kultura i rozrywka

Sukcesy uczniów szkoły w Kleczanowie w wojewódzkim konkursie plastycznym

Sukcesy uczniów szkoły w Kleczanowie w wojewódzkim konkursie plastycznym

Na przełomie kwietnia i maja w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się finał konkursu plastycznego „112 – zawsze w gotowości”.

W związku z pandemią wręczanie nagród podzielone było na kilka dni. Z dumą informujemy, że I miejsce w naszym województwie spośród nadesłanych prac zajął uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie Kacper Kominek z kl. II, a wyróżnienie otrzymał Kacper Adamczyk z kl. 5. Opiekunem prac była p. Anna Tyban. Chłopcy wygrali w kategorii klas 1-3. Nagrody rzeczowe laureatom w trzech kategoriach wręczył  wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Gratulujemy chłopakom talentu plastycznego i wielkiego sukcesu. Składamy gratulacje również rodzicom i opiekunowi prac. Życzymy dalszych sukcesów.

Wojewódzki konkurs zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Celem przedsięwzięcia było rozpowszechnienie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 oraz podkreślenie jego roli i znaczenia w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska za pomocą prac plastycznych.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Konkurs był trzyetapowy. Najpierw kapituła wybrała najlepsze spośród nadesłanych prac (z około 2500 prac !!!); maksymalnie po 10 z każdej kategorii wiekowej, przyznając poszczególnym pracom punkty. Następnie zostały one opublikowane na facebooku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie internauci mogli lajkować ich zdaniem najciekawsze prace. W końcowym etapie wyłonieni zostali zwycięzcy na podstawie uzyskanej liczby punktów. Dlatego też pragniemy podziękować wszystkim internautom, którzy przyczynili się do zwycięstwa Kacpra Kominka –  jego praca wygrała z dużą przewagą głosów.

info. PSP w Kleczanowie

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021

Sukces Martyny Sygnet w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS

tsa24.com16 czerwca 2021

Promocja książki “Szlak Wisły” – relacja

tsa24.com16 czerwca 2021

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

tsa24.com14 czerwca 2021

Wystawa młodych artystów otwarta

tsa24.com14 czerwca 2021

Otwarcie wystawy na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com14 czerwca 2021

Wkrótce otwarcie pracowni ceramicznej w Łoniowie

tsa24.com9 czerwca 2021

I Zawody Wędkarskie Dla Dzieci w Gminie Łoniów

tsa24.com9 czerwca 2021

Piknik „Klimontów dla Bartusia”

tsa24.com7 czerwca 2021