W Sandomierzu

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Inauguracja 4 edycji akcji społecznej „Pracownia Miast” odbędzie się w Sandomierzu w dniach 26 – 27 kwietnia. Wydarzenie pod hasłem „Sandomierz Miasto w roli głównej” będzie się składało z dwóch części – konferencyjnej i warsztatowej.

Podczas konferencji, która odbędzie się 26 kwietnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu prelegenci opowiedzą m.in. o tym jak można promować miasto poprzez film, jakie to daje korzyści oraz o nowoczesnej promocji miast i roli mediów społecznościowych w promocji samorządów. Krzysztof Grabowski, producent serialu „Ojciec Mateusz” wyjaśni na czym polega fenomen Sandomierza jako miasta przygód filmowego księdza Mateusza. Drugi dzień Pracowni będzie się opierał głównie na warsztatach szkoleniowych dla włodarzy miejskich i urzędników, poświęcone temu jak promować swoje miasto poprzez produkcje filmowe oraz z jakimi to się wiąże kosztami.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele urzędów miast i urzędów marszałkowskich – prezydenci, burmistrzowie szefowie działów promocji i turystyki, przedstawiciele Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, przedstawiciele Regionalnych Funduszy Filmowych, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lokalni przedsiębiorcy, aktorzy i reżyserowie oraz producenci filmowi.

Na uczestników Pracowni Miast, którzy przyjadą do Sandomierza z całej Polski będzie czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie nowo powstałej wystawy: Świat Ojca Mateusza, wizyta na planie filmowym, nocne zwiedzanie Bramy Opatowskiej z niespodzianką na wieży, a także degustacja sandomierskich win oraz potraw regionalnych.

Spotkania Pracowni Miast są okazją wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Akcji towarzyszą ogólnopolskie i lokalne publikacje w prasie oraz w serwisach internetowych, jednak jej esencją są spotkania. Celem wydarzeń jest wypracowywanie nowych pomysłów i praktycznych wskazówek na temat szeroko pojętego rozwoju miast. W Sandomierzu Pracownia Miast jest organizowana po raz drugi.

logo3_154389_20170406142217

IMG_2236 (Kopiowanie)

IMG_2214 (Kopiowanie)

brama

K. K. Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

Manual dla branży-pierwszy projekt Strategii marki Sandomierza

tsa24.com28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021