W powiecie

Sienkiewicz, odpowiada Kwitkowi.

Sienkiewicz, odpowiada Kwitkowi.

Poseł Marek Kwitek przedstawił swoją opinię na temat walki z koronawirusem,i jak  się okazało, winna jest Unia.

„Unia nie zdała egzaminu w walce z pandemią koronawirusa. Nie dostrzegła zagrożenia, błędnie oceniła sytuację, sądząc że epidemia nie rozprzestrzeni się na Europę. Na początku Komisja Europejska nie podejmowała żadnych zdecydowanych działań, zabrakło koordynacji, każde państwo pozostawione zostało samo sobie. Kiedy koronawirus zaczął zbierać żniwo, znikła także unijna solidarność i wzajemne niesienie sobie pomocy, czego przykładem są Włochy i Hiszpania. Mało tego, wprowadzono kontrolę na granicach a Niemcy i Francja zakazały wywozu środków ochronnych dla lekarzy, kiedy Włosi zwrócili się o pomoc. Unijni technokraci okazali się nieudolni i nie sprawdzili się, kiedy trzeba było działać, cały ciężar przejęły rządy a państwa narodowe, które miały być przeżytkiem podjęły walkę z zagrożeniem. Teraz unijny przywódcy próbują zachować twarz, przepraszają i obiecują kolejny Plan Marshalla oraz dalej pouczają i dyscyplinują Polskę, od której mogliby się wiele nauczyć. Wnioski muszą być wyciągnięte a Unia wymaga reform, gdyż w sytuacjach zagrożeń zawodzi, próbuje być tylko silna wobec słabszych.”pisze na swoim FB.

Do słów posła Kwitka odniósł się  poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

 UE nie ma uprawnień w zarządzaniu polityką zdrowotną swoich członków. To odpowiedzialność rządów narodowych. I pan poseł M.Kwitek dobrze o tym wie. PiS od dawna krytykował UE, że chce być „super państwem” (wbrew faktom), ale jak przyszło co do czego, to krytykuje, że UE nim nie jest. Jak trwoga to do Boga? Nic dziwnego, rząd PiS nie robi wystarczających badań, bo jest przerażony skalą epidemii, z którą sobie nie radzi.
 Polska bez konsultacji z UE i bez powiadomienia wcześniejszego sąsiadów zamknęła granice, mimo że przedtem przyjmowała loty z Chin, kiedy inne państwa już tego nie robiły. Uniemożliwiono tysiącom Litwinów, Łotyszy i Estończyków powroty do domu. Wracali promami z Niemiec. Bruksela zażądała od M.Morawieckiego tranzytu i się zgodził. Nasi sąsiedzi nam tej bezwzględności nie zapomną. Zanim pan Kwitek zacznie wzywać do solidarności UE, może by zaczął od swojego rządu? UE uruchomiła w nadzwyczajnym tempie środki na przeciwdziałanie wirusowi, Polska dostanie 70 mld, prawie połowę całej kwoty. Ale przedtem rząd nie przystąpił do ogólno unijnego przetargu, maseczek i kombinezonów więc wypadliśmy z kolejki. Teraz mówiąc, że UE nie działa „przykrywa” własne wpadki.
PiS niedługo zorganizuje wybory wbrew konstytucji ani tajne, ani powszechne, ani bezpieczne. Przestajemy w ten sposób być krajem demokratycznym. Bo Kaczyński chce za wszelką cenę ratować swoją władzę w środku pandemii.
UE z pewnością się do tego ustosunkuje. Poseł Kwitek pisze,
że „pouczają i dyscyplinują Polskę”. Nie on jeden z PiS. W ten sposób rządzący nasz przygotowują na fakt, że po wyborach osuniemy się w Europie poniżej Węgier, gdzieś między Turcję i Białoruś. W języku wojskowym taka propaganda nazywa się „ogień zaporowy”. Ale PiS-owi zostaje już tylko propaganda. Bo kasa pusta, gospodarka się wali, ludzie umierają, a Kaczyński chce władzy po trupach- mocno odpowiada Sienkiewicz
Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021