Fotorelacje

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

W dniach 3 i 4 lipca 2021 roku na terenie dziedzińca zamkowego w Sandomierzu odbyła się plenerowa impreza artystyczno – kulturalna pod hasłem Powitanie wakacji.

W sobotę 3 lipca na sandomierskiej scenie zaprezentowali się wokaliści z Sandomierskiego Studia Piosenki działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury oraz zespół Jaśmin & Agata Gałach. Na terenie dziedzińca zamkowego tego dnia odbył się także Festiwal Organizacji Pozarządowych, w ramach którego swoją ofertę i działalność przedstawili przedstawiciele:  Sandomierskiego Klubu Amazonki, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Tratwa, Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowia Psychicznego, Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu, Polskiego Związku Działkowców-Rodzinny Ogród Działkowy im. T. Kościuszki w Sandomierzu,  Caritas Diecezji Sandomierskiej, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy
w Sandomierzu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Fundacji Świętokrzyski Ogród Inspiracji Anny Przybysz oraz Gminne Biuro Spisowe.

Częste i obfite opady deszczu tego dnia spowodowały częściowe ograniczenie programu artystycznego i mniejszą niż zakładana frekwencję. Dlatego z niecierpliwością i nadzieją wyczekiwaliśmy dnia następnego – niedzieli 4 lipca.

Na szczęście w niedzielę pogoda okazała się bardziej łaskawa i cały program artystyczny
z dość dużą frekwencją publiczności przebiegał bez utrudnień. Punktualnie od godziny 16.00 do 19.40 czas w dynamiczny sposób animowała liczna grupa artystyczna z Fundacji Młodych Liderów oferując szereg zabaw i pokazów interaktywnych głównie dla dzieci i młodzieży.

Następnie, o godzinie 20 przyszedł czas na koncert zespołu Reggaesite, który utrzymał dobra atmosferę wydarzenia i zapewnił dużo pozytywnych wrażeń muzycznych zgromadzonej publiczności. Tuż po koncercie przed godziną 22.00 efektownie zaprezentował się teatr ognia i na koniec wieczoru wszyscy z zainteresowanie obejrzeli pokaz pirotechniczny jaki został odpalony z Bulwaru Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu.

Podczas obydwu dni Powitania wakacji w Sandomierzu działało także stanowisko charytatywne Komitetu Społecznego Rycerze Bartusia Kontra SMA reprezentowane przez rodziców chorego chłopczyka i wolontariuszy.

Zarówno w sobotę ja i niedzielę na dziedzińcu zamkowym prezentowane były
w postaci wydruków banerowych dwie wystawy: wystawa pokonkursowa prac biorących udział w konkursie Sandomierz – moja mała Ojczyzna oraz prezentacja prac z nagrodzeniem autorów w ramach konkursu plastycznego na rzecz Bartusia Przychodzkiego.

Powitanie wakacji w Sandomierzu planowane było wcześniej jako Dni Sandomierza, lecz ograniczenia sanitarne w zakresie ilości osób mogących przebywać jednocześnie na otwartym terenie na takich wydarzeniach spowodowały, że program został nieco zmodyfikowany
i został zrealizowany nie jak wcześniej planowaliśmy na Placu Jana Pawła II w Sandomierzu ale na dziedzińcu zamkowym pod zmienioną nazwą Powitanie wakacji.

Ania Dąbrowska z zespołem i Kamil Bednarek, którzy mieli być gwiazdami Dni Sandomierza wystąpią na sandomierskiej scenie w późniejszym terminie podczas XXX. Festiwalu Muzyki w Sandomierzu w II połowie sierpnia tego roku.

Powitanie wakacji zorganizowali dla Państwa:

  • Sandomierskie Centrum Kultury
  • Urząd Miejski w Sandomierzu,
  • Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
  • Fundacja Klub Młodych Liderów

Partnerem wydarzenia było zaś Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, a sponsorem Agencja Ochrony Karabela.

Serdecznie dziękujemy wszystkim podmiotom i osobom zaangażowanym
w organizację i realizację Powitania wakacji w Sandomierzu oraz patronom medialnym, a przede wszystkim Państwu za udział w tej imprezie.

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018