W Sandomierzu

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Szpitalna toaleta straszy, brakuje tam nie tylko papieru toaletowego czy mydła, ale nawet deski klozetowej. Zamiast tego na korytarzach wiszą telewizory plazmowe, które mają umilić czas pacjentom oczekującym na wizytę.

O zaistniałej sytuacji poinformowała nas czytelniczka. Wysłała zdjęcia jakie zrobiła podczas wizyty w poradni Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Dodała, że bardzo często odwiedza poradnie i toalety niestety również. Widok WC, to nie jedorazowa sytuacja. Zdarza sie też, że brakuje kurków przy kranie, czy nawet klamek w drzwiach toalety. 

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją szpitala, aby zapytać dlaczego ubikacja jest w tak opłakanym stanie i skąd wzięto pieniądze na telewizory. Wicedyrektor obiecał skontaktować się z nami w przeciągu kilku dni aby przedstawić faktury za środki czystości kupowane regularnie do szpitala. Miał również okazać dokumenty dotyczące nabycia telewizorów. Podobno fundusze na ten cel pozyskano z zewnątrz. Telewizory zakupiono aby umilić czas pacjentów, którzy oczekują na wizytę u specjalisty.

poradnie

Niestety, z 3 dużych ekranów, jakie znajdują się w poradniach, działa tylko jeden – ten w poradni dziecięcej. Trzeba przyznać, spełnia on swoją rolę. Emitowane bajki są ratunkiem dla maluchów oraz ich rodziców podczas kilkugodzinnej kolejki do pediatry. Pozostałe dwa telewizory wiszą wyłączone.

Konfrontując widok toalety z telewizorem, który wisi bezczynnie na ścianie nasuwa się tylko jedna myśl. Czy pieniędzy zainwestowanych w te urządzenia nie można było przeznaczyć na remont i wyposażenie toalet?

toaleta

Minęło trzy tygodnie, a dyrekcja szpitala nie odpowiedziała na nasze pytania. Nie udało się również nawiązać kontaktu telefonicznego. Z tego powodu nie znamy stanowiska gospodarzy w sprawie ubikacji i wyłączonych telewizorów. Jedno jest pewne, sprzęt multimedialny to podstawa. Plansze o tematyce zdrowotnej lub makiety z anatomią człowieka odeszły do lamusa.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021