W Sandomierzu

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

W ramach spotkań z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”, 25 września 2017 roku, Niezależna Inicjatywa Kulturalna we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury zorganizowała kolejne wrześniowe spotkanie podróżnicze o wiele mówiącym tytule – „Moje Camino”.

Gościem wydarzenia był młody podróżnik – Michał Stępień – Sandomierzanin, aktualnie student kierunku Oceanotechnika na Politechnice Gdańskiej. Michał podróżuje od dzieciństwa i chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami.

Podczas spotkania, które odbyło się w Lapidarium pod Ratuszem, opowiedział licznie zgromadzonej publiczności o swojej rowerowej wyprawie średniowiecznym pielgrzymim szlakiem do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

camino (2)

Nasz podróżnik był w drodze przez 28 dni przemierzając rowerem jedną z najtrudniejszych tras pielgrzymkowych – Camino del Norte. Trasa ta wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim przez cztery prowincje: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię i Galicję. Jest szlakiem bardziej wymagającym od innych szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na górzyste ukształowanie terenu, co jest uciążliwe zwłaszcza dla podróżujących rowerem. Trudy wędrówki rekompensują jednak piękne widoki. Dodatkowym atutem Camino del Norte, o którym wspomniał nasz gość, jest zdecydowanie mniejsze obłożenie szlaku przez grupy pielgrzymów wędrujących do grobu Świętego Jakuba. Michał przemierzył szlak samotnie, zobaczył wiele niezwykłych miejsc oraz spotkał wielu interesujących ludzi. Jak sam stwierdził była to niezapomniana wspaniała przygoda, którą trzeba będzie powtórzyć.

camino (1)

Tej ciekawej i humorystycznej opowieści towarzyszyły piękne fotografie, będące potwierdzeniem wszystkich krajobrazowych walorów Camino del Norte.
Serdecznie dziękujemy Michałowi Stępniowi za tą pasjonującą, pełną zabawnych dygresji, relację z rowerowej pielgrzymki do grobu Świętego Jakuba w Hiszpanii.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021