Bez kategorii

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Sandomierz pod kuratelą Sądu Okręgowego w Kielcach czy Tarnobrzegu?

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie poparł przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach pod Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Opinia prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie nie jest jeszcze znana.

Blisko miesiąc temu Ministerstwo Sprawiedliwości – Departament Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych wystąpiło do prezesów Sądu Apelacyjnego w Krakowie i Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie o opinię w sprawie celowości przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu z obszaru jurysdykcji Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Takie zmiany miały by zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęli oświadczenie, w którym wyraźnie sprzeciwili się przeniesieniu Sądu Rejonowego w Sandomierzu spod kurateli Sądu Okręgowego w Kielcach do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Burmistrz miasta Marek Bronkowski również nie widzi celowości takiego działania.

Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie wyraził negatywną opinię na temat przeniesienia Sądu Rejonowego w Sandomierzu w struktury Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Jak poinformował rzecznik krakowskiego sądu, odległość nie jest decydującym czynnikiem w tej sprawie. Należy zwrócić uwagę na podjęte przez miasto i powiat sandomierski działania zmierzające do budowy nowej siedziby sądu i prokuratury rejonowej oraz struktury podziału administracyjnego Polski. Mimo, że miasta dzieli kilkanaście kilometrów Sandomierz znajduje się w województwie świętokrzyskim, Tarnobrzeg w podkarpackim.

Jak poinformowała rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach – Prezesi Sądu Rejonowego w Sandomierzu i Sądu Okręgowego w Kielcach także są przeciwni przeniesienia sandomierskiego sądu do właściwości Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021

Sukces tancerek FT PARADOX

tsa24.com26 kwietnia 2021

Nowe nasadzenia w Sandomierzu

tsa24.com23 kwietnia 2021

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

tsa24.com21 kwietnia 2021

List samorządowców do Premiera Mateusza Morawieckiego

tsa24.com14 kwietnia 2021

Kuria Diecezjalna przekazała datki z akcji “Na pomoc Chorwacji”

tsa24.com11 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem!

tsa24.com4 stycznia 2021