Kronika Policyjna

Śmiertelny wypadek w gminie Klimontów

Śmiertelny wypadek w gminie Klimontów

W m. Goźlice (100km) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Fiatem Punto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony Rzeszowa Fiatowi.
W dniu 9 maja 2020 roku o godzinie 13:20, do Stanowiska Kierowanie Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, wpłynęło zgłoszenie  o wypadku drogowym w miejscowości Goźlice gm. Klimontów, w którym są dwie osoby poszkodowane.  Do zdarzenia zostały zadysponowane Zastępy JRG PSP Sandomierz oraz OSP Klimontów i OSP Goźlice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą lokalną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby jadące pojazdem po drodze krajowej samodzielnie opuściły pojazd i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Wewnątrz drugiego pojazdu znajdowały się dwie nieprzytomne osoby. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do uwięzionych, nieprzytomnych osób. Po uwolnieniu ich przystąpiono, wspólnie z ratownikami medycznymi dwóch zespołów ratownictwa medycznego, do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Koordynator działań medycznych zadysponował na miejsce zdarzenia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowanie śmigłowca zostało wyznaczone i zabezpieczone przez strażaków. Przybyły lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon dwóch osób. W trakcie działań jedna z osób, która do tej pory czuł się dobrze zgłosiła się do lekarza z dolegliwościami i została zabrana śmigłowcem do szpitala.

 

Podczas działań droga krajowa nr 9 była nieprzejezdna, Policja wyznaczyła objazdy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021