W Sandomierzu

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Sandomierz w roli głównej – Pracownia Miast

Inauguracja 4 edycji akcji społecznej „Pracownia Miast” odbędzie się w Sandomierzu w dniach 26 – 27 kwietnia. Wydarzenie pod hasłem „Sandomierz Miasto w roli głównej” będzie się składało z dwóch części – konferencyjnej i warsztatowej.

Podczas konferencji, która odbędzie się 26 kwietnia w Zamku Królewskim w Sandomierzu prelegenci opowiedzą m.in. o tym jak można promować miasto poprzez film, jakie to daje korzyści oraz o nowoczesnej promocji miast i roli mediów społecznościowych w promocji samorządów. Krzysztof Grabowski, producent serialu „Ojciec Mateusz” wyjaśni na czym polega fenomen Sandomierza jako miasta przygód filmowego księdza Mateusza. Drugi dzień Pracowni będzie się opierał głównie na warsztatach szkoleniowych dla włodarzy miejskich i urzędników, poświęcone temu jak promować swoje miasto poprzez produkcje filmowe oraz z jakimi to się wiąże kosztami.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele urzędów miast i urzędów marszałkowskich – prezydenci, burmistrzowie szefowie działów promocji i turystyki, przedstawiciele Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, przedstawiciele Regionalnych Funduszy Filmowych, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lokalni przedsiębiorcy, aktorzy i reżyserowie oraz producenci filmowi.

Na uczestników Pracowni Miast, którzy przyjadą do Sandomierza z całej Polski będzie czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie nowo powstałej wystawy: Świat Ojca Mateusza, wizyta na planie filmowym, nocne zwiedzanie Bramy Opatowskiej z niespodzianką na wieży, a także degustacja sandomierskich win oraz potraw regionalnych.

Spotkania Pracowni Miast są okazją wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Akcji towarzyszą ogólnopolskie i lokalne publikacje w prasie oraz w serwisach internetowych, jednak jej esencją są spotkania. Celem wydarzeń jest wypracowywanie nowych pomysłów i praktycznych wskazówek na temat szeroko pojętego rozwoju miast. W Sandomierzu Pracownia Miast jest organizowana po raz drugi.

logo3_154389_20170406142217

IMG_2236 (Kopiowanie)

IMG_2214 (Kopiowanie)

brama

K. K. Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021