W powiecie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

W ramach Sieci Innowacji w Rolnictwie współpracują ze sobą: rolnicy, jednostki doradztwa rolniczego, organizacje pozarządowe, instytuty badawcze oraz uczelnie wyższe w celu kreowania i wdrażania do praktyki innowacji rolniczych. Sieć ułatwia kontakty pomiędzy rolnikami, jest miejscem wymiany wiedzy i dobrych praktyk oraz daje szansę na szybszy rozwój i wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa.

Sieć Innowacji w Rolnictwie funkcjonuje w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ma charakter otwarty. Uczestnikami jej mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich między innymi: rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy, instytucje, stowarzyszenia, uczelnie. W województwie świętokrzyskim sieć jest prowadzona przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, który zachęca do zgłaszania się do sieci – Formularz zgłoszeniowy.

Celem sieci jest: ułatwianie sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami oraz pozostałymi, ułatwianie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk, pomoc w tworzeniu grup operacyjnych i w opracowaniu projektów na rzecz innowacji.

Z rankingu Innovation Union Scoreboard (IUS) z 2013 roku, który mierzy poziom innowacyjności Polska znalazła się na czwartym miejscu od końca. Sieć powstała by to zmienić i wspierać działania innowacyjne w rolnictwie. Dzisiejsze rolnictwo musi rozwiązywać różne problemy: zmiany klimatu, zrównoważony rozwój, co wymaga włączania rolników jako ważnego źródła wiedzy. Dlatego proces innowacji obejmuje wiele różnych powiązań, a innowacje to nie tylko praca w laboratoriach, ale także praca w sieciach, w których współpracują przedstawiciele różnych środowisk. Innowacje powstają w ramach współpracy wielu partnerów.

W ramach sieci będą funkcjonować tzw. grupy operacyjne, które będą realizować konkretne projekty innowacyjne. Zadania w ramach sieci są realizowane ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014-2020.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021