W Sandomierzu

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

Spotkanie podróżnicze „Moje Camino”

W ramach spotkań z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”, 25 września 2017 roku, Niezależna Inicjatywa Kulturalna we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury zorganizowała kolejne wrześniowe spotkanie podróżnicze o wiele mówiącym tytule – „Moje Camino”.

Gościem wydarzenia był młody podróżnik – Michał Stępień – Sandomierzanin, aktualnie student kierunku Oceanotechnika na Politechnice Gdańskiej. Michał podróżuje od dzieciństwa i chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami.

Podczas spotkania, które odbyło się w Lapidarium pod Ratuszem, opowiedział licznie zgromadzonej publiczności o swojej rowerowej wyprawie średniowiecznym pielgrzymim szlakiem do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

camino (2)

Nasz podróżnik był w drodze przez 28 dni przemierzając rowerem jedną z najtrudniejszych tras pielgrzymkowych – Camino del Norte. Trasa ta wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim przez cztery prowincje: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię i Galicję. Jest szlakiem bardziej wymagającym od innych szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na górzyste ukształowanie terenu, co jest uciążliwe zwłaszcza dla podróżujących rowerem. Trudy wędrówki rekompensują jednak piękne widoki. Dodatkowym atutem Camino del Norte, o którym wspomniał nasz gość, jest zdecydowanie mniejsze obłożenie szlaku przez grupy pielgrzymów wędrujących do grobu Świętego Jakuba. Michał przemierzył szlak samotnie, zobaczył wiele niezwykłych miejsc oraz spotkał wielu interesujących ludzi. Jak sam stwierdził była to niezapomniana wspaniała przygoda, którą trzeba będzie powtórzyć.

camino (1)

Tej ciekawej i humorystycznej opowieści towarzyszyły piękne fotografie, będące potwierdzeniem wszystkich krajobrazowych walorów Camino del Norte.
Serdecznie dziękujemy Michałowi Stępniowi za tą pasjonującą, pełną zabawnych dygresji, relację z rowerowej pielgrzymki do grobu Świętego Jakuba w Hiszpanii.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021