W powiecie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

Sieć Innowacji w Rolnictwie

W ramach Sieci Innowacji w Rolnictwie współpracują ze sobą: rolnicy, jednostki doradztwa rolniczego, organizacje pozarządowe, instytuty badawcze oraz uczelnie wyższe w celu kreowania i wdrażania do praktyki innowacji rolniczych. Sieć ułatwia kontakty pomiędzy rolnikami, jest miejscem wymiany wiedzy i dobrych praktyk oraz daje szansę na szybszy rozwój i wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa.

Sieć Innowacji w Rolnictwie funkcjonuje w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ma charakter otwarty. Uczestnikami jej mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich między innymi: rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy, instytucje, stowarzyszenia, uczelnie. W województwie świętokrzyskim sieć jest prowadzona przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, który zachęca do zgłaszania się do sieci – Formularz zgłoszeniowy.

Celem sieci jest: ułatwianie sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami oraz pozostałymi, ułatwianie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk, pomoc w tworzeniu grup operacyjnych i w opracowaniu projektów na rzecz innowacji.

Z rankingu Innovation Union Scoreboard (IUS) z 2013 roku, który mierzy poziom innowacyjności Polska znalazła się na czwartym miejscu od końca. Sieć powstała by to zmienić i wspierać działania innowacyjne w rolnictwie. Dzisiejsze rolnictwo musi rozwiązywać różne problemy: zmiany klimatu, zrównoważony rozwój, co wymaga włączania rolników jako ważnego źródła wiedzy. Dlatego proces innowacji obejmuje wiele różnych powiązań, a innowacje to nie tylko praca w laboratoriach, ale także praca w sieciach, w których współpracują przedstawiciele różnych środowisk. Innowacje powstają w ramach współpracy wielu partnerów.

W ramach sieci będą funkcjonować tzw. grupy operacyjne, które będą realizować konkretne projekty innowacyjne. Zadania w ramach sieci są realizowane ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014-2020.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Będzie przebudowa drogi powiatowej – ulicy Piłsudskiego w Koprzywnicy

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021