Rozrywka

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu

Wreszcie, po rocznej przerwie rozpoczęły się zajęcia dla Seniorów. Wszyscy tęsknili za wyjściem z domu, spotkaniami ze znajomymi a przede wszystkim za zajęciami, które nie tylko uczą ale sprawiają radość. Pierwsze spotkania zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu realizowane były w dniach 16-17 marca w ramach IV edycji programu finansowanego przez Bank Pekao SA. Projekt ma na celu odkrywanie potencjału osób starszych w wielu dziedzinach, takich jak: zajęcia manualne, plastyczne, integracja międzypokoleniowa, aktywność społeczna i fizyczna.

My rozpoczęliśmy od warsztatów z CARVINGU czyli fantazyjnego zdobienia warzywami i owocami. Na wstępie prowadząca, pani Jolanta Grabiec, zapoznała uczestników z historią sztuki carvingu, zasadami i stylami tej sztuki, narzędziami (typami i rodzajami noży), zabezpieczeniem i pielęgnacją wykonanych prac oraz przedstawiła krótką prezentację kompozycji przez siebie zrobionych. Następnie, z przygotowanych warzyw i owoców, po dokładnym instruktażu i pod czujnym okiem prowadzącej, powstawały fantazyjne dekoracje. Pierwszego dnia uczestnicy wykonali kwiaty z pomidora, róża z kalarepy oraz fantazyjne kompozycje z ogórka. Drugiego dnia powstały pawie z jabłka zdobione jagodami, kiwi i innymi owocami lub warzywami (według uznania) oraz bukiety na bazie cebuli, ogórka, pomidorków koktajlowych. Po wykonaniu prac, uczestnicy mieli za zadanie ułożyć swoje prace artystycznie na talerzu. Powstały piękne, kolorowe kompozycje, które tak zachwyciły uczestników, że zadeklarowali poznanymi sposobami ozdobić wielkanocne stoły. Natomiast prowadząca wyrzeźbiła dla nas wspaniałego arbuza z logo PCK i programu SeniorON.

Warsztaty udowodniły, że owoce i warzywa potrafią być prawdziwą ozdobą talerza nie tylko jako surówka i każdy ma w sobie artystyczny potencjał, który może wykorzystać aby zachwycić swoich gości fantazyjnymi dekoracjami.
Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego (dezynfekcja, mierzenie temperatury, maseczki i odstępy).

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Wianki w Ciszycy – tradycji stało się zadość!

tsa24.com6 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021