W Sandomierzu

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

W ramach spotkań z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”, 25 września 2017 roku, Niezależna Inicjatywa Kulturalna we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury zorganizowała kolejne wrześniowe spotkanie podróżnicze o wiele mówiącym tytule – „Moje Camino”.

Gościem wydarzenia był młody podróżnik – Michał Stępień – Sandomierzanin, aktualnie student kierunku Oceanotechnika na Politechnice Gdańskiej. Michał podróżuje od dzieciństwa i chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami.

Podczas spotkania, które odbyło się w Lapidarium pod Ratuszem, opowiedział licznie zgromadzonej publiczności o swojej rowerowej wyprawie średniowiecznym pielgrzymim szlakiem do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

camino (2)

Nasz podróżnik był w drodze przez 28 dni przemierzając rowerem jedną z najtrudniejszych tras pielgrzymkowych – Camino del Norte. Trasa ta wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim przez cztery prowincje: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię i Galicję. Jest szlakiem bardziej wymagającym od innych szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na górzyste ukształowanie terenu, co jest uciążliwe zwłaszcza dla podróżujących rowerem. Trudy wędrówki rekompensują jednak piękne widoki. Dodatkowym atutem Camino del Norte, o którym wspomniał nasz gość, jest zdecydowanie mniejsze obłożenie szlaku przez grupy pielgrzymów wędrujących do grobu Świętego Jakuba. Michał przemierzył szlak samotnie, zobaczył wiele niezwykłych miejsc oraz spotkał wielu interesujących ludzi. Jak sam stwierdził była to niezapomniana wspaniała przygoda, którą trzeba będzie powtórzyć.

camino (1)

Tej ciekawej i humorystycznej opowieści towarzyszyły piękne fotografie, będące potwierdzeniem wszystkich krajobrazowych walorów Camino del Norte.
Serdecznie dziękujemy Michałowi Stępniowi za tą pasjonującą, pełną zabawnych dygresji, relację z rowerowej pielgrzymki do grobu Świętego Jakuba w Hiszpanii.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021