W Sandomierzu

Sandomierz w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice”

Sandomierz w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice”

Sandomierz znajdzie się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice S.A., taką decyzję podjęli radni podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. 23 hektary gruntu położonego w prawobrzeżnej części miasta, czyli tzw. „Gęsia Wólka” stworzy podłoże pod rozwój gospodarczy miasta. Przyszli inwestorzy mogą liczyć na ulgi i zwolnienia podatkowe.

IMG_8185 (Kopiowanie)

Tzw. „Gęsia Wólka” jest to nieuzbrojony teren położony między ulicą Holowniczą, Trześniowską i Zaleśną w Sandomierzu. Włączenie tego gruntu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwiększy atrakcyjność inwestycyjną obszaru oraz stworzy warunki dla rozwoju gospodarczego. Stwarza również szanse na nowe miejsca pracy w mieście. Nie jest to jednak pierwsza próba stworzenia w Sandomierzu strefy ekonomicznej. Wcześniejsze starania burmistrza nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu, ponieważ żadni przedsiębiorcy nie byli zainteresowani dzierżawą ani kupnem gruntu. Zawiodła także chęć nawiązania współpracy z podkarpackimi strefami ekonomicznymi. Kilka tygodni temu „Gęsią Wólką” zainteresował się prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. – Marcin Perz.

Zdaniem prezesa Perza, Sandomierz ma ogromny potencjał przemysłowy i już dawno powinien być włączony do Specjalnej Strefy. Jest atrakcyjnym terenem dla przyszłych inwestorów ze względu na dobre warunki komunikacyjne, atrakcyjne położenie, a także dostęp do kadry zarówno nisko jak i wysoko wykwalifikowanej. Mimo, że grunt nie jest uzbrojony i wymaga dużego wkładu finansowego przedsiębiorców, są już chętni. Prezes „Starachowic” podkreślił, że nie miał najmniejszych wątpliwości aby włączyć obszary przemysłowe Sandomierza do Specjalnej Strefy.

ura1036

-Sandomierz od lat skutecznie wspiera jedną z gałęzi gospodarki jaką jest turystyka, teraz przyszedł czas na rozwój produkcji. Z inicjatywy posła Marka Kwitka spotkaliśmy się z burmistrzem Markiem Bronkowskim i podjęliśmy decyzję o współpracy. Specjalna strefa nie zawiedzie. Widzę w Sandomierzu ogromną szansę i potencjał. To piękne miasto, może stać się jednym z najlepszych terenów inwestycyjnych w naszym województwie – powiedział Marcin Perz- prezes SSE „Starachowice”.

IMG_8158 (Kopiowanie)

Radny Robert Pytka zaznaczył, że podjęcie uchwały intencyjnej włączającej tereny przemysłowe Sandomierza do Specjalnej Strefy to dopiero początek trudnej i długotrwałej procedury, jaka czeka urzędników przez najbliższe miesiące. Radny Wojciech Czerwiec zwrócił uwagę na konieczność poprawy infrastruktury drogowej „Gęsiej Wólki” aby uatrakcyjnić teren i przyciągnąć potencjalnych inwestorów. Burmistrz podkreślił, że to dopiero początek procedury wprowadzania Specjalnej Strefy Ekonomicznej do Sandomierza. Obszar został ujęty w Programie Rewitalizacji Miasta, co wpłynie na poprawę jakości tego terenu, m.in. władze planują budowę drogi dojazdowej. Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Bolewski oraz radna Agnieszka Frańczak – Szczepanek poparli decyzję burmistrza o włączeniu Sandomierza do SSE Starachowice.

IMG_8184 (Kopiowanie)

-To chyba najbardziej trafna decyzja jaka została podjęta w urzędzie podczas ostatnich dwóch lat. Wprowadzenie Specjalnej Strefy do Sandomierza daje ogromne możliwości dla rozwoju miasta, przemysłu i przedsiębiorczości, ale pomoże także zatrzymać młodych ludzi w Sandomierzu, ponieważ stwarza szansę na nowe miejsca pracy- powiedziała Agnieszka Frańczak – Szczepanek.

Kinga Kędziora Palińska

}

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021