Bez kategorii

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Sandomierz nagrodzony certyfikatem

Z przyjemnością informujemy, iż Centrum Informacji Turystycznej otrzymało certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo w kategorii „Centrum Informacji Turystycznej”.

Oznacza to, iż działające przy Sandomierskim Centrum Kultury CIT jest profesjonalnie przygotowane do przyjmowania turystów podróżujących rowerami po jedynym w swoim rodzaju, liczącym ponad 2000 km szlaku Green Velo. Na szlaku prowadzącym przez malownicze tereny pięciu województw Polski Wschodniej znajduje się 546 obiektów noclegowych, gastronomicznych, atrakcji turystycznych, punktów informacji turystycznej, które sprawdzono pod względem „przyjazności dla rowerzystów”. Każdy z podmiotów otrzymujących rekomendację MPR spełnił szereg kryteriów określonych w regulaminie Organizatora Systemu Rekomendacji.

certyfikat

Przyznanie certyfikatu dla sandomierskiego CIT zweryfikowane zostało przez audytorów zewnętrznych: drogą mailową, telefoniczną, a także osobiście,
w wyniku czego CIT osiągnął bardzo wysokie noty. Ocenie poddano również dokumenty przekazane wykwalifikowanej kadrze, która oceniała zgłoszenie pod względem autentyczności. Dobre notowania osiągnięte przez Centrum Informacji Turystycznej na każdej z kontrolowanych płaszczyzn umożliwiły zakwalifikowanie go do tego ważnego systemu.

W roku 2015 rekomendacje MPR przyznawano po raz pierwszy.
W województwie świętokrzyskim otrzymało je 74 obiekty, z czego 4 zlokalizowane są w Sandomierzu. Należą do nich: Centrum Informacji Turystycznej, Hotel „Basztowy”, Hotel „Sarmata” oraz obiekt noclegowy „Agro”. Wysoki standard takich miejsc z pewnością przełoży się na wzrost zadowolenia wśród podróżujących jednośladami, co jak liczymy w przyszłości przyczyni się do zwiększenia liczby turystów odwiedzających nasze magiczne miasto.

źródło: SCK/M.Maj

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Kuria Diecezjalna przekazała datki z akcji “Na pomoc Chorwacji”

tsa24.com11 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem!

tsa24.com4 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

tsa24.com30 grudnia 2020

Mamy dwa nowe i cztery wyremontowane mosty w województwie

tsa24.com11 grudnia 2020

Zawieszanie linii Tarnobrzeg – Gdańsk

tsa24.com10 listopada 2020

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy do 29. Finału WOŚP

tsa24.com9 listopada 2020

Darmowy listopad 2020. Zaproszenie na konferencję online

tsa24.com5 listopada 2020