W powiecie

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

Nabiera rozpędu akcja społeczna #9milionówserc dla Bartusia, której celem jest zebranie pieniędzy na najdroższy lek świata dla chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni małego Sandomierzanina. W zbiórkę dla chłopca włącza się ochoczo coraz więcej organizacji i nieformalnych grup, które bezinteresownie i bardzo skutecznie organizują różne kiermasze, zabawy i kwesty pieniędzy w swoich społecznościach lokalnych. Tylko dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców naszego regionu uda się spakować walizki z 9 milionami złotych na leczenie Bartusia i uchronić go przed wizją trwałej niepełnosprawności i śmiercią.

Do grona #9milionówserc, które niosą nadzieję Bartusiowi i kibicują mu w walce o zdrowie dołączają chętnie lokalni samorządowcy – burmistrzowie świętokrzyskich miast i wójtowie gmin, którzy zachęcają swoich mieszkańców do pomocy Bartusiowi oraz wspierają organizację lokalnych wydarzeń charytatywnych. Oficjalnymi partnerami akcji zostali Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza oraz Marcin Piwnik – Starosta Powiatowy wspierający wydarzenia organizowane w Sandomierzu, m.in. organizowaną w maju Wielką Sandomierską Zbiórkę Uliczną dla Bartusia i Charytatywny Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Dużym sukcesem organizacyjnym i skutecznością w pozyskiwaniu pieniędzy na leczenie Bartusia mogą także pochwalić się mieszkańcy okolicznych gmin, którzy w ciągu ostatnich dwóch czerwcowych weekendów zebrali razem ponad 60 tys. złotych. Charytatywne pikniki dla Bartusia odbyły się m.in. w Łagowie, Klimontowie, Łoniowie oraz Golejowie, gdzie do akcji włączyła się m.in. #ArmiaMarcelka z Rytwian. Jego historia również poruszyła tysiące ludzi w regionie, i któremu udało się zebrać pieniądze na walkę z glejakiem nerwu wzrokowego.

Doskonale wiemy, jak to jest gdy usłyszy się kosmiczną cenę za uratowanie życia swojego dziecka…Świat wtedy nagle wywraca się do góry nogami… Wszystko jednak jest możliwe tylko trzeba chcie i dąży do celu całym sercem! Wierzymy w siłę społeczności lokalnych dlatego teraz otwieramy nasze serca i angażujemy się w pomoc dla Bartusia. Mamy nadzieję, że kolejne osoby także podadzą mu pomocną dłoń i dołączą do zbiórki. Liczy się każdy gest. Pamiętajmy – dobro powraca!” – zachęca do pomocy Bartusiowi pani Agnieszka Wójcik, mama Marcela, współorganizatorka weekendowej akcji w Golejowie.

Bartuś potrzebuje zebrać ponad 9,5 mln złotych na najdroższy lek świata jak najszybciej. Czas działa na jego niekorzyść, bo Bartuś rośnie a lek, o który walczą rodzice chłopca jest skuteczny tylko w momencie podania go przed przekroczeniem wagi 13,5 kg.

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7 mln złotych:

  • Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki
  • Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto)
  • Wejdź na stronę zbiórki www.siepomaga.pl/bartus-sma i udostępnij ją na swoim profilu w mediach społecznościowych
  • Przeznacz na licytacje charytatywne dla Bartusie tobie już niepotrzebne ale nadal przydatne przedmioty takie jak książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy. Szukaj na Facebook grupy o nazwie „Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje”. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/149498376988484
  • Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Jeśli chcesz działać dla Bartusia ale nie wiesz dokładnie jak to skontaktuj się z organizatorami zbiórki przez e-mail: razemdlabartusia@onet.pl lub przez wiadomość zostawioną na Facebookowym blogu zbiórki o nazwie „Bartuś Przychodzki kontra SMA”. Link do bloga: https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469/business_app_store

Możesz również dokonać tradycyjnej wpłaty przez przelew bankowy:


Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

w tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Ogromne dofinansowanie na termomodernizację

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021