W Sandomierzu

Sportowcy z Polski, Francji i Wielkiej Brytanii w Sandomierzu!

Sportowcy z Polski, Francji i Wielkiej Brytanii w Sandomierzu!

W ramach projektu “Tak dla integracji przez sport” (program Erasmus +) – w Sandomierzu spotkały się kluby sportowe: MKS „Ring Sikorski Stalowa Wola”, MKS „Ring Sandomierz” Boxing Clubu 06 Strike A.B.C. Luton UK oraz f Ring Olympique de Gargan. z Francji. W dniach 4-14 lipca Sandomierz ze względu na walory turystyczne oraz siedzibę klubu MKS Ring Sandomierz był miejscem zarówno noclegu jak i warsztatów. Głównym celem projektu była walka z szeroko pojętą dyskryminacją. W spotkaniu brało udział po 10 uczestników z trzech krajów w wieku od 15 do 25 lat wraz z 2 liderami z każdego kraju.

1

Młodzież miała szansę na integrację dzięki warsztatom z zakresu psychologii dot. problemu dyskryminacji w sporcie, radzenia sobie z nim oraz zajęcia kształtujące postawy asertywności i tolerancji.
W planie wycieczek znalazły się sandomierskie kościoły i synagoga. Miały miejsce warsztaty poświęcone dyskusji na temat religii, np. islamu.
Uczestnicy mieli szansę integracji podczas wspólnych wyjazdów np. do Lublina, Stalowej Woli, Obozu Koncentracyjneo w Majdanku, wizyty w Klubie Bokserskim Paco Lublin, spotkania z weteranami pięściarstwa stalowowolskiego: Stanisławem Szado i Eugeniuszem Przyłuckim, specjalistami w dziedzinie sportu, którzy przybliżyli młodzieży temat dyskryminacji w sporcie ze swojej perspektywy: uczestniczką igrzysk olimpijskich, mistrzynią świata amatorek z roku 2008 (Nigbo), dwukrotną mistrzynią Europy Karoliną Michalczuk i sędzią międzynarodowym Tomaszem Majcherem oraz kuratorem sądowym, który przybliżył specyfikę zjawiska dyskryminacji z punktu widzenia psychologii społecznej oraz prawa. Mimo wielu wyjazdów i zajęć integracyjnych młodzież nie zapominała o treningach, które odbywały się regularnie każdego dnia.

2

W wyniku 12 dniowego spotkania pięściarze stworzyli ulotkę zatytułowaną „Stop dyskryminacji w sporcie” oraz prezentację multimedialną wyświetloną na zakończenie projektu. Wraz z kamerzystą napisali scenariusz do wspólnie stworzonego filmu „Stop dyskryminacji w sporcie”. Wydarzenie zakończono ośmioma sparingami 2-rundowymi, podczas których młodzi sportowcy mieli szansę zaprezentować nabyte umiejętności. Otrzymali Youthpass oraz certyfikaty z przygotowania językowego, kulturowego, psychologicznego i przeprowadzonego treningu.

Spotkanie młodych ludzi z trzech krajów było ciekawym doświadczeniem, nie tylko sportowym lecz przede wszystkim kulturowym. Podczas 12 dni mieli szansę wiele się od siebie nauczyć, zintegrować, wymienić doświadczeniami i podjąć próbę walki z dyskryminacją w sporcie.

M.Maj/ UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021