Rozrywka

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu

Wreszcie, po rocznej przerwie rozpoczęły się zajęcia dla Seniorów. Wszyscy tęsknili za wyjściem z domu, spotkaniami ze znajomymi a przede wszystkim za zajęciami, które nie tylko uczą ale sprawiają radość. Pierwsze spotkania zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu realizowane były w dniach 16-17 marca w ramach IV edycji programu finansowanego przez Bank Pekao SA. Projekt ma na celu odkrywanie potencjału osób starszych w wielu dziedzinach, takich jak: zajęcia manualne, plastyczne, integracja międzypokoleniowa, aktywność społeczna i fizyczna.

My rozpoczęliśmy od warsztatów z CARVINGU czyli fantazyjnego zdobienia warzywami i owocami. Na wstępie prowadząca, pani Jolanta Grabiec, zapoznała uczestników z historią sztuki carvingu, zasadami i stylami tej sztuki, narzędziami (typami i rodzajami noży), zabezpieczeniem i pielęgnacją wykonanych prac oraz przedstawiła krótką prezentację kompozycji przez siebie zrobionych. Następnie, z przygotowanych warzyw i owoców, po dokładnym instruktażu i pod czujnym okiem prowadzącej, powstawały fantazyjne dekoracje. Pierwszego dnia uczestnicy wykonali kwiaty z pomidora, róża z kalarepy oraz fantazyjne kompozycje z ogórka. Drugiego dnia powstały pawie z jabłka zdobione jagodami, kiwi i innymi owocami lub warzywami (według uznania) oraz bukiety na bazie cebuli, ogórka, pomidorków koktajlowych. Po wykonaniu prac, uczestnicy mieli za zadanie ułożyć swoje prace artystycznie na talerzu. Powstały piękne, kolorowe kompozycje, które tak zachwyciły uczestników, że zadeklarowali poznanymi sposobami ozdobić wielkanocne stoły. Natomiast prowadząca wyrzeźbiła dla nas wspaniałego arbuza z logo PCK i programu SeniorON.

Warsztaty udowodniły, że owoce i warzywa potrafią być prawdziwą ozdobą talerza nie tylko jako surówka i każdy ma w sobie artystyczny potencjał, który może wykorzystać aby zachwycić swoich gości fantazyjnymi dekoracjami.
Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego (dezynfekcja, mierzenie temperatury, maseczki i odstępy).

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Nowa edycja Zielonej ławeczki

tsa24.com8 kwietnia 2021

Koncert zespołu House of Death odbędzie się w innym terminie

tsa24.com24 marca 2021

Konkurs na “Wiosenną Marzannę” w Zawichoście

tsa24.com22 marca 2021

Wystawa fotograficzna Tomasza Bartosika pt. “Różne odcienie szarości”

tsa24.com17 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021