
Niewiele jest w Polsce ośrodków akademickich, zwłaszcza w miastach nie będących metropoliami, które mogą zaproponować tak ciekawą i perspektywiczną ofertę nauki i rozwoju swoim studentom.
Z uwagi na lokalizację w mieście o wielkich przemysłowych tradycjach, będącym aktualnie ośrodkiem o największej koncentracji przemysłu maszynowego w Polsce, Wydział stawia na kierunki techniczne o praktycznym charakterze. Specjalności jakie Uczelnia proponuje w najbliższym roku są projektowane i realizowane w ścisłej współpracy z okolicznymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Wydział Mechaniczno-Technologiczny chce stworzyć studentom możliwość realizacji w zawodach, na które polski przemysł zgłasza największe zapotrzebowanie.
Oferta obejmuje studia inżynierskie, zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne, na kierunkach określonych przez portal edukacyjny Perspektywy jako „kierunki przyszłości”:
- Mechanika i Budowa Maszyn, o specjalnościach:
- Inżynieria spawalnictwa,
- Inżynieria technologii specjalnych,
- Komputerowo wspomagane wytwarzanie
- Pojazdy specjalne i specjalizowane
- Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, o specjalnościach:
- Informatyka przemysłu 4.0
- Systemy zarządzania jakością produkcji
- Zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie
- Systemy logistyczne przemysłu 4.0
Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn oferuje również dwie specjalności na poziomie studiów magisterskich, które zostały tak skonstruowane, aby mogli na nich kontynuować naukę absolwenci obu kierunków inżynierskich:
- Robotyzacja i organizacja procesów wytwarzania
- Informatyczne wspomaganie procesów wytwarzania
Absolwenci obu kierunków znajdują zatrudnienie wśród pracodawców z przemysłu maszynowego, zbrojeniowego, motoryzacyjnego, lotniczego, petrochemicznego, w szczególności w firmach, które stawiają na automatyzację procesów produkcyjnych. Studenci stalowowolskiego wydziału Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość praktycznego przygotowania do wykonywanego w przyszłości zawodu poprzez szereg zajęć laboratoryjnych, ćwiczeniowych i projektowych prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach z użyciem specjalistycznych maszyn, urządzeń, narzędzi. Łatwość odnalezienia się w przyszłym miejscu pracy oraz możliwość zorientowania się w realiach rynku pracy studenci WMT zyskują również dzięki miesięcznym praktykom w zakładach przemysłowych po każdym roku nauki
i trzymiesięcznej praktyce dyplomowej.
Poza naciskiem na praktyczny charakter kształcenia kolejną cecha wyróżniającą Wydział Mechaniczno-Technologiczny jest dbałość o ofertę socjalną dla studentów. Każdy student rozpoczynający naukę i systematycznie uczestniczący w zajęciach otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta Stalowej Woli w wysokości 300 zł miesięcznie , w kolejnych latach otrzymywanie „miejskiego” stypendium uzależnione jest od osiągniętej średniej (już od średniej 3,50). Uczelnia oferuje również stypendium rektorskie za wyniki w nauce (do 850 zł), socjalne (do 800 zł) i stypendia dla osób niepełnosprawnych (700 zł). Część studentów ma również możliwość pobierania stypendiów fundowanych przez przedsiębiorstwa współpracujące z Uczelnią. Dodając do tego możliwość zakwaterowania w pobliskim akademiku, szeroką ofertę aktywności pozanaukowych, dobrą lokalizację obiektów Wydziału otrzymujemy wszystko, czego może oczekiwać młody człowiek pragnący w przyszłości realizować się w zawodzie inżyniera.
Więcej informacji na stronie www.wmt.prz.edu.pl
Tel. (15) 814 80 01
Artykuł sponsorowany
Facebook
RSS