sport

Sandomierzanin reprezentował Polskę na dwóch kółkach

Sandomierzanin reprezentował Polskę na dwóch kółkach

Szanowni, z uwagi na rangę mistrzostw IRRC, oraz poziom zawodników ta runda była dla nas wyjątkowa. W związku z tym chcemy przedstawić Wam wyścigi z perspektywy innej niż nasza relacja. Mamy nadzieję że w ten sposób zachęcimy do kibicowania jeszcze większą grupę kibiców z Polski.

Tak się składa że do Horic przyjechały Beata i Kasia Stachurskie z Automobilklubu Lubelskiego, a po wszystkim Kasia na gorąco opisała swoje wrażenia z tego weekendu – tekst poniżej.
My chcemy przekazać ogromne podziękowania kibicom z Polski i Czech. Tworzycie wspaniałą atmosferę i poczucie że dla Was również warto się ścigać. Dziękujemy za Polskie flagi wokół toru i Waszą aktywność na torze i na naszym fanpage’u.
W najbliższy weekend będziemy w Dymokurach, gdzie Krystian powalczy o punkty w ostatniej rundzie CzechTT.
Mamy nadzieję spotkać tam wszystkich naszych Polskich i Czeskich przyjaciół.

Pozdrawiamy Prędki Racing Team.

„W Horicach byliśmy po raz pierwszy dzięki Prędki Racing Team, ale na pewno nie ostatni.
Pierwsze wrażenie po przyjeździe i obejrzeniu trasy – totalne przerażenie. Filmy nie oddają tego jak potwornie trudna i wymagająca jest ta trasa. Okrążenie to ponad 5 km o zmiennej nawierzchni (sucha, mokra, różny asfalt), mocne wzniesienia i spadki z ostrym dohamowaniem, częściowo przez miasto, częściowo przez las, totalny hardcore.
W klasie IRRC SSP startowało ponad 30 zawodników, przeważnie stałych od lat uczestników tego wyścigu. Krystian jechał z dziką kartą jako jedyny Polak.
Po burzliwej nocy Supersporty jechały jako pierwsze o 9 rano, czyli wyścig mokry.
Procedura startu i już na pierwszym okrążeniu czerwona flaga, powrót do padoku i 40 min. oczekiwania. Jest coraz bardziej nerwowo, nawierzchnia przesycha, niektórzy zmieniają w pośpiechu opony. Wracamy na start, od nowa procedura startu, krytyczne stężenie adrenaliny , warmup i poszli. Jak Krystian potrafi wystartować wiecie, tym razem idzie jak burza – 5,6 pozycji do przodu już na starcie, po pierwszym okrążeniu jest w połowie stawki.
Wszystkich ogarnia radość i euforia. Nagle zniknął, ale nie przerwali wyścigu, czyli jest cały. Dzwon był potężny, więc szanse na drugi wyścig wydają się nikłe. Ale to jest Prędki, nie ma czasu na liczenie siniaków, wyciąga narzędzia i rozpoczyna się akcja reanimacja. W szalonym tempie udało się odbudować moto w asyście fanów Prędkiego.
Drugi wyścig już suchy. Tym razem musi być ukończony i jest ukończony! Pomimo zmęczenia i bólu Krystian dojeżdża do mety w pięknym tempie i stylu na 23 pozycji. Horice zdobyte!
Wzruszające było zobaczyć polską flagę na linii startu, cudownie było oglądać te niesamowite wyścigi. Dzięki Krystianowi w tym roku były one wyjątkowe nie tylko dla nas, ale dla wszystkich Polaków, którzy licznie przyjeżdżają tam co roku. To jest totalne szaleństwo, ale właśnie dlatego jest to bezcenne. Krystian dziękujemy!”

10

11

5

15

4

Materiały Prasowe Prędki Racing Team

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021