sport

Sandomierzanin odnosi sukcesy w międzynarodowych wyścigach motocyklowych

Sandomierzanin odnosi sukcesy w międzynarodowych wyścigach motocyklowych

Zdobywca III miejsca w Pucharze Polski w Wyścigach Motocyklowych 2015 – Krystian Paluch swoją przygodę z motocyklem rozpoczął jako młody chłopak. 10 lat temu zrodziły się marzenia o profesjonalnym ściganiu i zawodach na torze. Dziś zdobywa punkty w Mistrzostwach Czeskiej Republiki w Wyścigach Drogowych – CzechTT. Poznajcie jego historię.

W 2011 roku powstał Zespół Prędki Racing Team. Założył go Krystian wraz ze swoim przyjacielem Krzysztofem Janke, który od początku pomaga mu i wspiera jako menadżer.

Pierwszy raz w 2005 r. Krystian „z ulicy” pojechał na tor i wystartował w Rundzie Pucharu Polski w Poznaniu. Wtedy zauważył jak wiele poprzeczek musi jeszcze pokonać, aby stać się zawodnikiem. 2011 rok to czas sukcesów Prędkiego w Pucharze Lubelszczyzny na torach kartingowych w Lublinie i Biłgoraju.

-Tak zaczęła się kolejna część naszej historii, czyli zbliżamy się do pytania: ścigamy się, czy kończymy na Speed Day’u dwa razy w roku? W lipcu 2011 po udziale i wygranej Krystiana w jednej z rund Pucharu długo rozmawialiśmy i w końcu zapadła decyzja. Stworzyliśmy zespół wyścigowy, czyli tłumacząc na język ojczysty „porwaliśmy się z motyką na słońce”- powiedział Krzysztof Janke.

Po czterech latach jeżdżenia, Prędki Racing Team wykręcił trzecie miejsce w Rookie 600 w sezonie 2015.

-O swoje marzenia trzeba walczyć do końca. Czasem nawet wbrew logice, wbrew otoczeniu, wbrew własnym obawom i słabościom. Po czterech latach, 3 miejsce na koniec sezonu Pucharu Polski to dla nas bardzo ważny moment. Ważny przystanek w przygodzie, która nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi i jak się skończy, najważniejsze żeby trwała- powiedział Krystian Paluch.

Sezon 2016 był dla Krystiana czasem na odpoczynek i przemyślenia.

-Musiałem ochłonąć i dobrze zastanowić się, co dalej z wyścigami. To co od początku doskwiera wszystkim zawodnikom, to zamknięcie budżetu na sezon, przyznam, że było to nie lada wyzwanie. Pod koniec 2016 roku zapadła decyzja, że wracam do wyścigów. Teraz jednak tor zamieniłem na zamkniętą drogę publiczną, czyli m.in. wyścigi w Czechach i Słowacji. To rozpoczęło nowy rozdział w mojej karierze wyścigowej – dodał motocyklista.

Prędki rozpoczął w tym roku przygodę w wyścigach drogowych CzechTT. Dobre rezultaty w Mistrzostwach Czech skłoniły go do decyzji żeby wystartować również w innych wyścigach poza CzechTT, np. w Terlicku – czyli legendarnym Zlaty Kahanec.

-Na starcie czułem się jakbym startował w kosmos, a nie do wyścigu. Spełniało się kolejne marzenie – skomentował Prędki.

Mimo, że nie była to runda CzechTT, możliwość startu w tak prestiżowym i wymagającym wyścigu to ogromna szansa na zdobywanie doświadczenia i rozwój. Ma to także wpływ na dalszą walkę o punkty w Mistrzostwach Czech, ale również w kontekście kolejnego sezonu, który z pewnością będzie związany właśnie z tą formą ścigania.

Obecnie Krystian Paluch zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej CzechTT. Przed Prędkim poza walką w Mistrzostwach Czech stoi teraz ogromne wyzwanie. W dniach 21-23 lipca motocyklista wystartuje z „dziką kartą” w International Road Racing Championschip w Belgijskim Chimay.

Portal Informacyjny o Sandomierzu www.tsa24.com objął patronat medialny nad Zespołem Prędki Racing Team. Będziemy na bieżąco informować was o startach Prędkiego.

Więcej informacji o Krystianie i jego sukcesach motocyklowych na Fanpage: https://www.facebook.com/PredkiRacingTeam/

7roadracing (Kopiowanie)

WMMP2 (Kopiowanie)

WMMP3 (Kopiowanie)

WMMP4 (Kopiowanie)

PZM (Kopiowanie)

WMMP6 (Kopiowanie)

Lbn (Kopiowanie)

3roadracing (Kopiowanie)

Tekst: K.K.Palińska

Fot. Archiwum prywatne Prędki Racing Team 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

tsa24.com21 kwietnia 2021

Aleksandra Skubida ze srebrem

tsa24.com15 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020