Bez kategorii

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie poparł przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach pod Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Opinia prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie nie jest jeszcze znana.

Blisko miesiąc temu Ministerstwo Sprawiedliwości – Departament Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych wystąpiło do prezesów Sądu Apelacyjnego w Krakowie i Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie o opinię w sprawie celowości przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu z obszaru jurysdykcji Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Takie zmiany miały by zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęli oświadczenie, w którym wyraźnie sprzeciwili się przeniesieniu Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Burmistrz miasta Marek Bronkowski również nie widzi celowości takiego działania.

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie wyraził negatywną opinię na temat przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu w struktury Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Jak poinformował rzecznik krakowskiego sądu, odległość nie jest decydującym czynnikiem w tej sprawie. Należy zwrócić uwagę na podjęte przez miasto i powiat sandomierski działania zmierzające do budowy nowej siedziby sądu i prokuratury rejonowej oraz struktury podziału administracyjnego Polski. Mimo, że miasta dzieli kilkanaście kilometrów Sandomierz znajduje się w województwie świętokrzyskim, Tarnobrzeg w podkarpackim.

Jak poinformowała rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach – Prezesi Sądu Rejonowego w Sandomierzu i Sądu Okręgowego w Kielcach także są przeciwni przeniesienia sandomierskiego sądu do właściwości Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem!

tsa24.com4 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

tsa24.com30 grudnia 2020

Mamy dwa nowe i cztery wyremontowane mosty w województwie

tsa24.com11 grudnia 2020

Zawieszanie linii Tarnobrzeg – Gdańsk

tsa24.com10 listopada 2020

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy do 29. Finału WOŚP

tsa24.com9 listopada 2020

Darmowy listopad 2020. Zaproszenie na konferencję online

tsa24.com5 listopada 2020

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com22 lipca 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com7 lipca 2020