W Sandomierzu

Skutki reformy oświaty w Sandomierzu

Skutki reformy oświaty w Sandomierzu

Magistrat zapowiada, że reforma oświaty zostanie wprowadzona do sandomierskich szkół bez większych trudności. Co z budynkiem Gimnazjum nr 1? Władze miasta mają już kilka pomysłów.

Sieć sandomierskich szkół nie ulegnie zmianie. Dzieci będą uczyły się nadal w 4 placówkach: Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wojska Polskiego, „Dwójce” i „Czwórce” przy ul. Adama Mickiewicza oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w prawobrzeżnej części miasta. Urzędnicy zapewniają, że szkoły są przygotowane na przyjęcie większej liczby uczniów. Klasy będą liczyły maksymalnie po 25 osób, a nauka będzie odbywała się w trybie jednozmianowym.

-Jesteśmy jednym z niewielu miast, gdzie reforma oświaty zostanie wprowadzona bez większych trudności. Chcemy zorganizować to w taki sposób, aby było jak najmniej zwolnień – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

burmistrz22 (Kopiowanie)

Władzom zależy także na wprowadzeniu profili nauczania w dwóch placówkach. Szkoła Podstawowa nr 4 będzie szkołą językową, na tym skupiają się teraz działania dyrekcji. Zgodnie z planami burmistrza w „Jedynce” będzie kładziony większy nacisk na edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz ich integrację z pozostałymi uczniami. Marek Bronkowski zapowiada, że planuje przeznaczyć fundusze na rozbudowę szkoły i podniesienie kwalifikacji nauczycieli, aby stworzyć jeszcze lepsze zaplecze edukacyjne dla dzieci z różnymi dysfunkcjami ruchowymi i intelektualnymi.

Zgodnie z reformą, gimnazja będą wygaszane. W budynku Gimnazjum nr 2 będą uczyły się klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej. Nie wiadomo jeszcze co stanie się z budynkiem Gimnazjum nr 1 przy ul. Cieśli. Burmistrz rozwiał jednak obawy mieszkańców dotyczące rzekomych planów sprzedaży obiektu. Zostanie on przeznaczony na cel publiczny.

– Mamy kilka pomysłów na zagospodarowanie budynku po Gimnazjum nr 1. W dalszym ciągu będzie służył mieszkańcom. Być może powstanie tam siedziba Urzędu Miejskiego, aby petenci mogli załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu. Obecnie Urząd Miejski mieści się w 6 różnych budynkach. Uważam, że przeniesienie go do centrum miasta jest dobrym pomysłem, który spodoba się mieszkańcom- dodał burmistrz Sandomierza.

Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021