sport

Statystyczne podsumowanie Wisły Sandomierz

Piłkarze Wisły zakończyli sezon rozgrywkowy 2015/2016. Był to czwarty z rzędu sezon na poziomie III ligi. Niestety, wiślacy zakończyli sezon na 11. miejscu, które skutkuje spadkiem o klasę rozgrywkową. Poniżej zostały przedstawione niektóre statystyki sandomierskiej drużyny z zakończonych rozgrywek.

W zestawieniu uwzględnione zostały jedynie mecze ligowe.
WISŁA SANDOMIERZ w sezonie III ligi 2015/2016 rozegrała 32 mecze, w których zdobyła 50 goli (nie wliczono bramki z anulowanego meczu z Porońcem Poronin), co daje średnią 1,56 gola na mecz.
WISŁA będąc gospodarzem zdobyła 30 goli (60%), jako gość 20 goli (40%). W I połowach meczów strzeliła 23 gole (46%), a II połowach 27 goli (54%).
WISŁA SANDOMIERZ jako gospodarz wygrała 7 meczów (22%), padły 3 remisy (9%), przegrała 6 meczów (19%), a jako gość wygrała 7 meczów (22%) i przegrała 9 meczów (28%).

Częstość wyników: 0-1 – 5 razy, 2-1 – 4 razy, 2-3 – 3 razy, 4-0 – 3 razy, 1-1 – 3 razy, 1-3 – 2 razy, 3-1 – razy, 3-0 – 2 razy, 1-0 – 2 razy, 6-1 – 1 raz, 3-4 – 1 raz, 0-5 – 1 raz, 5-0 – 1 raz, 4-1 – 1 raz, 1-2 – 1 raz.

Najwięcej goli (7) padło w meczach:
Wisła Sandomierz 6-1 Sparta Kazimierza Wielka
Cracovia II 3-4 Wisła Sandomierz

Najwyższe zwycięstwo WISŁY padło w meczach:
Łysica Bodzentyn 0-5 Wisła Sandomierz

Najwyższy remis padł w meczach:
Wisła Sandomierz 1-1 Hutnik Nowa Huta (Kraków)
Wisła Sandomierz 1-1 Czarni Połaniec
Wisła Sandomierz 1-1 Soła Oświęcim

Najwyższa porażka padła w meczu:
Spartakus Daleszyce 5-0 Wisła Sandomierz

W rozgrywkach wystąpiło 31 zawodników WISŁY.
W rozgrywkach mecze WISŁY prowadziło 17 sędziów (w tym 1 kobieta).

W rozgrywkach piłkarzom WISŁY pokazano 73 żółtych kartek i 4 czerwone kartki. Daje to średnią 2,28 żółtej i 0,13 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach WIŚLE podyktowano 6 rzutów karnych, z których wykorzystano 5, co daje skuteczność 83%.

W rozgrywkach spotkania WISŁY obejrzało 11970 widzów (co stanowi 15% ligi), co daje średnią 374 widzów na mecz.

3 razy – Wojciech Dziadzio, Grzegorz Zimoląg,
2 razy – Daniel Chorab, Mateusz Kolbusz, Bartosz Madeja, Roman Mykytyn, Marcin Sudy,

2 razy – Wojciech Dziadzio, Dawid Korona, Bartosz Madeja, Roman Mykytyn,
1 raz – Daniel Beszczyński, Jakub Łata, Przemysław Michalski.

2 gole – Wojciech Dziadzio,
1 gol – Paweł Bażant, Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Mateusz Górny, Jakub Łata, Bartosz Madeja, Roman Mykytyn, Karol Szustak, Grzegorz Zimoląg.

2 gole – Dawid Korona, Mateusz Lampart,
1 gol – Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Bartosz Madeja, Roman Mykytyn, Tomasz wolan, Grzegorz Zimoląg.

Strzelcy w II połowach meczów:
5 goli – Maciej Stróżak,
4 gole – Mateusz Michalski, Bartosz Szepeta, Tomasz Wolan,
2 gole – Wojciech Dziadzio, Mateusz Lampart,
1 gol – Paweł Bażant, Mateusz Górny, Dawid Korona, Jakub Łata, Bartosz Madeja, Karol Szustak.

Strzelcy u siebie:
6 goli – Mateusz Michalski, Maciej Stróżak,
4 gole – Bartosz Szepeta, Tomasz Wolan,
2 gole – Dawid Korona, Mateusz Lampart, Bartosz Madeja (jeden gol w anulowanym meczu z Porońcem Poronin),
1 gol – Paweł Bażant, Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Mateusz Górny.

Strzelcy na wyjeździe:
3 gole – Mateusz Michalski, Bartosz Szepeta,
1 gol – Dawid Korona, Jakub Łata, Roman Mykytyn, Karol Szustak, Tomasz Wolan, Grzegorz Zimoląg.

Strzelcy jesienią:
5 goli – Bartosz Szepeta, Tomasz Wolan,
2 gole – Bartosz Madeja, Mateusz Michalski,
1 gol – Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Roman Mykytyn, Grzegorz Zimoląg.

Strzelcy wiosną:
11 goli – Maciej Stróżak,
7 gole – Mateusz Michalski,
4 gole – Mateusz Lampart,
2 gole – Wojciech Dziadzio, Bartosz Szepeta,
1 gol – Mateusz Górny, Jakub Łata, Karol Szustak, Paweł Bażant.

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):
116 minut – Maciej Stróżak,
137 minut – Mateusz Michalski,
284 minut – Tomasz Wolan,
336 minut – Wojciech Dziadzio,
339 minut – Bartosz Szepeta,
345 minut – Mateusz Lampart,
352 minuty – Bartosz Madeja,
863 minuty – Dawid Korona.

1004 minuty – Jakub Kozłowski,
990 minut – Grzegorz Zimoląg, Jakub Zolech,
958 minut – Marcin Sudy,
703 minuty – Bartosz Madeja,
671 minut – Wojciech Dziadzio,
574 minuty – Łukasz Adamczyk,
518 minut – Mateusz Górny,
450 minut – Jakub Biedula, Kamil Szewczyk,
364 minuty – Patryk Świrk,
267 minut – Łukasz Bukała,
254 minuty – Jakub Kwiecień,
198 minut – Arkadiusz Kosno,
187 minut – Jakub Łata,
75 minut – Mateusz Strąk,
45 minut – Przemysław Michalski.