SCK/M.Maj

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Rada Miasta w Sandomierzu w akcji #GaszynChallenge – VIDEO

tsa24.com1 lipca 2020
#gaszyn hsw

Huta Stalowa Wola S.A. w akcji #GaszynChallenge

tsa24.com1 lipca 2020

Odkomarzanie i odkleszczanie w Sandomierzu

tsa24.com30 czerwca 2020

Wystawa poplenerowa na dziedzińcu zamkowym

tsa24.com8 czerwca 2020

Wraca Sandomierska giełda z nowymi zasadami

tsa24.com29 kwietnia 2020

Ostrzeżenie IMGW-PIB – Burze z gradem

tsa24.com29 kwietnia 2020

Spotkanie Rekrutacyjne HSW odbędzie się w innym terminie !

tsa24.com12 marca 2020

ZAMKNIĘTE SZKOŁY !!!

tsa24.com11 marca 2020

Odwołane badania „NIE nowotworom u dzieci” Fundacja Ronalda McDonalda

tsa24.com10 marca 2020