W Sandomierzu

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Sterylna czystość? Nie w toaletach poradni szpitala

Szpitalna toaleta straszy, brakuje tam nie tylko papieru toaletowego czy mydła, ale nawet deski klozetowej. Zamiast tego na korytarzach wiszą telewizory plazmowe, które mają umilić czas pacjentom oczekującym na wizytę.

O zaistniałej sytuacji poinformowała nas czytelniczka. Wysłała zdjęcia jakie zrobiła podczas wizyty w poradni Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Dodała, że bardzo często odwiedza poradnie i toalety niestety również. Widok WC, to nie jedorazowa sytuacja. Zdarza sie też, że brakuje kurków przy kranie, czy nawet klamek w drzwiach toalety. 

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją szpitala, aby zapytać dlaczego ubikacja jest w tak opłakanym stanie i skąd wzięto pieniądze na telewizory. Wicedyrektor obiecał skontaktować się z nami w przeciągu kilku dni aby przedstawić faktury za środki czystości kupowane regularnie do szpitala. Miał również okazać dokumenty dotyczące nabycia telewizorów. Podobno fundusze na ten cel pozyskano z zewnątrz. Telewizory zakupiono aby umilić czas pacjentów, którzy oczekują na wizytę u specjalisty.

poradnie

Niestety, z 3 dużych ekranów, jakie znajdują się w poradniach, działa tylko jeden – ten w poradni dziecięcej. Trzeba przyznać, spełnia on swoją rolę. Emitowane bajki są ratunkiem dla maluchów oraz ich rodziców podczas kilkugodzinnej kolejki do pediatry. Pozostałe dwa telewizory wiszą wyłączone.

Konfrontując widok toalety z telewizorem, który wisi bezczynnie na ścianie nasuwa się tylko jedna myśl. Czy pieniędzy zainwestowanych w te urządzenia nie można było przeznaczyć na remont i wyposażenie toalet?

toaleta

Minęło trzy tygodnie, a dyrekcja szpitala nie odpowiedziała na nasze pytania. Nie udało się również nawiązać kontaktu telefonicznego. Z tego powodu nie znamy stanowiska gospodarzy w sprawie ubikacji i wyłączonych telewizorów. Jedno jest pewne, sprzęt multimedialny to podstawa. Plansze o tematyce zdrowotnej lub makiety z anatomią człowieka odeszły do lamusa.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021