Bez kategorii

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie poparł przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach pod Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Opinia prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie nie jest jeszcze znana.

Blisko miesiąc temu Ministerstwo Sprawiedliwości – Departament Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych wystąpiło do prezesów Sądu Apelacyjnego w Krakowie i Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie o opinię w sprawie celowości przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu z obszaru jurysdykcji Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Takie zmiany miały by zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęli oświadczenie, w którym wyraźnie sprzeciwili się przeniesieniu Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Burmistrz miasta Marek Bronkowski również nie widzi celowości takiego działania.

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie wyraził negatywną opinię na temat przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu w struktury Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Jak poinformował rzecznik krakowskiego sądu, odległość nie jest decydującym czynnikiem w tej sprawie. Należy zwrócić uwagę na podjęte przez miasto i powiat sandomierski działania zmierzające do budowy nowej siedziby sądu i prokuratury rejonowej oraz struktury podziału administracyjnego Polski. Mimo, że miasta dzieli kilkanaście kilometrów Sandomierz znajduje się w województwie świętokrzyskim, Tarnobrzeg w podkarpackim.

Jak poinformowała rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach – Prezesi Sądu Rejonowego w Sandomierzu i Sądu Okręgowego w Kielcach także są przeciwni przeniesienia sandomierskiego sądu do właściwości Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Bez kategorii

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

tsa24.com30 września 2021

Szpital w Sandomierzu – „Całkowity zakaz odwiedzin”

tsa24.com20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

„Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Sukces matematyczny na szczeblu międzynarodowym Julii i Krystiana

tsa24.com15 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Zagłosuj na podwórko NIVEA w Sandomierzu

tsa24.com25 maja 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021