W Sandomierzu

Spotkanie wigilijne w Zawichoście

Spotkanie wigilijne w Zawichoście

Koncert Gangu Mikołaja, kolędy w wykonaniu zespołów ludowych i świąteczny pokaz tańca- to wszystko podczas spotkania wigilijnego w Zawichoście.

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście zaprezentowali efekty całorocznej pracy. Spotkanie opłatkowe odbyło się wczoraj 20 grudnia w Sali widowiskowej domu kultury.
Wśród publiczności byli burmistrz Andrzej Wzorek, sekretarz Józef Paćkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Huk, Przewodniczący Rady Miasta Radosław Krakowiak, radni miasta, proboszcz zawichojskiej parafii, nauczyciele, wielu mieszkańców gminy, rodziny występujących oraz pracownicy MGOK w Zawichoście.

Wydarzenie rozpoczęło się od kolędowania. Zaśpiewały m.in. Paulina, Oliwia, Zaira i Martyna. Następnie grupa dziewczynek zagrała kolędy na pianinie. Podziwialiśmy również mikołajkowy występ Kacpra i Julii oraz koncert Gangu Świętego Mikołaja. Furorę wśród publiczności wywołał występ młodych tancerzy. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się zespoły ludowe „Zawichost”, „Linów” i „Zielona Dolina”. Repertuar był bogaty zarówno w staropolskie kolędy jak i współczesne świąteczne hity w języku angielskim. Uczestniczki sekcji bibułkarskiej ubierały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień włodarzy gminy i powiatu przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. Na gości czekał również wigilijny poczęstunek, a najmłodsi otrzymali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Podziękowania dla partnerów akcji Sandomierscy KREWni z Wyboru

tsa24.com9 czerwca 2021

Otwarcie “Sandomierskiego Saloniku”

tsa24.com9 czerwca 2021

Łąka przy ul. Słonecznej w Parku Piszczele

tsa24.com9 czerwca 2021

Rusza rozbudowa mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 czerwca 2021

Piknik „Klimontów dla Bartusia”

tsa24.com7 czerwca 2021

Mobilne Gminne Biuro Spisowe wyruszyło na ulice Sandomierza

tsa24.com4 czerwca 2021

Sukcesy sandomierskich akrobatek w Zblewie

tsa24.com2 czerwca 2021

Powitanie nowego dyrektora Muzeum w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2021

Mieszkanie chronione oddane do użytku po remoncie

tsa24.com1 czerwca 2021