W powiecie

Sterroryzowali pracownika

Sterroryzowali pracownika

Zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren ujęcia wody w miejscowości Smerdyna i sterroryzowali jej pracownika. Gdy po chwili na miejsce dojechali policjanci padły strzały.

W tym czasie w miejscowości Zawierzbie w jednej z placówek oświatowych podczas otwierania korespondencji doszło do wysypania groźnej substancji z koperty, po czym dyrektor szkoły zarządził ewakuację. Chwile później na wysokości portu rzecznego w Sandomierzu doszło do awarii silnika i wybuchu pożaru na statku wycieczkowym, co spowodowało zagrożenie dla życia kilkunastu pasażerów. Na szczęście nie jest to scenariusz napisany przez życie, a jedynie ćwiczeń, które odbyły się 6 czerwca w naszym regionie.

Celem przeprowadzonego przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie współdziałania wszystkich służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. W wydarzenie zaangażowane było bardzo wiele różnych jednostek. Byli policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Sandomierzu, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, antyterroryści z Kielc oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej. Obecni na ćwiczeniach byli także przedstawiciele struktur zarządzania kryzysowego szczebla wojewódzkiego i samorządowego, a także pracownicy ujęcia wody oraz dyrekcja wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w miejscowości Zawierzbie.

Scenariusz przedsięwzięcia nie był łatwy, wszystko rozgrywało się niezwykle szybko i sprawnie. Każdy z prezentowanych epizodów wymagał dużego zaangażowania, skuteczności i operatywności ćwiczących. Wszystko po to, aby sprawdzić w praktyce różnego rodzaju scenariusze działań oraz wypracować najlepsze w tym zakresie rozwiązania.

Przebieg ćwiczeń podsumował Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Będkowski. Podziękował za zaangażowanie wszystkich uczestników i podkreślił, że tego tupu ćwiczenia są bardzo ważne i dzięki nim można weryfikować przygotowane i wdrożone procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych.

W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. Zastępca Naczelnika Sztabu Policji KWP w Kielcach podinsp. Grzegorz Majsak, Komendant Powiatowy Policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu mł. insp. Dariusz Chmielowiec.

2

84-62433

84-62437

84-62438

84-62442

84-62445

84-62446

84-62449

84-62458

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021