W Sandomierzu

Sukces uczniów z Sandomierza

Sukces uczniów z Sandomierza

Uczniowie klasy III D z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu : Aleksandra Gładysz, Karolina Haja, Dominika Jarosz, Mateusz Słonecki, Aleksandra Smardz wywalczyli II miejsce w konkursie „Szwajcarskie Scyzoryki”.

fotob-3037

Zadaniem uczniów było opracowanie treści i materiałów fotograficznych, ilustrujących podobieństwa między Ziemią Świętokrzyską oraz dziedzictwem i kulturą Szwajcarii. Sześć świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych od czerwca do października pracowało nad jedną wybraną kategorią tematyczną wg określonego schematu: „Kraina i środowisko”, ”Turystyka”, ”Potrawy i napoje”, ”Sztuka i folklor”, ”Sławne osoby”, ”Wynalazki i technika”.

fotob-3039

fotob-3040

Uczniowie z klasy gastronomicznej zajmowali się oczywiście porównywaniem potraw i napojów. Wybrali dania charakterystyczne dla kuchni regionalnej świętokrzyskiej oraz szukali podobieństw w kuchni szwajcarskiej. Jak się okazało Szwajcarzy tak jak my kochają ziemniaki, sery, jabłka lubią zupy i desery. Podobnie jak my mają kuchnię prostą i smaczną.

Wyszukane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej przepisy zostały sprawdzone w praktyce, czyli w szkolnej pracowni gastronomicznej, a następnie sfotografowane i opisane. Efektem końcowym było opracowanie 4 „kulinarnych kartek” (A4) do publikacji dwujęzycznej prezentującej wspólne obszary kulturowe, gospodarcze, przyrodnicze między regionem Świętokrzyskim i Szwajcarią.

fotob-3041

fotob-3042

13 października br. w obecności Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pana Janusza Suszyny, Dyrektora Szkoły Pana Dariusza Łuczaka koordynatorzy promocji projektu: Koletta Miernik oraz Marek Szczepka wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody (tablety) za zajęcie II miejsca w konkursie. Organizatorzy konkursu „Świętokrzyskie scyzoryki” podkreślili duży wkład uczniów i opiekuna z ramienia szkoły – pani Urszuli Chabel w realizację wakacyjnego projektu i świetnie opracowany temat kategorii „Potrawy i napoje”. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła swoją trzymiesięczną pracę nad projektem „Szwajcarskie scyzoryki”. Pan Janusz Suszyna pogratulował pomysłu i życzył młodym ludziom dalszych sukcesów.

fotob-3043

źródło: Powiat Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021