W powiecie

Sterroryzowali pracownika

Sterroryzowali pracownika

Zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren ujęcia wody w miejscowości Smerdyna i sterroryzowali jej pracownika. Gdy po chwili na miejsce dojechali policjanci padły strzały.

W tym czasie w miejscowości Zawierzbie w jednej z placówek oświatowych podczas otwierania korespondencji doszło do wysypania groźnej substancji z koperty, po czym dyrektor szkoły zarządził ewakuację. Chwile później na wysokości portu rzecznego w Sandomierzu doszło do awarii silnika i wybuchu pożaru na statku wycieczkowym, co spowodowało zagrożenie dla życia kilkunastu pasażerów. Na szczęście nie jest to scenariusz napisany przez życie, a jedynie ćwiczeń, które odbyły się 6 czerwca w naszym regionie.

Celem przeprowadzonego przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie współdziałania wszystkich służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. W wydarzenie zaangażowane było bardzo wiele różnych jednostek. Byli policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Sandomierzu, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, antyterroryści z Kielc oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej. Obecni na ćwiczeniach byli także przedstawiciele struktur zarządzania kryzysowego szczebla wojewódzkiego i samorządowego, a także pracownicy ujęcia wody oraz dyrekcja wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w miejscowości Zawierzbie.

Scenariusz przedsięwzięcia nie był łatwy, wszystko rozgrywało się niezwykle szybko i sprawnie. Każdy z prezentowanych epizodów wymagał dużego zaangażowania, skuteczności i operatywności ćwiczących. Wszystko po to, aby sprawdzić w praktyce różnego rodzaju scenariusze działań oraz wypracować najlepsze w tym zakresie rozwiązania.

Przebieg ćwiczeń podsumował Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Będkowski. Podziękował za zaangażowanie wszystkich uczestników i podkreślił, że tego tupu ćwiczenia są bardzo ważne i dzięki nim można weryfikować przygotowane i wdrożone procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych.

W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. Zastępca Naczelnika Sztabu Policji KWP w Kielcach podinsp. Grzegorz Majsak, Komendant Powiatowy Policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu mł. insp. Dariusz Chmielowiec.

2

84-62433

84-62437

84-62438

84-62442

84-62445

84-62446

84-62449

84-62458

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021

Podpisali umowę na budowę mostu w Samborcu

tsa24.com29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Środki na pochylnię dla niepełnosprawnych i kolejne pulsoksymetry

tsa24.com28 kwietnia 2021

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę mostu w Sandomierzu

tsa24.com27 kwietnia 2021

Pulsoksymetry przekazane do placówek medycznych w Koprzywnicy

tsa24.com27 kwietnia 2021