W powiecie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

W ramach Sieci Innowacji w Rolnictwie współpracują ze sobą: rolnicy, jednostki doradztwa rolniczego, organizacje pozarządowe, instytuty badawcze oraz uczelnie wyższe w celu kreowania i wdrażania do praktyki innowacji rolniczych. Sieć ułatwia kontakty pomiędzy rolnikami, jest miejscem wymiany wiedzy i dobrych praktyk oraz daje szansę na szybszy rozwój i wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa.

Sieć Innowacji w Rolnictwie funkcjonuje w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ma charakter otwarty. Uczestnikami jej mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich między innymi: rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy, instytucje, stowarzyszenia, uczelnie. W województwie świętokrzyskim sieć jest prowadzona przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, który zachęca do zgłaszania się do sieci – Formularz zgłoszeniowy.

Celem sieci jest: ułatwianie sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami oraz pozostałymi, ułatwianie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk, pomoc w tworzeniu grup operacyjnych i w opracowaniu projektów na rzecz innowacji.

Z rankingu Innovation Union Scoreboard (IUS) z 2013 roku, który mierzy poziom innowacyjności Polska znalazła się na czwartym miejscu od końca. Sieć powstała by to zmienić i wspierać działania innowacyjne w rolnictwie. Dzisiejsze rolnictwo musi rozwiązywać różne problemy: zmiany klimatu, zrównoważony rozwój, co wymaga włączania rolników jako ważnego źródła wiedzy. Dlatego proces innowacji obejmuje wiele różnych powiązań, a innowacje to nie tylko praca w laboratoriach, ale także praca w sieciach, w których współpracują przedstawiciele różnych środowisk. Innowacje powstają w ramach współpracy wielu partnerów.

W ramach sieci będą funkcjonować tzw. grupy operacyjne, które będą realizować konkretne projekty innowacyjne. Zadania w ramach sieci są realizowane ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014-2020.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nowe pomoce dydaktyczne w PSP w Klimontowie

tsa24.com23 lutego 2021

Pożar przechowalni w miejscowości Gorzyczany

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Miasto i Gmina Koprzywnica przystąpiła do programu “Czyste Powietrze”

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Czym ogrzewasz dom? Nadchodzi obowiązek zgłaszania do CEEB

tsa24.com16 lutego 2021