W Sandomierzu

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim w Widnokręgu

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim w Widnokręgu

Niezwykłe spotkanie miało miejsce w Galerii Widnokrąg 1 czerwca br. Właściciele tego niedawno powstałego obiektu gościli wybitnego pisarza Wiesława Myśliwskiego pochodzącego z Sandomierszczyzny. W spotkaniu wzięło udział wiele osób ze świata kultury, a także samorządowcy oraz zaproszeni przez samego autora goście.

Spotkanie otwarła Anna Bokwa, właścicielka Galerii Widnokrąg, która w kilku ciepłych słowach przywitała wybitnego pisarza. Następnie głos zabrał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który odniósł się do wielkiego talentu autora “Ucha Igielnego” zwracając się do niego “mistrzu”. Dodał także, że to wielki zaszczyt gościć tak wybitną osobowość świata literatury w Sandomierzu. Na ręce Wiesława Myśliwskiego złożył podarunek w postaci sandomierskiego pejzażu autorstwa Jurija Sulimowa. Następnie głos zabrał sam autor, dziękując organizatorom za zorganizowanie spotkania. Pisarz podkreślił że jest mu niezmiernie miło, iż nazwa miejsca do którego został zaproszony, inspirowana była tytułem jego powieści. Naturalnie wyraził także swoją radość, ze względu na powrót do Sandomierza, miejsca, które jest mu niezwykle bliskie.

Spotkanie wokół literatury zapoczątkował fragment najnowszej powieści “Ucho Igielne” przeczytanej przez aktora Roberta Więckiewicza. Następnie rozmowę o niedawnej premierze książkowej rozpoczął Wojciech Bonowicz. Rozmowa o “Uchu Igielnym” była okazją do wielu ciekawych anegdot z życia autora. Wiesław Myśliwski mówił także o filozoficznej recepcji swojego najnowszego dzieła, o istotności języka, który tworzy warstwę semantyczną świata, a także o topografii Sandomierza, którą odkrywa na nowo i weryfikuje z obrazami zapamiętanymi z dawnych lat. Do dyskusji zaproszony został także Stanisław Baja autor obrazu z okładki “Ucha Igielnego” oraz z innych powieści wydanych nakładem wydawnictwa “Znak”. Jego działa znajdowały się na ścianach galerii, w której odbywało się spotkanie, co pozwoliło na pogłębienie wątku dotyczącego jego twórczości. Ostatnim akcentem rozmowy były pytania do autora zadawane przez publiczność.

Po spotkaniu nadeszła pora na autografy, które Wisław Myśliwski rozdawał chętnie mieszkańcom jego rodzinnych terenów.

Organizatorami spotkania byli: Galeria Widnokrąg, Urząd Miejski w Sandomierzu i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

ura-6492

ura-6490

ura-6508

ura-6545

ura-6558

ura-6530

ura-6554

ura-6512

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021