W Sandomierzu

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Inauguracja 4 edycji akcji społecznej „Pracownia Miast” odbędzie się w Sandomierzu w dniach 26 – 27 kwietnia. Wydarzenie pod hasłem „Sandomierz Miasto w roli głównej” będzie się składało z dwóch części – konferencyjnej i warsztatowej.

Podczas konferencji, która odbędzie się 26 kwietnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu prelegenci opowiedzą m.in. o tym jak można promować miasto poprzez film, jakie to daje korzyści oraz o nowoczesnej promocji miast i roli mediów społecznościowych w promocji samorządów. Krzysztof Grabowski, producent serialu „Ojciec Mateusz” wyjaśni na czym polega fenomen Sandomierza jako miasta przygód filmowego księdza Mateusza. Drugi dzień Pracowni będzie się opierał głównie na warsztatach szkoleniowych dla włodarzy miejskich i urzędników, poświęcone temu jak promować swoje miasto poprzez produkcje filmowe oraz z jakimi to się wiąże kosztami.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele urzędów miast i urzędów marszałkowskich – prezydenci, burmistrzowie szefowie działów promocji i turystyki, przedstawiciele Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, przedstawiciele Regionalnych Funduszy Filmowych, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lokalni przedsiębiorcy, aktorzy i reżyserowie oraz producenci filmowi.

Na uczestników Pracowni Miast, którzy przyjadą do Sandomierza z całej Polski będzie czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie nowo powstałej wystawy: Świat Ojca Mateusza, wizyta na planie filmowym, nocne zwiedzanie Bramy Opatowskiej z niespodzianką na wieży, a także degustacja sandomierskich win oraz potraw regionalnych.

Spotkania Pracowni Miast są okazją wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Akcji towarzyszą ogólnopolskie i lokalne publikacje w prasie oraz w serwisach internetowych, jednak jej esencją są spotkania. Celem wydarzeń jest wypracowywanie nowych pomysłów i praktycznych wskazówek na temat szeroko pojętego rozwoju miast. W Sandomierzu Pracownia Miast jest organizowana po raz drugi.

logo3_154389_20170406142217

IMG_2236 (Kopiowanie)

IMG_2214 (Kopiowanie)

brama

K. K. Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021