W Sandomierzu

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Szpitalna toaleta straszy, brakuje tam nie tylko papieru toaletowego czy mydła, ale nawet deski klozetowej. Zamiast tego na korytarzach wiszą telewizory plazmowe, które mają umilić czas pacjentom oczekującym na wizytę.

O zaistniałej sytuacji poinformowała nas czytelniczka. Wysłała zdjęcia jakie zrobiła podczas wizyty w poradni Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Dodała, że bardzo często odwiedza poradnie i toalety niestety również. Widok WC, to nie jedorazowa sytuacja. Zdarza sie też, że brakuje kurków przy kranie, czy nawet klamek w drzwiach toalety. 

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją szpitala, aby zapytać dlaczego ubikacja jest w tak opłakanym stanie i skąd wzięto pieniądze na telewizory. Wicedyrektor obiecał skontaktować się z nami w przeciągu kilku dni aby przedstawić faktury za środki czystości kupowane regularnie do szpitala. Miał również okazać dokumenty dotyczące nabycia telewizorów. Podobno fundusze na ten cel pozyskano z zewnątrz. Telewizory zakupiono aby umilić czas pacjentów, którzy oczekują na wizytę u specjalisty.

poradnie

Niestety, z 3 dużych ekranów, jakie znajdują się w poradniach, działa tylko jeden – ten w poradni dziecięcej. Trzeba przyznać, spełnia on swoją rolę. Emitowane bajki są ratunkiem dla maluchów oraz ich rodziców podczas kilkugodzinnej kolejki do pediatry. Pozostałe dwa telewizory wiszą wyłączone.

Konfrontując widok toalety z telewizorem, który wisi bezczynnie na ścianie nasuwa się tylko jedna myśl. Czy pieniędzy zainwestowanych w te urządzenia nie można było przeznaczyć na remont i wyposażenie toalet?

toaleta

Minęło trzy tygodnie, a dyrekcja szpitala nie odpowiedziała na nasze pytania. Nie udało się również nawiązać kontaktu telefonicznego. Z tego powodu nie znamy stanowiska gospodarzy w sprawie ubikacji i wyłączonych telewizorów. Jedno jest pewne, sprzęt multimedialny to podstawa. Plansze o tematyce zdrowotnej lub makiety z anatomią człowieka odeszły do lamusa.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021