W Sandomierzu

Sukces uczniów z Sandomierza

Sukces uczniów z Sandomierza

Uczniowie klasy III D z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu : Aleksandra Gładysz, Karolina Haja, Dominika Jarosz, Mateusz Słonecki, Aleksandra Smardz wywalczyli II miejsce w konkursie „Szwajcarskie Scyzoryki”.

fotob-3037

Zadaniem uczniów było opracowanie treści i materiałów fotograficznych, ilustrujących podobieństwa między Ziemią Świętokrzyską oraz dziedzictwem i kulturą Szwajcarii. Sześć świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych od czerwca do października pracowało nad jedną wybraną kategorią tematyczną wg określonego schematu: „Kraina i środowisko”, ”Turystyka”, ”Potrawy i napoje”, ”Sztuka i folklor”, ”Sławne osoby”, ”Wynalazki i technika”.

fotob-3039

fotob-3040

Uczniowie z klasy gastronomicznej zajmowali się oczywiście porównywaniem potraw i napojów. Wybrali dania charakterystyczne dla kuchni regionalnej świętokrzyskiej oraz szukali podobieństw w kuchni szwajcarskiej. Jak się okazało Szwajcarzy tak jak my kochają ziemniaki, sery, jabłka lubią zupy i desery. Podobnie jak my mają kuchnię prostą i smaczną.

Wyszukane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej przepisy zostały sprawdzone w praktyce, czyli w szkolnej pracowni gastronomicznej, a następnie sfotografowane i opisane. Efektem końcowym było opracowanie 4 „kulinarnych kartek” (A4) do publikacji dwujęzycznej prezentującej wspólne obszary kulturowe, gospodarcze, przyrodnicze między regionem Świętokrzyskim i Szwajcarią.

fotob-3041

fotob-3042

13 października br. w obecności Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pana Janusza Suszyny, Dyrektora Szkoły Pana Dariusza Łuczaka koordynatorzy promocji projektu: Koletta Miernik oraz Marek Szczepka wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody (tablety) za zajęcie II miejsca w konkursie. Organizatorzy konkursu „Świętokrzyskie scyzoryki” podkreślili duży wkład uczniów i opiekuna z ramienia szkoły – pani Urszuli Chabel w realizację wakacyjnego projektu i świetnie opracowany temat kategorii „Potrawy i napoje”. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła swoją trzymiesięczną pracę nad projektem „Szwajcarskie scyzoryki”. Pan Janusz Suszyna pogratulował pomysłu i życzył młodym ludziom dalszych sukcesów.

fotob-3043

źródło: Powiat Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021