W Sandomierzu

Spotkanie wigilijne w Zawichoście

Spotkanie wigilijne w Zawichoście

Koncert Gangu Mikołaja, kolędy w wykonaniu zespołów ludowych i świąteczny pokaz tańca- to wszystko podczas spotkania wigilijnego w Zawichoście.

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście zaprezentowali efekty całorocznej pracy. Spotkanie opłatkowe odbyło się wczoraj 20 grudnia w Sali widowiskowej domu kultury.
Wśród publiczności byli burmistrz Andrzej Wzorek, sekretarz Józef Paćkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Huk, Przewodniczący Rady Miasta Radosław Krakowiak, radni miasta, proboszcz zawichojskiej parafii, nauczyciele, wielu mieszkańców gminy, rodziny występujących oraz pracownicy MGOK w Zawichoście.

Wydarzenie rozpoczęło się od kolędowania. Zaśpiewały m.in. Paulina, Oliwia, Zaira i Martyna. Następnie grupa dziewczynek zagrała kolędy na pianinie. Podziwialiśmy również mikołajkowy występ Kacpra i Julii oraz koncert Gangu Świętego Mikołaja. Furorę wśród publiczności wywołał występ młodych tancerzy. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się zespoły ludowe „Zawichost”, „Linów” i „Zielona Dolina”. Repertuar był bogaty zarówno w staropolskie kolędy jak i współczesne świąteczne hity w języku angielskim. Uczestniczki sekcji bibułkarskiej ubierały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień włodarzy gminy i powiatu przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. Na gości czekał również wigilijny poczęstunek, a najmłodsi otrzymali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021